31 کتاب تأثیرگذار در زمینه تجارت تاکنون


25 کتاب تأثیرگذار 4x3

 

“ماجراهای تجاری” ساخته جان بروکس

612CGVpcLJL

فاجعه 350 میلیون دلاری شرکت فورد موتور موسوم به Edsel ، ظهور سریع و باورنکردنی زیراکس و رسوایی های باورنکردنی جنرال الکتریک و گوگرد تگزاس خلیج فارس چه چیزهای مشترکی دارند؟ هر یک نمونه ای از چگونگی تعریف یک شرکت شاخص توسط یک لحظه خاص از شهرت یا بدنامی است. این گزارش های قابل توجه و جذاب امروزه به همان اندازه که هنگام وقوع حوادث مربوط به درک پیچیدگی های زندگی شرکت ها هستند ، مرتبط هستند.

توجه: بیل گیتس در وبلاگ خود ،  gatesnotes نوشت که وارن بافت نه تنها این کتاب را به عنوان کتاب مورد علاقه خود در مورد تجارت توصیه کرده ، بلکه در واقع نسخه شخصی خود را برای مطالعه به گیتس ارسال کرده است. گیتس می نویسد که بیش از چهار دهه پس از چاپ اول ، “ماجراهای تجارت” همچنان بهترین کتاب تجاری است که او تاکنون خوانده است. 

“سرمایه گذار هوشمند” ساخته بنجامین گراهام

61E65wCJeLL

بنجامین گراهام ، بزرگترین مشاور سرمایه گذاری قرن بیستم ، به مردم سراسر دنیا آموزش داد و آنها را الهام بخشید. فلسفه گراهام در مورد “ارزش گذاری” – که سرمایه گذاران را از خطاهای اساسی محافظت می کند و به آنها می آموزد که استراتژی های طولانی مدت ایجاد کنند – “سرمایه گذار هوشمند” را از زمان انتشار اولیه خود در سال 1949 ، به کتاب مقدس بازار سهام تبدیل کرده است.

توجه:  وارن بافت از “سرمایه گذار هوشمند” به عنوان ” بهترین کتاب در مورد سرمایه گذاری نوشته شده ” یاد می کند.

“معضل مبتکر: کتاب انقلابی که راه تجارت شما را تغییر خواهد داد” نوشته كلیتون ام. كریستنسن

41lZYsjj6dL

“معضلات مبتکر” با ارائه موفقیت و عدم موفقیت از شرکت های پیشرو به عنوان راهنما ، مجموعه ای از قوانین را برای استفاده از پدیده نوآوری مخرب به شما ارائه می دهد.

توجه:  استیو جابز به دلایلی که اپل برای پذیرش رایانش ابری به آن احتیاج داشت از این کتاب به عنوان توضیح استفاده کرد و اغلب با جابز و جف بزوس در ارتباط است.

“The Outsiders: هشت مدیر عامل اجرایی غیرمتعارف و طرح کاملاً منطقی آنها برای موفقیت” نوشته ویلیام ن. تورندایک

71wFE5GskML

چه چیزی باعث یک مدیر عامل موفق می شود؟ اکثر مردم یک تعریف آشنا را به ذهن متبادر می کنند: “یک مدیر فصلی با تخصص در صنعت.” برخی دیگر ممکن است به خصوصیات به اصطلاح مدیرعاملان مشهور امروزی – کاریزما ، مهارتهای ارتباطی مجازی و سبک مدیریتی مطمئن اعتماد کنند. اما چه چیزی واقعاً مهم است هنگام اداره یک سازمان؟ مشخصه برجسته عملکرد استثنایی مدیر عامل چیست؟ خیلی ساده ، بازدهی سهامداران آن شرکت برای بلند مدت است.

توجه:  “The Outsiders” شماره 1 لیست توصیه شده وارن بافت در نامه سهامداران سالانه Berkshire Hathaway (2012) بود.

“واقعیت: ده دلیل که ما در مورد جهان اشتباه می کنیم – و چرا اوضاع بهتر از آن است که فکر کنید” نوشته هانس روسلینگ ، آنا روسلینگ رونلوند و اولا روسلینگ

818qWkHcICL

وقتی از س questionsالات ساده در مورد روند جهانی پرسیده شد – چند درصد از جمعیت جهان در فقر زندگی می کنند. چرا جمعیت جهان در حال افزایش است؛ چه تعداد دختر مدرسه را تمام می کنند … ما به طور منظم پاسخ ها را اشتباه می گیریم. به قدری اشتباه است که یک شامپانزه که به طور تصادفی پاسخ می دهد ، معلمان ، روزنامه نگاران ، برندگان نوبل و بانکداران سرمایه گذاری را به طرز فریبنده ای گمراه می کند.

“واقعیت” یک توضیح جدید و بنیادی را ارائه می دهد که چرا این اتفاق می افتد ، و ده غریزه ای را که چشم انداز ما را تحریف می کنند ترسیم می کند … از گرایش ما برای تقسیم جهان به دو اردوگاه (معمولاً برخی از نسخه های ما و آنها) تا نحوه مصرف رسانه ها (جایی که ترس قوانین) به چگونگی درک پیشرفت (اعتقاد بر این است که بیشتر اوضاع در حال بدتر شدن هستند).

توجه : بیل گیتس نسخه های رایگان این کتاب را به فارغ التحصیلان دانشگاه اهدا کرد. گیتس “واقعیت” را به عنوان “یکی از مهمترین کتابهایی که من همیشه خوانده ام – ستایشگر ضروری تفکر روشن در مورد جهان” را ستایش کرده  است.

“استراتژی اقیانوس آبی ، نسخه گسترده: چگونه فضایی بدون رقیب در بازار ایجاد کنیم و رقابت را بی ربط کنیم” نوشته دكتر چان كیم و رنه موبورگن

کتابهای تجاری تأثیرگذار

“استراتژی اقیانوس آبی” استدلال می کند که رقابت برنده در نتیجه چیزی جز یک اقیانوس قرمز خونین رقبا نیست که بر سر یک سود کاهش می یابد. بر اساس مطالعه 150 حرکت استراتژیک (بیش از 100 سال در 30 صنعت) ، نویسندگان استدلال می کنند که موفقیت پایدار نه از طریق مبارزه با رقبا بلکه از ایجاد “اقیانوس های آبی” – فضای جدید بازار دست نخورده رسیده برای رشد حاصل می شود.

“چگونه به دست آوردن دوستان و نفوذ در مردم” توسط دیل کارنگی

718 + bq5ApRL

توصیه های سخت و آزمایش شده دیل کارنگی ، افراد بی شماری را در پله های موفقیت در زندگی تجاری و شخصی خود بالا برده است. یکی از پیشگام ترین و بدون سن و سال ترین کتاب های پرفروش ، “چگونه می توان دوستان خود را جلب کرد و بر مردم تأثیر گذاشت” به شما می آموزد: شش روش برای ایجاد افرادی مانند شما ، دوازده راه برای جلب مردم به طرز تفکر شما ، 9 روش برای تغییر مردم بدون برانگیختن کینه ، و بیشتر.

“خون بد: اسرار و دروغ ها در یک استارت آپ دره سیلیکون” نوشته جان کاریرو

71rtQvf5UVL

در سال 2014 ، الیزابت هولمز ، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت ترانوس ، به عنوان زن استیو جابز بسیار دیده می شد: یک ترک درخشان استنفورد که راه اندازی “اسب شاخدار” وعده داده است انقلابی در صنعت پزشکی با دستگاهی ایجاد کند که آزمایش خون را به طور قابل توجهی سریع تر و آسان تر کند. با حمایت سرمایه گذاران مانند لری الیسون و تیم دراپر ، ترانوس سهام خود را در دور جمع آوری سرمایه به ارزش بیش از 9 میلیارد دلار برای شرکت فروخت و ارزش هولمز را حدود 4.7 میلیارد دلار تخمین زد. فقط یک مشکل وجود داشت: این فناوری کار نکرد.

“هنر جنگ” ساخته سان تزو

4145Q3WAneL._SX331_BO1،204،203،200_

“هنر جنگ” سون تزو که در قرن 6 قبل از میلاد نوشته شده است ، امروزه نیز به عنوان کتاب استراتژی نظامی استفاده می شود. ناپلئون ، مای تسه تونگ ، ژنرال وو نگوین جیاپ و ژنرال داگلاس مک آرتور ادعا کردند که از آن الهام گرفته اند. و فراتر از دنیای جنگ ، گورهای تجارت و مدیریت همچنین ایده های Sun Tzu را در سیاست های دفتری و استراتژی شرکت ها به کار گرفته اند.

“با چرا شروع کنید: چگونه رهبران بزرگ همه را به عمل ترغیب می کنند” از سیمون سینک

7153xiXZMoL

سینک با یک س fundamentalال اساسی شروع می کند: چرا برخی از افراد و سازمان ها نوآورتر ، تأثیرگذارتر و سودآورتر از دیگران هستند؟ چرا برخی وفاداری بیشتر مشتریان و کارمندان را دارند؟ چرا حتی در میان افراد موفق ، تعداد معدودی قادر به تکرار موفقیت خود هستند؟

“هوش هیجانی: چرا می تواند بیش از ضریب هوشی اهمیت داشته باشد” نوشته دانیل گلمن

71x06LbEklL

گلمن از طریق مثالهای واضح ، پنج مهارت اساسی هوش هیجانی را ترسیم می کند و نشان می دهد که چگونه آنها موفقیت ما در روابط ، کار و حتی بهزیستی جسمی ما را تعیین می کنند. آنچه ظاهر می شود یک روش کاملاً جدید برای صحبت در مورد هوشمند بودن است.

“بیاندیشید و ثروتمند شوید!” توسط ناپلئون هیل

51vcvIztyxL

ناپلئون هیل از طریق تحقیق درباره میلیاردرها ، فلسفه و سبک زندگی کسانی را که موفقیت مالی داشتند تجربه کرد. اگرچه هدف هیل این بود که دیگران را مانند میلیاردرهای گفته شده تربیت کند ، اما “فکر کن و ثروتمند شو” بیشتر به معنای تشویق مردم به سمت اهداف چشم انداز خودشان است.

“ناب در: زنان ، کار و اراده برای رهبری” نوشته شریل سندبرگ

41luF9kOo6L

“Lean In” در ادامه [مکالمه پیرامون زنان در محل کار] ، با تلفیق حکایت های شخصی ، داده های سخت و تحقیقات جذاب برای تغییر مکالمه از آنچه زنان نمی توانند به آنچه می توانند تغییر دهند.

“7 عادت افراد بسیار موثر” نوشته استفان آر. کووی

51gsQ6t TLL

یکی از الهام بخشترین و تأثیرگذارترین کتابهایی که تاکنون نوشته شده است ، “7 عادت افراد بسیار موثر” به مدت 25 سال خوانندگان را مجذوب خود کرده است. این زندگی رئیسان و مدیران عامل ، مربیان و والدین را دگرگون کرده است – به طور خلاصه ، میلیون ها انسان در هر سن و مشاغل.

“جرات جسورانه: چگونه شجاعت در برابر آسیب پذیری ، شیوه زندگی ، عشق ، والدین و سرپرستی ما را متحول می کند” نوشته برنه براون

916RK2K817L

هر روز ما عدم اطمینان ، خطرات و مواجهه عاطفی را تجربه می کنیم که معنای آسیب پذیری یا جرات زیاد را می دهد. دکتر برنه براون ، LMSW ، بر اساس دوازده سال تحقیق پیشگام ، این افسانه فرهنگی را که آسیب پذیری ضعف است را از بین می برد و معتقد است که در حقیقت ، دقیق ترین معیار شجاعت ما است. “Daring Greatly” چشم انداز جدیدی تحول آمیز برای نحوه رهبری ، عشق ، کار ، والدین و آموزش ارائه می دهد که به ما قدرت آسیب پذیری را می آموزد.

توجه: ملیندا گیتس از “جسارت عالی” و همچنین ” هدیه های نقص ” دکتر براون به عنوان دو کتاب مورد علاقه خود در تمام دوران نام برد .

“The Lean Startup” ساخته اریک ریس

راه اندازی ناب توسط eric ries

بیشتر استارت آپ ها شکست می خورند. اما بسیاری از این شکست ها قابل پیشگیری هستند. “راه اندازی ناب” رویکرد جدیدی است که در سراسر جهان اتخاذ می شود ، روش تولید شرکت ها و راه اندازی محصولات جدید را تغییر می دهد.

“خوب به عالی: چرا بعضی از شرکتها جهش می کنند و دیگران نمی کنند” نوشته جیم کالینز

913d0uqSoPL

یافته های مطالعه “خوب به عالی” بسیاری از خوانندگان را شگفت زده می کند و تقریباً هر زمینه ای از استراتژی و عملکرد مدیریت را روشن می کند. جیم کالینز اظهار می دارد: “برخی از مفاهیم اصلی که در این تحقیق مورد بررسی قرار گرفته اند ، در برابر فرهنگ تجارت مدرن ما پرواز می کنند و به صراحت برخی افراد را ناراحت می کنند.”

“Thrive: سومین معیار برای تعریف مجدد موفقیت و ایجاد زندگی با رفاه ، خرد و شگفتی” نوشته آریانا هافینگتون

کتابهای تجاری-تأثیرگذار

در این کتاب عمیقا شخصی ، آریانا هافینگتون صریحاً در مورد چالش های خود با مدیریت زمان و اولویت بندی خواسته های شغلی و بزرگ کردن دو دختر صحبت می کند – از ضرب و شتم ضرب الاجل تجاری و بحران های خانوادگی ، یک رقص عجیب که منجر به فروپاشی او و “او لحظه ” با بهره گیری از آخرین تحقیقات و یافته های برجسته علمی در زمینه های روانشناسی ، ورزش ، خواب و فیزیولوژی که نشانگر تأثیرات عمیق و دگرگون کننده مراقبه ، ذهن آگاهی ، جدا کردن از پریز برق و بخشیدن است ، آریانا راه انقلابی در فرهنگ ما را به ما نشان می دهد ، تفکر ، محل کار و زندگی ما.

“قو سیاه: تأثیر بسیار غیرممکن” نوشته نسیم نیکلاس طالب

41tu1ak888L

قو سیاه یک رویداد مثبت یا منفی است که بعید به نظر می رسد اما عواقب گسترده ای در پی دارد. در این کتاب پیشگامانه و نبوی ، طالب به روشی بازیگوشانه نشان می دهد که وقایع سیاه قو تقریباً همه چیز را در مورد جهان ما توضیح می دهد ، و با این حال ما – به ویژه متخصصان – نسبت به آنها نابینا هستیم. 

“خیلی بزرگ برای شکست” توسط اندرو راس سورکین

خیلی بزرگ برای شکست توسط اندرو راس سورکین

در یکی از جذاب ترین روایت های مالی طی چند دهه ، اندرو راس سورکین ، ستون نویس روزنامه نیویورک تایمز و یکی از معتبرترین گزارشگران مالی کشور ، اولین گزارش قطعی از بحران اقتصادی دوران اقتصادی را ارائه داد که جهان را به در آستانه.

توجه: برنده جایزه جرالد لوب بهترین کتاب تجاری.

“ثروت ملل” نوشته آدام اسمیت

51XiduYov2L

[“ثروت ملل”] آنچه را که ثروت ملت ها را می سازد توصیف می کند و امروزه یک کار اساسی در اقتصاد کلاسیک است و موضوعات گسترده ای مانند تقسیم کار ، بهره وری و بازارهای آزاد را لمس می کند.

“بربرها در دروازه” نوشته برایان بارو و جان هلیار

517uhxQLpdL

شماره 1 پرفروش ترین کتاب نیویورک تایمز و مسلماً بهترین روایت تجاری که تاکنون نوشته شده است ، “Barbarians at the Gate” روایت کلاسیک از سقوط RJR Nabisco است. این یک شاهکار ماندگار روزنامه نگاری تحقیقی توسط برایان باروو و جان هلیار است و شامل سخنان جدیدی از نویسندگان است که بیست سال پس از معامله معروف این داستان جالب توجه از حرص و آز و معاملات دوگانه را به روز می کند.

“باهوش ترین بچه ها در اتاق: ظهور شگفت انگیز و سقوط رسوایی انرون” ساخته بتانی مک لین و پیتر الکیند

باهوش ترین بچه های اتاق توسط بتانی mclean و پیتر الکیند

رسوایی انرون یکی از تحسین برانگیزترین شرکت های دهه 1990 را سرنگون کرد. تعداد بیشماری کتاب و مقاله در این باره نوشته شده است ، اما تنها “باهوش ترین بچه های اتاق” یک دهه بعد به عنوان روایت قطعی ادامه می یابد.

“وقتی نبوغ شکست: ظهور و سقوط مدیریت سرمایه بلند مدت” نوشته راجر لوونشتاین

51rIHm55UFL

راجر لوونشتاین سوار شدن غلتک اتومبیل مدیریت سرمایه بلند مدت را به تصویر می کشد. Lowenstein با استفاده از یادداشت های داخلی محرمانه و مصاحبه با ده ها بازیکن اصلی ، نه تنها نحوه تولید و از دست دادن صندوق ، بلکه همچنین چگونگی شخصیت های شرکای بلند مدت ، استکبارستیزی در یقین های ریاضی آنها و فرهنگ وال وال استریت را توضیح می دهد. هم به ظهور و هم به سقوط آنها کمک کرد.

“بازاریابی چریکی” نوشته جی کنراد لوینسون

51QtBPaTDML

هنگامی که “بازاریابی چریکی” برای اولین بار در سال 1983 منتشر شد ، جی لوینسون انقلابی در استراتژی های بازاریابی برای صاحب مشاغل کوچک با رویکرد “بدون زندانی” در یافتن مشتری ایجاد کرد. فلسفه لوینسون بر اساس صدها ایده محکم که واقعاً کارساز است ، روش جدیدی را برای یادگیری سهم بازار و چگونگی به دست آوردن آن ایجاد کرده است.

“در جستجوی تعالی: درسی از بهترین شرکتهای آمریکایی” نوشته توماس پیترز و رابرت اچ واترمن

41x85HK4iaL

بر اساس مطالعه چهل و سه بهترین شرکتهای آمریکایی از طیف متنوعی از بخشهای تجاری ، “در جستجوی تعالی” هشت اصل اساسی مدیریت – اقدامات تحریک کننده ، مردم مدار ، حداکثر سود – را توصیف می کند این سازمان ها موفق هستند.

“ساخته شده برای آخرین: عادت های موفق شرکت های بینایی” نوشته جیم کالینز و جری اول پوراس

412OMhMA + lL

با استفاده از یک پروژه تحقیقاتی شش ساله در دانشکده تحصیلات تکمیلی بازرگانی دانشگاه استنفورد ، جیمز سی کالینز و جری I. پوراس هجده شرکت واقعاً استثنایی و با دوام گرفتند و هر یک را در مقایسه مستقیم با یکی از رقبای برتر خود مورد مطالعه قرار دادند.

“Den of Thieves” نوشته جیمز بی استوارت

دن دزد توسط جیمز ب استوارت

“دنیای دزد” داستان کامل رسوایی معاملات خودی را روایت می کند که تقریباً وال استریت ، مردانی که آن را کشیدند و تعقیب و گریز که سرانجام آنها را به دادگاه کشاند ، تخریب کرد.

“مهندسی مجدد شرکت: مانیفیستی برای انقلاب تجارت” نوشته مایکل همر و جیمز آ. چمپی

06 مهندسی مجدد شرکت 1

Hammer و Champy با استفاده از تجربیات دست اول خود نشان می دهند که چگونه برخی از شرکت های برتر دنیا از اصول مهندسی مجدد برای صرفه جویی در صدها میلیون دلار در سال ، دستیابی به سطح بی سابقه ای از رضایت مشتری و سرعت بخشیدن و انعطاف پذیری بیشتر در همه جنبه ها استفاده می کنند. از عملیات آنها کلید مهندسی مجدد کنار گذاشتن اساسی ترین مفاهیمی است که سازمان مدرن بر اساس آن بنا شده است.

“مقاله های وارن بافت: درسهایی برای شرکتهای آمریکایی ، چاپ چهارم” ویرایش شده توسط لارنس A. کانینگام

مقاله های وارن بوفه توسط وارن بوف ویرایش شده توسط لارنس یک حیله گر

محبوبیت و طول عمر [این کتاب] گواه اشتهای گسترده برای این مجموعه بی نظیر از افکار بافت است که در یک زمان جامع ، غیر تکراری و قابل هضم است. 

توجه: وارن بافت می گوید این کتابی است که بیشتر از همه خودنویس می کند.

“اول ، همه قوانین را بشکنید: آنچه بزرگترین مدیران جهان متفاوت انجام می دهند” نوشته جیم هارتر

71wZ JI4YZL

گالوپ یافته های قابل توجه مطالعه انقلابی خود را در مورد بیش از 80،000 مدیر در “اول ، همه قوانین را زیر پا بگذارید” ارائه می دهد ، نشان می دهد که بزرگترین مدیران جهان متفاوت انجام می دهند. با داشتن عملکردهای حیاتی و درس های شغلی و ایده هایی برای نحوه استفاده از آنها ، خواندن آن برای مدیران در هر سطح ضروری است.

معرفی کتاب

31 کتاب تأثیرگذار در زمینه تجارت تاکنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *