8 توصیه کاربردی برای کسب و کاری بهتر

8 توصیه کاربردی برای کسب و کاری بهتر

شغل من مشاوره به کسب و کارهای کوچک و بزرک است. من به طور مداوم با فروشندگان ، شرکای بالقوه ، مشتریان و کارمندان جدید ملاقات می کنم. من از هر ملاقاتی یک چیز مثبت یاد می گیرم. این معمولاً مضمون این موضوع است که چگونه می توانم شرکت ، سازمان یا کسب و کار خود را با کارایی بیشتری اداره کنم ، استعدادها را روانتر مدیریت کنم یا از یک منظر تازه با یک چالش تجاری کنار بیایم.
در اینجا هشت تا از بهترین توصیه هایی که در چند سال گذشته یاد گرفتم را با شما در میان می گذارم امیدوارم آنها همانطور که به من کمک کرده اند به شما کمک کنند.

1) هیچ کس به جز شما حرفه شما را مدیریت نمی کند.

شاید این بهترین جمله ای است که تا کنون در کسب و کار شنیده ام.هر چند وقت یکبار دنبال کس دیگری هستیم که به کسب و کار ما کمک کند.یا منتظر ایده،سرمایه و…هستیم که باعث رونق کسب و کار ما شود.
به نظر من باید هر کس با یک ذهنیت کارآفرینی وارد کار خود شود و سپس ، اتفاقات شگفت انگیز را تماشا کند.”

2) آهسته بروید.

در دنیای شتابزده امروز ،همه سعی دارند که هر چیزی را با سرعت بالا و سریع انجام دهند.
ولی به نظر من بعضی اوقات برای درست کردن یک امراطوری به زمان نیاز دارید و پذیرفتن سرعت کمتر هم درست است و هم منطقی به نظر می رسد.

3) اطمینان حاصل کنید که از حمایت عاطفی برخوردار هستید.

چند هفته قبل از یک کارآفرین با تجربه چیزی یاد گرفتم که شاید در دانشگاه و کلاس های کسب و کار به شما نمی گویند و آن این بود که : “افرادی را پیدا كنید كه در صورت ورشکست شدن نیز از شما حمایت كنند و به شما مشاوره عملی و انگیزه بدهند.شاید باید چنین افرادی را در تیم و اطراف شرکت خود داشته باشید.” من صمیمانه از این کارآفرین تشکر و قدردانی را دارم .

4) برای پول کسب و کار خود را شروع نکنید.

این حرف کلیشه ای به نظر می رسد ، اما من در زندگی حرفه ای خود به این حقیقت و ایمان رسیده ام و همکاران ما نیز همیشه این حرف را می زنند و آن را قبول دارند.
به نظر من همیشه سعی کنید عاشق کارتون باشید و واقعا آنچه را که دوست دارید انجام دهید بعد خواهید دید که سر و کله پول پیدا می شود.

5) صبور باشید. اتفاقات بزرگ زمان می برد تا اتفاق بیفتد.

من معتقدم که “صبور و مقاوم باشید اکثر مردم با دیدن اولین نشانه های شکست و با دیدن اولین نشانه های مشکلات تسلیم می شوند. لطفا شما مثل بیشتر مردم نباشید. ”

6) زمان بیشتری را به استخدام اختصاص دهید.

بعد از سال ها مشاوره در زمینه کسب و کار به این نتیجه رسیدم که یکی از علل اصلی شکست کسب و کارها استخدام افراد نالایق است. به نظر من وقت بیشتری را برای استخدام صرف کنید و قبل از هر کاری ابتدا سعی کنید افراد مناسب را استخدام کنید.
به نظر من همیشه بهتر است وقت خود را صرف تلاش برای یافتن آن افراد کنید. ”

7) سپاسگزار باشید.

شاید کلیشه ای به نظر برسد ولی شاید شکرگذاری باعث کسب و کار شما شود.با نگاهی به کارآفرینان بزرگ دنیا درمی یابید که آنها اغلب افراد شکرگذار هستند.

8) به نصایح گوش ندهید.

یک روز یکی از کارآفرینان بزرگ دنیا این را به من گفت و راستش بخواهید من با صدای بلند به این حرف خندیدم .ولی بعد ها فهمیدم که باید به حرف همه گوش فرا دهد اما در نهايت تصميم خود را بگيريد زيرا هر کسب و کاری متفاوت است و شرایط خاص خودش را دارد و هيچ كس حقيقت مطلق ندارد.”

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *