5 اعتقادی که موفقیت شما را می کشد!!


نویسنده :دکتر سعید جوی زاده

 

در دنیای کارآفرینی ، ذهنیت مناسب می تواند کارهای شگفت انگیزی انجام دهد. این می تواند یک شخص را به یک کارآفرین پیشرو تبدیل کند و کسب و کارها را به سطح بعدی برساند. در انتهای دیگر طیف ، اعتقادات خاصی وجود دارد که کاملاً برای موفقیت شما سمی است .

در اینجا پنج مورد از بدترین مواردی که دیده ام آورده شده است.

  1. این اتفاق نمی افتد.

باورهای سمی زیادی در جهان کارآفرینی وجود دارد اما هیچکدام به اندازه تصور اینکه اتفاقی نمی افتد خطرناک نیست. به هر استارت آپ عالی نگاه کنید ، آنها چه کار کردند؟ آنها مشكلی را مشاهده كردند و راهی نوآورانه برای رفع آن یافتند – آنها فاصله بین دو نقطه را پر می كنند. موفقیت آنها ناشی از نگاه کردن به یک کار دشوار و گفتن بود ، “من می توانم این کار را انجام دهم.” چند بار در روز با خود می گویید ، “من نمی توانم این کار را انجام دهم؟ اگر پاسخ بیش از صفر است ، آن عبارت را از واژگان خود حذف کنید ، زیرا این باعث موفقیت شما می شود.

2.بر ترس نمی توان غلبه کرد.

دنیای کارآفرینی دلهره آور است و برای گام اول به جلو نوع خاصی از انسان لازم است. هر کارآفرین موفقی ترس خود را از ورود خود به عرصه جدیدی از تجارت تصدیق می کند و صادقانه بگویم اگر زودتر دچار ترس نشوند ، نگران کننده خواهد بود. می دانم که همینی که هستم ، بهانه ای برای ماندن در ترس وجود ندارد ، زیرا غلبه بر آن یکی از مهمترین جنبه های کارآفرینی است. برای غلبه بر این طرز تفکر آنچه را که لازم است انجام دهید: به خود بگویید که هر وقت از کنار آینه عبور می کنید عالی هستید ، اگر این همان چیزی است که لازم است. فقط ترس را به عنوان یک مانع صعب العبور قبول نکنید.

  1. سرانجام اتفاق خواهد افتاد.

نه ، نخواهد شد شما باید این اتفاق بیفتید ، و ذهنیت منفعل همراه با این روند تفکر نشانگر مشکلات بزرگتر است – تنبلی ، بی انگیزگی  و بی علاقگی عمومی باعث موفقیت نمی شود. این کار از طریق کار سختی باورنکردنی حاصل می شود و شانس موفقیت یک کارآفرین با این چارچوب ذهنی وجود ندارد. کارآفرینان نمی توانند انتظار داشته باشند که چیزی به آنها داده شود و اگرچه در راه موفقیت به شما کمک می کند ، اما این به توانایی شما در نشستن و انجام آن بستگی دارد.

  1. شما از بقیه بهتر هستید.

من چندین بار اشاره کردم که هر کارآفرینی ارزش نمک خود را دارد باید اعتماد به نفس داشته باشد ، اما پیروی از آن خط مشکلی است. برخی از افراد متقاعد می شوند که بهتر از همسالان خود هستند و در پایان افراد بالقوه برجسته ای را که ممکن است در غیر این صورت شرکای تجاری عالی شده باشند ، بیگانه می کنند. کارآفرینی کتک زدن دیگران نیست. این درمورد شبکه ای از ذهن های زیرک است که مشتاق هستند شرکت ها را به جلو سوق دهند. منزوی کردن خود با این چارچوب ذهنی ، هیچ کس را تحت تأثیر قرار نخواهد داد. این فقط به ضربه شما ضربه خواهد زد.

5.فکر کردن که از شرایط کمتری برخوردار هستید.

من به عنوان نقطه مقابل شماره چهار ، می بینم که افراد بسیار درخشان زیادی حدس می زنند که چه کاری انجام می دهند زیرا آنها نگران این هستند که فاقد صلاحیت برای حرکت به جلو هستند. آنها فکر می کنند که به دلیل تفسیر شخصی خود ، نوعی کلاهبرداری درک می شوند.

وقتی ما در اوایل شروع به جذب نیرو می کردیم ، ما با شرکتهای بزرگی ملاقات می کردیم که می خواستند در پروژه های مختلف با ما همکاری کنند و من با این طرز فکر وارد می شوم که آنها از داشتن ما در آنجا تقریباً اذیت شده اند ، ما باید فقط برای تحقق این پروژه با هر آنچه گفتند موافقت کنید . مثل ما. آنها ما را به دلیلی آورده بودند ، بنابراین من نباید این تفكر را داشته باشم كه در آنجا خوش شانس بودیم. “

اگر افراد به کار شما اعتماد کنند و تقاضایی برای آن وجود داشته باشد ، ذهنیت شما تنها مانعی است که شما را از رسیدن به موفقیت باز می دارد. به طور مرتب شرایط خود را یادآوری کنید. احتمالاً بارها و بارها خود را متعجب خواهید کرد و موفقیت شما دیگر به خطر نخواهد افتاد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *