10 نکته برای رهبر بهتر شدن

رهبری

رهبران تحول گرا مثبت ، توانمند و الهام بخش هستند. آنها برای پیروان ارزش قائل هستند و آنها را به عملکرد بهتر الهام می دهند. بنابراین برای پذیرفتن این خصوصیات ارزشمند رهبری و تبدیل شدن به یک رهبر قوی تر و کارآمد ، چه کاری می توانید انجام دهید؟

رهبران تحول آفرین معمولاً مشتاق ، پرشور ، اصیل و پرانرژی توصیف می شوند. این رهبران فقط نگران کمک به گروه در رسیدن به اهداف خود نیستند. آنها همچنین به کمک به هر یک از اعضای گروه در رسیدن به پتانسیل کامل خود اهمیت می دهند. 

برخی از نکات زیر را در مورد چگونگی رهبر بهتر شدن در نظر بگیرید و به روشهایی فکر کنید که می توانید این استراتژیها را در زندگی روزمره خود پیاده کنید.

1

با درک سبک رهبری خود شروع کنید

گروهی از متخصصان جوان که در دفتر صحبت می کنند

درک سبک رهبری فعلی شما ضروری است. نقاط قوت شما چیست؟ کدام مناطق نیاز به پیشرفت دارند؟ یکی از راه های شروع ارزیابی مهارت های شما این است که در این مسابقه سبک رهبری شرکت کنید تا یک ایده کلی در مورد چگونگی هدایت خود کسب کنید.

پس از اتمام مسابقه ، در مورد خصوصیات اصلی سبک غالب خود بخوانید. آیا این خصوصیات به رهبری شما کمک می کند یا مانعی دارد؟ هنگامی که مشخص کردید کدام مناطق به برخی از کارها نیاز دارند ، می توانید به دنبال راه هایی برای بهبود توانایی های رهبری خود باشید.

2

خلاقیت را تشویق کنید

فرم تنظیم دانش آموزان توسط مربی باله

تحریک فکری یکی از ویژگی های رهبری است که رهبری تحول گرا را تعریف می کند. پیروان باید تشویق شوند تا خلاقیت خود را بیان کنند . رهبران موثر برای دستیابی به این اهداف باید چالش های جدیدی را با پشتیبانی گسترده ارائه دهند. 1

یکی از راه های پرورش خلاقیت ارائه چالش به اعضای گروه است ، اطمینان حاصل کنید که اهداف در توانایی های آنها قرار دارد. هدف از این نوع ورزش این است که افراد محدودیت های خود را دراز کنند اما از موانع موفقیت دلسرد نشوند.

3

به عنوان یک مدل نقش خدمت کنید

مشاور اردوگاه که به پسر جوان کمک می کند از مته استفاده کند

نفوذ ایده آل یکی دیگر از چهار مولفه اصلی رهبری تحول آفرین است. رهبران تحول گرا نمونه ای از رفتارها و خصوصیاتی هستند که آنها را در پیروان خود تشویق می کنند. آنها راه می روند و صحبت می کنند. در نتیجه ، اعضای گروه این رهبران را تحسین می کنند و برای الگوبرداری از این رفتارها تلاش می کنند.

تحقیقات نشان می دهد رهبران قادرند اعتقاد خاصی را پرورش دهند و سپس این الهام را به پیروان خود منتقل کنند. 2  در نتیجه ، پیروان خوش بین هستند و استانداردهای بالایی برای عملکرد و موفقیت دارند.

اگر می خواهید رهبر بهتری شوید ، بر روی مدل سازی کیفیتی که دوست دارید در اعضای تیم خود مشاهده کنید ، کار کنید.

4

علاقه مند باش

زنی که در اتاق هیئت مدیره دفتر خندان است و صحبت می کند
 

آیا اگر کسی واقعاً به اهداف گروه اهمیت ندهد ، برای راهنمایی و رهبری به دنبال او می گردید؟ البته که نه! رهبران بزرگ فقط بر این نیستند که اعضای گروه را به پایان برسانند. آنها اشتیاق و اشتیاق واقعی نسبت به پروژه هایی که در آن کار می کنند دارند. 2

شما می توانید این کیفیت رهبری را با فکر کردن به روش های مختلفی که می توانید غیرت خود را ابراز کنید ، توسعه دهید. به مردم بگویید که شما به پیشرفت آنها اهمیت می دهید. وقتی یک نفر چیزی را با بقیه اعضای گروه به اشتراک می گذارد ، حتماً به او بگویید چقدر از چنین مشارکت هایی قدردانی می کنید.

5

گوش دادن و برقراری ارتباط موثر

رئیس به حرف کارمندش گوش می دهد
 

کیفیت مهم دیگر رهبری تحول آفرین شامل تمرکز بر ارائه ارتباطات یک به یک با اعضای گروه است. رهبری تحول آفرین وقتی م موثر است که رهبران بتوانند دیدگاه خود را به پیروان انتقال دهند ، سپس آنها از این چشم انداز الهام گرفته و انگیزه می گیرند. 3

رهبران خوب باید مراقبت و نگرانی صادقانه خود را نسبت به اعضای گروه خود چه به صورت کلامی و چه غیر کلامی ابراز کنند .

این رهبران با باز نگه داشتن خطوط ارتباطی می توانند اطمینان حاصل کنند که اعضای گروه احساس می کنند می توانند مشارکت داشته باشند و از دستاوردهای خود قدردانی کنند.

6

نگرش مثبت داشته باشید

تجار در دفتر تشویق می کنند

رهبران تحول آفرین ، نگرشی خوش بینانه و خوش بینانه دارند که منبع الهام پیروان است. اگر رهبران دلسرد یا بی احساس به نظر برسند ، به احتمال زیاد اعضای گروه نیز بی روح می شوند.

حتی وقتی اوضاع تیره به نظر می رسد و پیروان شما احساس دلسردی می کنند ، سعی کنید مثبت باشید. این به معنای مشاهده چیزها از طریق عینک های گل رز نیست. این به سادگی به معنای حفظ احساس خوش بینی و امید در برابر چالش ها است.

7

مردم را به مشارکت تشویق کنید

زن در مقابل یک گروه صحبت می کند
 

به اعضای تیم خود اطلاع دهید که از ایده های آنها استقبال می کنید. از رهبرانی که مشارکت اعضای گروه را تشویق می کنند غالباً به عنوان رهبرانی دموکراتیک یا مشارکتی یاد می شود . در حالی که آنها حرف آخر را درباره همه تصمیمات حفظ می کنند ، اعضای تیم را تشویق می کنند تا در ارائه ایده ها و برنامه ها نقش فعالی داشته باشند.

تحقیقات نشان داده است که استفاده از سبک رهبری دموکراتیک منجر به تعهد بیشتر ، حل خلاقانه تر مسئله و بهبود بهره وری می شود. 4

8

برای پیروان خود انگیزه ایجاد کنید

زن خندان در حال ارائه سخنرانی

رهبران تحول آفرین همچنین انگیزه ای الهام بخش برای تشویق پیروان خود به عمل می آورند. 5  البته الهام بخش بودن همیشه آسان نیست. خوشبختانه شما برای تحریک اعضای گروه خود نیازی به سخنرانی های انگیزشی ندارید.

برخی از ایده ها برای الهام از رهبری شامل داشتن علاقه واقعی به ایده ها یا اهداف ، کمک به پیروان احساس می شود که در این فرآیند حضور دارند و به رسمیت شناختن ، تمجید و پاداش برای موفقیت های افراد ارائه می شود.

9

پاداش و شناخت ارائه دهید

رئیس کارمندان زن با قدرت بالا
 

کیفیت مهم دیگر یک رهبر خوب شامل دانستن این نکته است که ارائه شناخت و پاداش موثر یکی از بهترین راه ها برای کمک به پیروان است که احساس قدردانی و خوشبختی می کنند. 6  همچنین ممکن است تعجب آور نباشد که افراد خوشحال تمایل دارند عملکرد بهتری در محل کار خود داشته باشند.

10

به چیزهای جدید ادامه دهید

زن و مردی که به تصاویر چاپ شده در کف یک دفتر نگاه می کنند

چه کسی می گوید رهبری یک رابطه یک طرفه است؟ در حالی که به دنبال توسعه برخی از این خصوصیات رهبری هستید ، فراموش نکنید که برای بازخورد و الهام گرفتن از پیروان خود جستجو کنید. به مواردی که در گذشته مثر بوده اند توجه کنید و همیشه بدنبال راه های جدید برای الهام بخشیدن ، ایجاد انگیزه و پاداش دادن به اعضای گروه باشید.

رهبری

آموزش رهبریرهبریرهبری تجاریرهبری تحول گرارهبری کسب و کاررهبری موثرسبک های رهبریسعید جوی زادهکتاب رهبری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *