21 نکته موفقیت برای کارآفرینان جوان و مشتاق


نویسنده : دکتر سعید جوی زاده

 

موفق بودن اغلب به معنای یادگیری از کسانی است که قبلاً به اهداف خود رسیده اند. داشتن یک مربی یک نعمت شگفت انگیز برای یک کارآفرین است ، اما همه نمی توانند شخصاً شخص دیگری را پیدا کنند.

اگر هنوز مربی  تجاری شخصی خود را پیدا نکرده اید ، در اینجا 21 نکته برای کارآفرین جوان یا مشتاق برای کمک به شما در اینجا آورده شده است.

  1. خود را به چالش بکشید.

ریچارد برانسون می گوید بزرگترین انگیزه او ادامه دادن به چالش با خودش است. او با زندگی مانند یک تحصیلات طولانی دانشگاهی برخورد می کند ، جایی که می تواند هر روز بیشتر بیاموزد. شما هم می توانید!

  1. کارهایی را انجام دهید که برایتان مهم است.

بدون شک اداره یک کسب و کار زمان زیادی را می برد. استیو جابز خاطرنشان کرد که تنها راه رضایت در زندگی شما انجام کاری است که واقعاً به آن اعتقاد دارید.

3.ریسک کنید. 

ما هرگز نتیجه تلاش خود را نمی دانیم مگر اینکه واقعاً این کار را انجام دهیم. جف بزوس گفت این کمک کرد تا بدانیم که او از شکست پشیمان نخواهد شد ، اما از تلاش نکردن پشیمان خواهد شد.

4.به خودتان ایمان داشته باشید.

همانطور که هنری فورد مشهور گفت: “چه شما فکر کنید که می توانید ، و چه فکر کنید که نمی توانید ، حق با شماست.” باور کنید که می توانید موفق شوید و از طریق موانع مختلف راهی پیدا خواهید کرد. اگر این کار را نکنید ، فقط بهانه هایی خواهید یافت.

5.بینایی داشته باشید. 

دیوید کارپ ، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت Tumblr ، خاطرنشان می کند که یک کارآفرین کسی است که برای چیزی چشم انداز داشته و تمایل به ایجاد آن دارد. دید خود را همیشه پاک نگه دارید.

6.افراد خوب را پیدا کنید. 

رید هافمن ، بنیانگذار LinkedIn ، خاطرنشان كرد كه سریعترین راه برای تغییر خود این است كه با افرادی كه در حال حاضر همان شریعتی هستند كه می خواهید زندگی كنید.

7.با ترس های خود روبرو شوید. 

غلبه بر ترس آسان نیست ، اما باید این کار انجام شود. آریانا هافینگتون یک بار گفت : بی باکی مثل یک ماهیچه است – هرچه بیشتر آن را تمرین دهد ، قدرت آن بیشتر می شود.

8.اقدام کنید. 

جهان پر از ایده های عالی است ، اما موفقیت فقط از طریق عمل حاصل می شود. والت دیزنی یک بار گفت ساده ترین راه برای شروع این کار ترک صحبت و شروع به کار است. این برای موفقیت شما نیز صادق است.

9.صبر داشته باشید. 

هیچ کس بلافاصله موفق نمی شود و همه زمانی مبتدی بودند. همانطور که استیو جابز عاقلانه خاطرنشان کرد ، “اگر خوب دقت کنید ، بیشتر موفقیتهای یک شبه زمان زیادی را صرف کردند.” از سرمایه گذاری در شرکت خود نترسید.

  1. انرژی را مدیریت کنید ، نه زمان را.

انرژی شما کاری را که می توانید با وقت خود انجام دهید محدود می کند ، بنابراین آن را هوشمندانه مدیریت کنید.

  1. یک تیم عالی بسازید.

هیچ کس به تنهایی در تجارت موفق نمی شود و کسانی که تلاش می کنند هر بار به تیم بزرگی باختند. تیم بزرگ خود را بسازید تا موفقیت شما را تقویت کند.

12.شخصیت ها را استخدام کنید. 

همانطور که تیم خود را می سازید ، برای شخصیت و ارزشها استخدام کنید. شما همیشه می توانید کسی را در زمینه مهارت ها آموزش دهید ، اما نمی توانید ارزش های شخصی را متناسب با شرکت خود سازید.

13.برنامه جمع آوری سرمایه.

ریچارد هاروچ ، یک سرمایه دار خطرناک ، این توصیه را برای کارآفرینان آینده دارد: “جذب سرمایه تقریباً همیشه دشوارتر از آن است که فکر می کردید و این همیشه طولانی تر است. بنابراین برای آن برنامه ریزی کنید. ”

14.اهداف خود را بشناسید. 

رایان آلیس ، بنیانگذار iContact ، اشاره کرد که داشتن هر روز هدف به شما اطمینان می دهد که برای رسیدن به آن تلاش می کنید. اهدافی را تعیین کنید و هر روز آنها را به خود یادآوری کنید.

15.از اشتباهات بیاموزید. 

بسیاری از کارآفرینان به اشتباهات به عنوان بهترین معلم خود اشاره می کنند. وقتی از اشتباهات خود درس می گیرید ، به موفقیت نزدیکتر می شوید – حتی اگر در ابتدا شکست بخورید.

16.مشتری خود را بشناسید. 

دیو توماس ، بنیانگذار وندی ، شناخت مشتری خود را یکی از سه کلید موفقیت وی عنوان کرد. کسانی را که به آنها خدمت می کنید بهتر از دیگران بشناسید و قادر خواهید بود راه حل های مورد نیاز خود را ارائه دهید.

17.از شکایت ها بیاموزید. 

بیل گیتس یک بار گفت که ناراضی ترین مشتری های شما بزرگترین منبع یادگیری شما هستند. به مشتریان ناراضی اجازه دهید تا جای خدمات شما را یاد بگیرند.

18.از ورودی مشتری بخواهید. 

با فرض خواسته یا نیاز مشتری هرگز به موفقیت منجر نمی شود. باید مستقیماً از آنها سوال کنید و سپس با دقت به صحبت های آنها گوش دهید.

19.عاقلانه خرج کنید. 

وقتی پول خود را برای تجارت خود خرج می کنید ، مراقب باشید که آن را عاقلانه خرج کنید. آسان است که خیلی زیاد برای کارهای احمقانه هزینه کنید و خیلی زود سرمایه خود را تمام کنید.

20.صنعت خود را بفهمید. 

تونی هسیه ، بنیانگذار Zappos ، یک بار گفت: “بازی هایی را که نمی فهمید انجام ندهید ، حتی اگر افراد زیادی را می بینید که از آنها پول در می آورند.” به راستی درک صنعت شما کلید موفقیت است.

21.تحویل بیشتر از حد انتظار.

Google Larry Page کارآفرینان را تشویق می کند که بیشتر از انتظار مشتری ارائه دهند. این یک روش عالی برای جلب توجه در صنعت شما و ایجاد طرفداران وفادار از طرفداران است.

یک کارآفرین موفق بودن به کار ، چشم انداز و پشتکار زیادی نیاز دارد. این 21 نکته ، از کارآفرینانی که قبلاً موفقیت کسب کرده اند ، به شما کمک می کند تا مسیر را با سهولت بیشتری طی کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *