توصیه های کلیدی 60 کارآفرین مشهور جهان

آموزش کسب و کار

بیایید این کار را با یکی از بزرگترین قهرمانان من در دنیای تجارت ، سر ریچارد برانسون آغاز کنیم.

1. ریچارد برانسون. مشاوره راه اندازی کسب و کار-ریچارد-برانسون-در-ریوب

سر ریچارد برانسون ، یکی از شناخته شده ترین میلیاردرهای جهان ، و بنیانگذار ویرجین گروپ ، امپراطوری متشکل از بیش از 400 شرکت از جمله خطوط هوایی ، فروشگاه های ضبط صدا ، سازمان های انتشاراتی و حتی او در حال مقابله با سفرهای فضایی تجاری است. او همچنین نویسنده بیش از دوازده کتاب تجاری ، از جمله آخرین زندگی نامه (خارق العاده) زندگی نامه خود با عنوان “Finding My Virginity” است که از پشت صحنه فراز و نشیب های بیش از پنجاه سال فعالیت برانسون به عنوان یک کارآفرین به اشتراک می گذارد . در طول مصاحبه او با 30 Day of Genius با CreativeLive ، من بهترین توصیه های تجاری وی را برای کارآفرینان مشتاق که می خواهند از طریق خودشان کسب و کار راه اندازی کنند ، شنیدم:

“بهترین مشاغل ناشی از تجربیات بد شخصی افراد است. اگر فقط چشمان خود را باز نگه دارید ، چیزی را پیدا خواهید کرد که شما را ناامید کند ، و سپس فکر می کنید ، “خوب ، من شاید بهتر از آنکه انجام شود ، این کار را انجام دهم” و در آنجا شما یک تجارت دارید. ”

“اگر می توانید زندگی مردم را بهبود ببخشید ، تجارت دارید. مردم فکر می کنند ، “خوب همه چیز فکر شده است” ، اما در واقع ، در همه زمان ها ، در اینجا شکاف هایی در بازار وجود دارد و در آنجا شکاف هایی وجود دارد. “

2. آریانا هافینگتون. مشاوره تجاری را شروع کنید Arianna Huffington در مورد ryrob

آریانا یکی از بنیانگذاران The Huffington Post است ، نویسنده کتاب پرفروش اخیر نیویورک تایمز The Sleep Revolution و از سمت مدیر سردبیر The Huffington Post کناره گیری کرد تا به دنبال راه اندازی سلامتی جدید خود ، Thrive Global ، باشد که ارائه می دهد آموزش های سلامتی و کارگاه های آموزشی در زمینه کاهش استرس. در اینجا توصیه های تجاری وی برای کارآفرینانی که می خواهند برای اولین بار یک کسب و کار راه اندازی کنند:

“اگر قرار است مشاغلی را شروع کنید ، باید واقعاً آن را دوست داشته باشید ، زیرا همه دوست ندارند آن را دوست داشته باشند. وقتی هافینگتون پست برای اولین بار در سال 2005 راه اندازی شد ، بسیاری از عوامل بدخواهی وجود داشتند. من یک منتقد را به یاد می آورم که نوشت هافینگتون پست یک شکست غیرقابل نجات است. ”

“وقتی چنین نقدهایی دریافت می کنید و چنین چیزی را منفی می کنید ، باید واقعاً به محصول خود اعتقاد داشته باشید. وقتی واقعاً به محصول خود اعتقاد دارید ، مایلید با همه ناخوشایندها کنار بیایید و استقامت کنید. ”

3. کوبایی را علامت گذاری کنید. مشاوره راه اندازی کسب و کار-مارک-کوبایی-در-ریوب

مارک یک کارآفرین و سرمایه گذار در Shark Tank ABC است . او مالک NBA Dallas Mavericks ، Landmark Theatres ، Magnolia Pictures است و رئیس شبکه کابلی HDTV AXS TV است. مارک در مصاحبه اخیر خود با 30 Day of Genius با CreativeLive ، درباره اشتباهات بسیاری از کارآفرینان جدید که فکر می کنند ایده تجاری سودآوری پیدا کرده اند ، بسیار صحبت کرد  در اینجا توصیه های تجاری وی به کسانی که می خواهند یک کار خود را شروع کنند ارائه می شود:

“آنچه من همیشه از مردم می پرسم این است که: (1) آیا کاری است که شما دوست دارید انجام دهید و (2) آیا این چیزی است که در آن مهارت دارید؟”

 

 

“پس ، برداشتن اولین قدم همیشه سخت ترین است. این وحشتناک است ، اما در واقع ، در مورد آماده سازی است. همه ما این فرآیند را طی می کنیم که در آنجا ایده تجارت را پیدا کرده اید ، این احساس را در معده خود احساس می کنید و همه هیجان زده می شوید. سپس شما با یک دوست صحبت می کنید ، و دوست شما می گوید ، “اوه وای خیلی جالب است ، من هرگز چنین چیزی را نشنیده ام. من اینو میخرم و سپس جستجوی گوگل را انجام می دهید. “

“اولین چیزی که به شما می گویم این است که فقط به این دلیل که آن را در گوگل نمی بینید ، به این معنی نیست که صد شرکت با انجام همان کار از کار خارج نشده اند. این به یک دلیل انجام نشده است ، زیرا هر شرکتی که آن را امتحان کرده است ، از کار افتاده است. ”

4. رابرت هرجاوک. بهترین مشاوره تجاری از Robert Herjavec در مورد ryrob

رابرت یک کارآفرین و سرمایه گذار باتجربه است که چندین شرکت را به مارک های بزرگی مانند AT&T ساخته و فروخته است. او که هم اکنون یکی از مقامات برجسته فناوری امنیت اطلاعات است ، یکی از شناخته شده ترین چهره های نمایش برنده جایزه ABC ، Shark Tank است  که در آن شهرت زیادی برای به اشتراک گذاشتن مشاوره های تجاری پایین به کارآفرینان جوان کسب کرده است. در اینجا بهترین مشاوره تجاری رابرت برای کارآفرینان مشتاق در هنگام طرح ایده شما وجود دارد:

اگر خوش شانس باشید ، 90 ثانیه وقت دارید. اگر در آن زمان نتوانستید اقناعانه خود را بیان کنید ، فرصت تأثیرگذاری را از دست داده اید. آمار و ارقام مهم هستند ، اما این تنها معیار نیست ، شما باید به گونه ای ارائه دهید که باعث ایجاد تخصص و اعتماد به نفس شود. ”

 

 

 

“اگر آماده نیستید که زمین خود را بسازید ، ممکن است فقط فرصت بزرگ بعدی خود را از دست بدهید.”

برای مشاوره بیشتر در مورد چگونگی موفقیت آمیز کردن سرمایه گذاران ، به راهنمای دوست من جوک در مورد نحوه صعود کوسه مراجعه کنید.

5. سوفیا آموروسو. مشاوره راه اندازی کسب و کار-با-سوفیا-آموروسو-در-ریوب

سوفیا Nasty Gal را از فروشگاه eBay به یک امپراطوری چند میلیون دلاری با خط تولید لباس شخصی خود تبدیل کرد که به عنوان خرده فروشی با رشد سریع در سال 2012 لقب گرفت. او همچنین نویسنده کتاب های پرفروش نیویورک تایمز #GIRLBOSS است. در اینجا بهترین توصیه تجاری او به کارآفرینان مشتاق که می خواهند یک کار را راه اندازی کنند وجود دارد:

“تسلیم نشوید ، هیچ چیز را شخصاً نگیرید و برای جواب منفی نگیرید. شما هرگز نمی دانید که در این راه چه خواهید آموخت. ”

“افرادی که به من نه گفتند ، افرادی بودند که در نهایت به من گفتند بله. بنابراین آن را فراموش نکنید. ”

6. تونی رابینز. مشاوره کسب و کار تونی رابینز نقل قول درباره ryrob

تونی یک کارآفرین ، نویسنده پرفروش ، خیرخواه و استراتژیست شماره 1 زندگی و تجارت کشور است. وی که به عنوان یک مقام معتبر در روانشناسی رهبری ، مذاکرات و تحولات سازمانی شناخته شده است ، بیش از 38 سال به عنوان مشاور رهبران در سراسر جهان خدمت کرده است. او همچنین نویسنده پنج کتاب پرفروش بین المللی است ، از جمله شماره 1 پرفروش ترین پول اخیر : استاد بازی The New York Times . تونی از طریق برنامه های آموزش صوتی ، تصویری و زندگی خود ، بیش از 50 میلیون نفر را از 100 کشور جهان توانمند کرده است. در اینجا توصیه های تجاری او برای کارآفرینان مشتاق که می خواهند یک کار را شروع کنند ، آورده شده است:

“دردناک ترین اشتباهی که من در کارآفرینان اولین بار می بینم این است که فکر می کنم داشتن یک طرح تجاری یا یک مفهوم عالی برای تضمین موفقیت کافی است. اینطور نیست موفقیت تجاری 80٪ روانشناسی و 20٪ مکانیک است. و رک و پوست کنده بگویم ، روانشناسی بیشتر مردم برای ایجاد یک تجارت نیست. ”

مشاوره تجاری من؟ صادقانه به این فکر کنید که کی هستید ، به چه چیزهایی می خواهید برسید و برای رسیدن به آنجا باید چه ذهنیتی داشته باشید. زیرا بزرگترین چیزی که شما را عقب نگه می دارد طبیعت خود شماست. تعداد کمی از افراد خطرپذیر طبیعی هستند و یا از نظر احساسی آماده چالش های ایجاد یک تجارت هستند. شما نمی توانید فقط در ماراتن ثبت نام کرده و بدون هیچ وقت آموزش آن را اجرا کنید. شما باید ظرفیت خود را افزایش دهید و متناسب شوید. کارآفرین بودن به انواع مشابه تناسب روحی و روانی احتیاج دارد تا به عنوان موفقیت آمیز کسب و کار خود تبدیل نشوید. ”

7. تیم فریس. تیم-فریس-شروع-تجارت-مشاوره-در-ریوب

تیم نویسنده پرفروش نیویورک تایمز در سه کتاب از جمله هفته نامه کار 4 ساعته است . او همچنین یک سرمایه گذار است ، میزبان آنچه که معمولاً  پادکست کسب  و کار در ردیف # 1 قرار دارد و یک آئین کارآفرین است. امروز ، او بهترین مشاوره تجاری را که دریافت کرده است ارائه می دهد:

“بهترین توصیه ای که من دریافت کرده ام این است که شما میانگین 5 نفری هستید که بیشتر با آنها معاشرت می کنید.”

“من در واقع این را از بیش از یک نفر شنیده ام ، از جمله نویسندگان پرفروش ، درو هیوستون از Dropbox و بسیاری دیگر که نمادهای دره سیلیکون هستند. این چیزی است که هر روز صبح دوباره آن را می خوانم. همچنین گفته شده است که “شبکه شما ارزش خالص شماست.” این دو با هم به خوبی کار می کنند. ”

8. گای کاوازاکی. مشاوره تجاری را با گای کاوازاکی در مورد ryrob شروع کنید

گای رئیس انجیلی Canva است ، نویسنده سیزده کتاب از جمله هنر تحسین شده  آغاز ، که توسط کارآفرینان در سراسر جهان به عنوان سلاحی برای ایجاد انبوه شناخته شده است. او همچنین رئیس پیشین بشارت دهنده اپل است. در اینجا توصیه های تجاری وی به کارآفرینان مشتاق که می خواهند از طریق خود مشاغل راه اندازی کنند ، آورده شده است:

“بهترین نکته تجاری من تمرکز بر نمونه اولیه است. روی عرشه ، طرح تجاری یا پیش بینی های مالی خود تمرکز نکنید. ”

وی افزود: “اگر نمونه اولیه ای از آن خارج شده و افراد كافی از آن استفاده می كنید ، هرگز مجبور نیستید كه یك طرح تجاری بنویسید ، پیش بینی كنید یا مواردی از این دست را انجام دهید. نمونه اولیه جایی است که شما BS را از واقعیت جدا کنید. ”

9. درک سیورز. بهترین مشاوره تجاری-از-درک-فروشندگان-در-ریوب

درک یک نوازنده ، تهیه کننده ، مجری سیرک ، کارآفرین ، سخنران TED و ناشر کتاب بوده است. او CDBaby و HostBaby را راه اندازی کرد که خیلی بزرگتر بودند ، بنابراین آنها را هدیه داد . اکنون او نویسنده ، برنامه ریز و دانشجو است. در اینجا بهترین توصیه تجاری وی برای کارآفرینان مشتاق وجود دارد:

“اکنون شروع کنید ، شما به بودجه نیاز ندارید. مراقب باشید وقتی می خواهید کار بزرگی انجام دهید ، اما بگویید تا زمانی که برای تأمین بودجه این ایده پول جمع نکنید نمی توانید. این معمولاً به این معنی است که شما بیشتر به فکر بزرگ بودن علاقه دارید تا اینکه واقعاً کار مفیدی انجام دهید. ”

“برای اینکه یک ایده بزرگ شود ، باید چیزی مفید باشد – و مفید بودن به بودجه نیاز ندارد. اگر می خواهید مفید باشید ، همیشه می توانید  همین حالا فقط با 1٪ آنچه در چشم انداز بزرگ خود دارید شروع کنید. این یک نمونه اولیه فروتنانه از دید بزرگ شما خواهد بود ، اما شما در این بازی خواهید بود. شما از بقیه جلوتر خواهید بود زیرا در واقع وقتی دیگران منتظر بودند تا خط پایان به طرز جادویی در خط شروع ظاهر شود ، کار را شروع کردید. ” برای اطلاعات بیشتر این پست را از درک بخوانید .

10. نیر الی. می خواهید یک مشاوره تجاری از Nir Eyal در مورد ryrob شروع کنید

نیر نویسنده کتاب Hooked: How To Build عادت ساز و بلاگ هایی درباره روانشناسی محصولات در NirAndFar.com است . در اینجا دو سنت و نکات موفقیت او برای اولین بار کارآفرینانی که می خواهند یک کار را شروع کنند وجود دارد:

وی گفت: “ساده ترین راه برای تشخیص اینکه کسی یک کارآفرین برای اولین بار است این است که در مورد ایده های خود راز باشد. من به افرادی که از من می خواهند NDA امضا کنم پاسخ نمی دهم. کارآفرینان واقعی می دانند که ایده های خوب ارزان هستند و موفقیت ناشی از سخت کوشی است ، نه یک نبوغ. ”

“اشتباه بزرگ دیگر که من می بینم کارآفرینان مرتکب می شوند ساختن محصولی برای مشتری است که آن را به خوبی نمی شناسند. به همین دلیل من همیشه به کارآفرینان توصیه می کنم که محصولی را برای خود بسازند – حداقل به این ترتیب شما اطمینان می دهید که برای کاربری که از نزدیک می شناسید چیزی ساخته اید. تمام شرکت های بزرگ فناوری در دهه گذشته – فیس بوک ، توییتر ، اسلک ، اسنپ چت – توسط بنیانگذاران ساخته شده اند که محصولی را می ساختند که می خواستند استفاده کنند. ”

11. Tara Gentile. مشاوره تجاری و نحوه شروع کار با Tara Gentile در ryrob

نویسنده ، سخنران و بنیانگذار آنچه مفید است . تارا با صاحبان مشاغل همکاری می کند تا به آنها کمک کند تا به مدل های تجاری سودآورتر ، پیام های جذاب تر و نفوذ بیشتری برسند. او برای کارهایی که با مشتریانش انجام داده در Fast Company ، Forbes ، Inc و DailyWorth حضور دارد. در اینجا برداشت Tara از بزرگترین اشتباهی است که کارآفرینان جدید می خواهند هنگام شروع یک کار تجاری انجام دهند:

“آنها منتظر می مانند تا شروع کنند. آنها صبر می کنند تا اطلاعات بیشتر ، تجربه بیشتر ، پول بیشتر و نسخه کاملتر از هر آنچه را ایجاد کرده اند. ”

“همه این انتظارها به این معنی است که آنها در واقع چیزی نمی آموزند. هنگامی که شما یک کارآفرین هستید ، بهترین راه برای یادگیری این است که کاری انجام دهید ، ایده خود را به دست دیگران بسپارید یا با افرادی که می خواهید خدمت کنید صحبت کنید. دیگر منتظر نمانید و کاری انجام دهید … ”

آیا می خواهید از تارا بیشتر بیاموزید؟ کلاسهای وی را در CreativeLive بررسی کنید که طیف گسترده ای از موضوعات مانند تبدیل خدمات شما به یک محصول ، ایجاد جامعه ای پیرامون تجارت شما ، نوشتن و فروش کتابهای الکترونیکی و سایر موارد را پوشش می دهد.

12. تعقیب جارویس. مشاوره تجاری را با Chase Jarvis CreativeLive در ryrob شروع کنید

چیس پس از تبدیل شدن به یکی از مشهورترین عکاسان جهان در سن نسبتاً کم ، به همکاری خود با نام CreativeLive ، بزرگترین شرکت آموزش پخش زنده در جهان ادامه داد. در اینجا توصیه های تجاری وی برای کارآفرینان جدید که می خواهند از طریق خودشان کسب و کاری راه اندازی کنند وجود دارد:

“خارش خود را خراش دهید. بعد از حل مشکلی که دارید بروید. چیزی که برای شما نزدیک و عزیز است ، نه فرصتی تصادفی در بازار. ”

“زیرا وقتی اوضاع سخت می شود ، اگر فقط دلار یا یک فرصت تصادفی در بازار را تعقیب می کنید ، نمی توانید قدرت و اشتیاق را برای ادامه کار داشته باشید.”

13. نوح کاگان. مشاوره تجاری را از نوح کاگان در مورد ryrob شروع کنید

نوه رئیس سومو در AppSumo ، جامعه ای برای کارآفرینان برای کشف و استفاده از بهترین محصولات و ابزارهای وبلاگ نویسی و حتی برخی از کتابهای وبلاگ نویسی برای رشد مشاغل. او همچنین Sumo را اجرا می کند ، مجموعه ای قدرتمند از ابزارها برای رشد ترافیک وب ، و کارمند شماره 30 فیس بوک قبل از اخراج و ادامه کار به عنوان مدیر اولیه بازاریابی در Mint بود . در اینجا توصیه های تجاری وی برای کارآفرینانی که می خواهند برای اولین بار یک کسب و کار را شروع کنند ، آورده شده است:

“هنگام شروع کار ، وقت خود را از دست ندهید و برای مسائل غیر اصلی هزینه نکنید. در واقع ، تا زمانی که مقداری درآمد کسب نکنید ، هیچ هزینه ای نکنید. ”

نوح در مصاحبه ای در مورد پادکست من ، پروژه Side Hustle Project ، حتی بیشتر از مشاوره و تفکرات تجاری خود در مورد اینکه چگونه کارآفرینان مشتاق برای شروع پروژه های خود و تبلیغ موفقیت آمیز وبلاگ خود – با احتساب چگونگی کسب 1000 دلار در 24 ساعت از یک مارک – با من در میان گذاشتند.  ایده جدید… فروش تند گوشت گاو.

14. استلی افتی. مشاوره راه اندازی کسب و کار با Steli-Efti-on-ryrob

استلی مدیر عامل شرکت Close است ، یک پلت فرم ارتباطی فروش در داخل کشور با قدرت بالا (و انتخاب من به عنوان بهترین CRM برای مشاغل کوچک ) که با سالها تجربه رانندگی میلیون ها دلار فروش برای صدها شرکت استارت آپ دره سیلیکون که تحت حمایت سرمایه گذاری هستند ، تأمین می شود. در اینجا آنچه استلی باید به عنوان مشاوره تجاری برای کارآفرینان مشتاق که امروز می خواهند یک کسب و کار را شروع کنند ، به اشتراک می گذارد:

“یکی از دردناک ترین و رایج ترین اشتباهاتی که من می بینم کارآفرینان برای اولین بار مرتکب می شوند این است که آنها عاشق ایده تجاری خود می شوند.”

وی ادامه داد: “آنها ماه ها صرف ساختن چیزی می کنند که به نظر آنها استارت آپ بعدی ابتکاری ، مخل و ​​تغییر دهنده بازی است. سپس آنها راه اندازی می شوند … و هیچ کس خرید نمی کند ، هیچ کس اهمیتی نمی دهد ، اتفاقی نمی افتد. ”

“عاشق ایده تجاری خود نشوید. در عوض ، عاشق مشکلی که می خواهید برای مشتریان خود حل کنید ، شوید و ایده تجاری خود را در ابتدا تأیید کنید که این مشکلی است که قابل حل است. ”

15. ونسا ون ادواردز. با ونسا ون ادواردز در ryrob یک کسب و کار راه اندازی کنید

ستون نویس Huffington Post ، کار پیشگامانه ونسا در Science of People در NPR ، وال استریت ژورنال ، نمایش امروز و USA Today به نمایش در آمده است. آنچه که وی معتقد است بزرگترین اشتباهی است که کارآفرینان هنگام شروع کار برای اولین بار مرتکب می شوند در اینجا آمده است:

“هیچ راهی وجود ندارد! من فکر می کنم بزرگترین اشتباهی که کارآفرینان اولین بار مرتکب می شوند این است که آنها به شدت خواهان یک طرح تجاری و مسیر مستقیم هستند. ”

“یکی از مهمترین موارد در مورد شروع کار انعطاف پذیری است. گوش دادن به مشتریان ، مشاهده داده ها و انجام تکرارها و تغییرات در صورت لزوم. بعضی اوقات داشتن یک مسیر یا یک برنامه تجاری سختگیرانه می تواند شما را محدود کند. به تجارت خود مانند یک علفزار و نه یک مسیر فکر کنید ، فقط بازی کنید! ”

16- لوئیز هاوز. مشاوره راه اندازی کسب و کار-لوئیز-هووز-در-ریوب

لوئیس  نویسنده پرفروش نیویورک تایمز در کتاب مدرسه عظمت و میزبان پادکست های دارای رتبه برتر با همین نام است. او نویسنده ، سخنران و مربی آنلاین است که به کارآفرینان می آموزد چگونه کسب و کارهای آنلاین سودآور را راه اندازی کنند – و داستان خود را در این قسمت از پادکست من ، همین جا به اشتراک می گذارد . در اینجا بهترین مشاوره تجاری وی برای کارآفرینان جوان مشتاق است:

“کمال گرایی بسیاری از کارآفرینان را فلج می کند. آنها سایت خود را راه اندازی نمی کنند و یا محصول خود را برای فروش به فروش نمی رسانند تا زمانی که فکر می کنند عالی است ، این اتلاف وقت زیادی است. هرگز کامل نخواهد شد. ”

“محصول یا خدمات خود را به محض این که استخوان های برهنه آن را کنار هم قرار دهید ، بهم بزنید. این بازخورد ارزشمندی در مورد اینکه آیا بازار شما واقعاً آن را می خواهد به شما می دهد. بعداً می توانید آن را صیقل دهید. ”

یادداشت سریع – من اخیراً بیشتر در مورد پادکست صحبت کرده ام ، بنابراین اگر در فکر راه اندازی برنامه خود هستید ، در اینجا بهترین گزینه های بهترین میزبان پادکست را انتخاب می کنم.

17. جون آکاف. مشاوره راه اندازی کسب و کار با Jon-Acuff-on-rryrob

جون نویسنده پرفروش نیویورک تایمز در پنج کتاب از جمله Do Over است . او به برخی از بزرگترین مارک های جهان کمک کرده است تا داستان خود را بازگو کنند ، از جمله The Home Depot ، Bose و Staples. اکنون ، او سالانه با صدها هزار نفر صحبت می کند و در وبلاگ های خود به بیش از 4 میلیون خواننده می رسد. در اینجا توصیه های تجاری او برای کارآفرینان مشتاق که می خواهند یک کار را شروع کنند ، آورده شده است:

“آنچه من آموخته ام ، و آنچه شما نیز خواهید آموخت ، این است که یک کارآفرین شلوغ است . و این مسئله این است: بعضی اوقات فکر می کنیم شلوغی این است که معتاد به کار شویم یا چیزهای زیادی به زندگی مان اضافه کنیم. ”

“شلوغی یک کار تمرکز است ، نه یک دیوانگی. هیاهو در مورد تفریق و جمع است. این کار در مورد انجام کارهای بیشتر نیست ، بلکه در مورد تمرکز بر روی کارهایی است که باید انجام دهید ، تا کار خود را به جلو سوق دهید. راه درست را شتاب بزنید. ”

18. سید بلخی. بهترین مشاوره تجاری سید بلخی در مورد ryrob

سید به عنوان بنیانگذار WPBeginner ، Optinmonster و چندین کسب و کار آنلاین موفق دیگر ، یکی دو چیز را در مورد ایجاد یک طرح تجاری موفق وبلاگ و راه اندازی شرکت ها در 25 سال کار خود به عنوان کارآفرین آموخته است. وقتی از او خواسته شد بهترین توصیه های تجاری خود را برای کارآفرینان جوان به اشتراک بگذارد ، خصوصاً وقتی که می خواهیم بفهمیم چگونه وبلاگ خود را در روزهای اولیه تبلیغ کنیم ، آنچه را که باید برای گفتن به شرح زیر است:

“کامل یک نفرین است. نوآوری کثیف است. تست کنید ، یاد بگیرید و پیشرفت کنید. ”

“اغلب کارآفرینان جدید خیلی طولانی منتظر می مانند تا محصول خود را به بازار عرضه کنند. با داشتن منابع محدود ، بسیار مهم است که بتوانید MVP ASAP را بیرون بیاورید و شروع به کشش کنید. بازخورد کاربر را برای تکرار و بهبود محصولات خود بگیرید. ”

“سریع راه اندازی نکردن اشتباهی است که شما به راحتی قادر به انجام آن نیستید. اگر می خواهید از دیگران فراتر بروید ، همین حالا راه اندازی کنید! ”

19. سوجان پاتل. مشاوره تجاری را با Sujan Patel در مورد ryrob شروع کنید

سوجان بازاریاب رشد و بنیانگذار آژانس بازاریابی محتوا ، وب سود است . او همچنین Mailshake ، Narrow را اداره می کند و در اوقات فراغت خود از هواپیما بیرون می پرد – اما به طور جدی ، سوجان از مهارت های بازاریابی چشمگیری برخوردار است و او (ناآگاهانه) بسیاری از چیزهایی را که من از یادگیری ایجاد وب سایت به انتخاب به من آموخته است به من یاد داده است. تا چگونه به درایو ترافیک به وبلاگ من . در اینجا بهترین توصیه تجاری وی برای کارآفرینان اولین باری است که امروز می خواهند یک کار را شروع کنند:

“دردناکترین اشتباهی که من می بینم کارآفرینان بی تجربه مرتکب می شوند کپی کردن یا انجام همان کارهایی است که کارآفرینان موفق انجام داده اند ، انتظار نتایج مشابه دارند. چیزی که کارآفرینان برای اولین بار متوجه نمی شوند این است که جهان خلا نیست و در پشت صحنه بیش از آنچه که به نظر می رسد جریان دارد. تلاشهای بیشتری برای ایجاد موفقیتی که آنها در سطح زمین می بینند انجام شده است و هیچ تضمینی وجود ندارد که یک تاکتیک یا استراتژی خاص برای همه موفق باشد. ”

“توصیه من به کارآفرینان اولین بار این است که درگیر این زرق و برق نشوید و چیزها را به ارزش واقعی خود نگیرید. در عوض ، از این موفقیت هایی که آنها می خوانند ، الهام بخش کارهایی باشید که می توانید انجام دهید. من تقریباً همیشه توصیه می کنم آنها اهداف واقع بینانه تری تعیین کنند و “ویروسی شدن” یا تلاش برای شبیه شدن به شخص دیگر را فراموش کنند. ”

20. ایلیز بنون.  یک مشاوره تجاری از Ilise Benun در مورد ryrob شروع کنید

ایلیس به افراد حرفه ای خلاق می آموزد که چگونه می توانند مشتریانی بهتر با بودجه بیشتری کسب کنند. او مربیان ، مربیان و فروش ابزارهای بازاریابی برای کارآفرینان در سایت خود ،  مربی بازاریابی است . در اینجا چگونگی توصیه او به کارآفرینان برای اولین بار در مورد تعیین انتظارات از آنچه برای شروع یک کار لازم است ، وجود دارد:

“اکثر مردم با انتظارات کاملاً غیرواقعی از اینکه چه سطحی از تلاش مورد نیاز است و چه مدت طول می کشد تا یک کسب و کار از بین برود ، شروع می کنند. آنها به راحتی دلسرد می شوند و خیلی زود تسلیم می شوند. من این را به خاطر آرزو فکر می دانم. ”

“واقعیت این است که هیچ راهی وجود ندارد که بفهمد چه مدت طول می کشد یا اینکه آیا اصلاً م workثر است. بنابراین توصیه من این است که با تواضع ، فروتنی و تمایل به انجام هر کاری که برای موفقیت لازم است به آن نزدیک شویم ، حتی اگر این بدان معنی باشد که شما برای مدت طولانی باید واقعاً سخت کار کنید. ”

21. جف هادن. مشاوره راه اندازی کسب و کار-جف-هادن-در-ریوب

جف یک نویسنده اشخاص ، سخنرانان ، LinkedIn Influencer  و مشارکت کننده در شرکت Inc است. وی تا مدیریت یک کارخانه 250 کارمند کتاب تلاش کرد و به عنوان یک نویسنده روحانی مورد توجه رهبران برجسته تجارت جهان قرار گرفت. وی بیش از 50 عنوان کتاب از جمله شش کتاب آمازون و سرمایه گذاری شماره 1 تالیف کرده است. او چهار سال مشاوره کسب و کار را در کتاب اخیر خود ، افسانه انگیزه ، جمع آوری کرده است. در اینجا بهترین توصیه تجاری وی به کارآفرینان مشتاق که می خواهند از طریق خودشان مشاغل راه اندازی کنند وجود دارد:

“هرگز فراموش نکنید که کسب و کار شما باید بیشتر از آنچه خرج می کند پول بپردازد. من می دانم که خیلی ساده به نظر می رسد ، اما بسیاری از مردم این موضوع را فراموش می کنند. همچنین به همین دلیل است که بسیاری از کارآفرینان اولین بار در اوایل کار بیش از حد سرمایه گذاری می کنند (یا بیشتر وقت خود را صرف جستجوی سرمایه گذار می کنند). ”

“در عوض ، کار کنید تا به یک راه حل خلاقانه برسید که هزینه کمی یا بی هزینه دارد. این نظم و انضباط اجباری به شما کمک می کند حتی در مواردی که درآمد زیادی ندارید ، کمتر از هزینه های خود هزینه کنید. بعضی اوقات سرمایه ضروری است ، اما در مقطعی باید بازگشت آن سرمایه باشد. سرمایه گذاری در سهام ، سرمایه گذاری برای آینده ، حتی از دست دادن پول برای چند سال مشکلی ندارد. اما برنامه شما باید شما را به همان معادله ساده بازگرداند که بیش از هزینه خود را صرف کنید. ”

22. لری کیم.نکات و مشاوره های تجاری درباره نحوه راه اندازی کسب و کار با لری کیم ریوب

لری بنیانگذار هر دو موبایل میمون ، یک ربات چت نسل بعدی برای بازاریابان ، و Wordsream ، ارائه دهنده پیشرو در ابزارهای تحقیق AdWords ، Facebook و کلمات کلیدی است که توسط بیش از یک میلیون بازاریاب در سراسر جهان استفاده می شود. لری همچنین یک ستون برجسته در مجله Inc ، مربی Techstars و سخنران اصلی رویدادهای سراسر جهان است. در اینجا بهترین توصیه تجاری وی برای کارآفرینان مشتاق وجود دارد:

“بزرگترین اشتباهی که کارآفرینان مرتکب می شوند ، تخمین بیش از حد از تازگی ایده بزرگ آنها است.”

 

“اغلب اوقات وقتی ایده های کارآفرین اولین بار را می گیرم ، می پرسم  این تفاوت با [x] چیست؟ به طور جدی ، از آنجا که انجام تمام ایده های تجاری به زمان و تلاش زیادی نیاز دارد ، شما همچنین می توانید منتظر یک ایده عالی باشید. ”

23. سرینیواس رائو. مشاوره شروع تجارت با Srini-Rao-the-Unmistakable-Creative-on-Rryrob

نویسنده کتاب Unmistakable: Why Only بهتر از بهتر است و میزبان پادکست تحسین شده The Unmistakable Creative ، سرینی با بیش از 600 کارآفرین ، خلاق و رهبر فکر از همه طیف های زندگی مصاحبه کرده است. از تیم فریس گرفته تا ست گودین ، ​​کوین کلی ، رایان هالید و سایر موارد ، سرینی از بهترین ها یاد گرفته است که برای موفقیت در تجارت چه چیزی لازم است. در اینجا توصیه های تجاری وی برای کارآفرین مشتاق که می خواهند از طریق خود مشاغل راه اندازی کنند ، آورده شده است:

“احتمالاً پرهزینه ترین اشتباه بسیاری از کارآفرینان در انتخاب افرادی است که با آنها کار می کنند یا آنها را استخدام می کنند. این اشتباهی است که من مرتکب شده ام. و این اشتباهی است که بارها و بارها دیده ام. ”

“راهی که ما در این زمینه بدست آورده ایم این است که همیشه قبل از شروع تحویل سهام قابل توجه سهام یا مبالغ هنگفت ، با کسی در یک پروژه کار کنیم. اگر پروژه آزمایشی به خوبی پیش رفت ، پس در مورد گسترش دامنه رابطه صحبت کنید. سام آلتمن از Y-Combinator یک بار گفته است که چیزی معادل “استخدام بد در چند کارمند اول می تواند برای یک شرکت نوپا مضر باشد.” من واقعاً این کار را در تجارت خود انجام داده ام. ”

24. میشل شرودر. مشاوره تجاری از میشل شرودر در مورد ryrob

میشل یک کارآفرین و وبلاگ نویس است که وبلاگ شخصی خود را در زمینه امور مالی و سبک زندگی با نام Making Sense of Cents اداره می کند . از سال 2011 ، وی از زمینه های مالی خود برای نوشتن محتوای عالی و رشد تجارت وبلاگ خود به درآمد بیش از 70،000 دلار در ماه استفاده می کند. در اینجا توصیه های تجاری وی برای کارآفرینان جدیدی است که می خواهند شغلی راه اندازی کنند ، به صورت خود اشتغالی درآیند و از بزرگترین اشتباهات وبلاگ نویسی در آنجا جلوگیری کنند:

“دردناکترین اشتباهی که می بینم کارآفرینان اولین بار (یا بی تجربه) مرتکب می شوند این است که دیگران را در صنعت یا وبلاگ خود به عنوان رقابت می دانند . این می تواند شما را به میزان قابل توجهی عقب نگه دارد ، زیرا ممکن است هرگز رازها و نکات صنعت را یاد نگیرید ، دوستان اصیل پیدا کنید و موارد دیگر. ”

“در عوض ، من فکر می کنم شما باید دیگران را در صنعت خود و یا به عنوان همکار و دوستان خود ببینید. شما باید با دیگران ارتباط برقرار کنید ، در کنفرانس ها شرکت کنید ، با مردم ارتباط برقرار کنید و موارد دیگر. ”

25. کنراد وادوفسکی.بهترین نکات و مشاوره های تجاری برای راه اندازی تجارت Conrad Wadowski ryrob

بنیانگذار GrowHack ، اشتراک ایمیل 17000 بنیانگذار و متخصص در زمینه رشد قابل تکرار ماهانه است. در اینجا توصیه های تجاری است که کنراد باید به کارآفرینانی که می خواهند امروز یک کار خود را شروع کنند ارائه دهد:

“در این مرحله ، من از نزدیک با ده ها محصول جدید فن آوری کار کرده ام. در سراسر هیئت مدیره ، دردناکترین اشتباهی که می بینم کارآفرینان اولین بار مرتکب می شوند ، تمرکز بیش از حد بر تولید محصول در مقابل یادگیری از کاربران است. معمولاً در ساخت نرم افزار خطر زیادی وجود ندارد ، اما خطر ورود محصول جدید به بازار بسیار زیاد است. ”

“چند راه برای حل این مسئله عبارتند از: صحبت مداوم با کاربران ، ایجاد مخاطب در حین ساختن یا قبل از آن و اختصاص دادن وقت برای یادگیری نحوه رفتار واقعی کاربران با محصول شما. آسان نیست ، اما اگر واقعاً بتوانید بفهمید که برای کدام نوع کاربر می خواهید بهینه سازی کنید ، احتمال یافتن یک گوه اولیه در بازار را افزایش می دهید. ”

26. آنکور ناگپال. یک مشاوره تجاری از Ankur Negpal در Teachable شروع کنید

Ankur بنیانگذار و مدیر عامل شرکت در Teachable ، برترترین پلت فرم ایجاد دوره آنلاین است که به مربیان آنلاین امکان می دهد وب سایت های دوره های زیبا ، محتوای خود میزبان ، کنترل مارک تجاری ، داده های دانشجویی و قیمت گذاری را از یک مکان ایجاد کنند. در اینجا توصیه های تجاری وی برای کارآفرینان جدیدی که می خواهند یک کار را راه اندازی کنند:

“دردناک ترین اشتباهی که می بینم مردم مرتباً مرتکب می شوند ، به ویژه با اولین پروژه خود تلاش برای رسیدن به کمال نسبت به انجام آن است.”

“هفته ها به ماه تبدیل می شوند ، ماه ها به سال تبدیل می شوند. در نتیجه ، هر آنچه که آنها می خواهند راه اندازی کنند ، به دلیل ترس از کامل بودن ، در بازار جذب نمی شود. ”

“توصیه من این است که بیرون بروید و گریه کنید. هنگام شروع کار ، درخواست بخشش راحت تر از اجازه است. تنها راهی که پروژه شما ، ایده تجاری شما یا هر چیزی که در ذهن شما باشد بهتر می شود این است که مردم از آن در دنیای واقعی استفاده کنند. به آنها گوش دهید و تکرار کنید تا زمانی که یک محصول جامد داشته باشید. ”

27. لورنس بردفورد. یک مشاوره تجاری با لورنس بردفورد برای یادگیری همکاری با من در ryrob شروع کنید

لورنس خالق کتاب یادگیری رمزگذاری با من است ، جایی که او به افراد امکان می دهد مهارت های دیجیتالی را بیاموزند تا بتوانند در زندگی حرفه ای و زندگی خود پیشرفت کنند. نویسندگی او در فوربس ، Mashable و موارد دیگر ارائه شده است. در اینجا توصیه های تجاری او به کارآفرینانی که برای اولین بار می خواهند خودشان کار خود را شروع کنند ، آورده شده است:

“بزرگترین اشتباهی که کارآفرینان جدید مرتکب شدند این است که خود را در آنجا قرار نمی دهند. اگر می خواهید به عنوان یک کارآفرین موفق شوید ، باید به دیگران نشان دهید چه کاری انجام می دهید. ”

“به جای اینکه دعا کنید مخاطب (یا مشتری) شما را پیدا می کند ، در مقابل افراد موجود در فضای خود قرار بگیرید. یک وبلاگ ، پادکست راه اندازی کنید یا محتوای ویدیویی ایجاد کنید. از شبکه های اجتماعی استفاده کنید. در رویدادهای حضوری شرکت کنید. یک راه برای آسان تر کردن “خود را در آنجا قرار دادن” تلاش برای کمک به دیگران است. (به نظر می رسد ضد تعقل است ، من می دانم!) در سطح فردی ، شاید با ارائه یک مقدمه باشد. برای مخاطبان بیشتر ، شاید با پیگیری و اجرای ایده های قابل اجرا برای ارسال وبلاگ باشد. با این حال ، با کمک به شما یک اثر ماندگار ایجاد خواهید کرد. ”

28. ناتان لاتکا. مشاوره شروع کار با ناتان-لاتکا-در-ریوب

ناتان میزبان پادکست سریعترین رشد کسب و کار برتر کارآفرینان و مدیرعامل Send Later (شرکتی که بعداً موفق به خرید مجله موفقیت با پرداخت 5 میلیون دلار نشده است) شد. او راه اندازی اجتماعی SaaS ، Heyo را تاسیس کرد و یک مربی آنلاین باتجربه در CreativeLive است که در آن به بازاریابی فیس بوک برای صاحبان مشاغل کوچک آموزش می دهد. در اینجا توصیه های تجاری وی برای کارآفرینان اولین بار که می خواهند از طریق خودشان کسب و کاری راه اندازی کنند ، آورده شده است:

“دردناکترین اشتباهی که من می بینم کارآفرینان اولین بار مرتکب می شوند این است که آنها سعی می کنند چیز کاملاً جدیدی ابداع کنند زیرا خودشان به آنها می گوید مجبورند.”

“کپی کردن رقیبی که دوست دارید بسیار هوشمندانه است ، سپس یکی دو مورد را که فکر می کنید باعث برتری شما می شوند ، تغییر دهید.”

29. تونی استوبلبین. مشاوره راه اندازی کسب و کار-با-تونی-استوبلبین-مربی-من-در-ریوب

تونی بنیانگذار و مدیر عامل Coach.me است ، برنامه ای که به شما کمک می کند با پیگیری فعالانه عملکرد خود در رژیم ، تناسب اندام ، بهره وری و زندگی ، اهداف خود را عملی کنید. در اینجا بهترین مشاوره تجاری وی برای کارآفرینان مشتاق که می خواهند یک کار خود را شروع کنند وجود دارد:

وی ادامه داد: “من سالها در تلاش برای راه اندازی شرکتها بوده ام و هنوز این اشتباه را مرتکب می شوم. برنامه ریزی خیلی دورتر بسیاری از کارآفرینان جدید در این ایده که 5 سال دیگر شرکت می تواند باشد ، گیر کرده اند. آنها سعی می کنند نسخه پنج ساله این شرکت را فردا اتفاق بیاندازند. ”

 

“آنچه آنها باید درک کنند این است که اگر شما مشتری ندارید ، نقطه عطف بعدی یک مشتری است. یک تاکتیک بسیار قدرتمند برای غلبه بر این کمک به کارآفرینان جوان است که بر ایجاد حرکت حرکت می کنند. این بدان معناست که بر گام بعدی تمرکز کرده و اعتماد داشته باشید که این چند قدم اول بر سرعت و تاثیری که می خواهید ساخته خواهد شد. ”

30. استیو رایسون. چگونه می توان یک مشاوره تجاری از Steve Rayson در مورد ryrob شروع کرد

استیو یک کارآفرین سریالی است و در حال حاضر یکی از مالکان مشترک BuzzSumo و Anders Pink است. از تجربیات خود در زمینه راه اندازی و رشد چهار مشاغل مختلف در طول این سالها ، در اینجا توصیه های تجاری استیو برای کارآفرینان جدیدی است که می خواهند بدون افتادن یک کار را شروع کنند:

“از یک بنیانگذار جدا خودداری کنید.”

“ایجاد یک شرکت کار سختی است ، اکثر شرکت های نوپا شکست می خورند. یکی از خصوصیاتی که شما بیش از همه به آن نیاز دارید انعطاف پذیری است. شما باید بی امان باشید و سخت تر از رقابت کار کنید و حتی در این صورت اوقات سختی خواهید داشت. به همین دلیل است که من همیشه شرکت هایی با بیش از یک موسس تاسیس کرده ام. این بدان معنی است که شخصی برای تقسیم بار ، تأمل و حمایت از یکدیگر وجود دارد. ”

“تنها بنیانگذار بودن غیرممکن نیست اما از نظر تجربه من مقاوم بودن و موفقیت در قالب یک تیم آسان تر است.” شما می توانید بیش از استیو در مورد چگونگی BuzzSumo 2.5 میلیون $ درآمد در طول سال اول خود را به دست آورد به عنوان خوانده شده در اینجا . همچنین توصیه می کنم پست من را در مورد شروع کار با یک دوست بخوانید ، در صورتی که قصد رفتن به آن مسیر را دارید.

31. پرستون لی. نکاتی درباره نحوه راه اندازی کسب و کار پرستون لی در ryrob

بنیانگذار Millo.co ، مقصد برتر مشاوره تخصصی از برترین فریلنسرها و بنیانگذاران برتر جهان که به دنبال کسب امتیاز عالی از مشاغل خانگی هستند . در اینجا بزرگترین توصیه تجاری پرستون برای کارآفرینان جدید وجود دارد ، کسانی که به دنبال یادگیری نحوه کسب درآمد در وبلاگ نویسی هستند و برای کسب اطلاعات بیشتر ، به قسمت او در پادکست من درباره چگونگی دریافت حمایت های مالی وبلاگ گوش دهید :

“کارآفرینان اولین بار تقریباً همیشه بیش از حد روی کارهای غیر تمایز تمرکز می کنند. کاری که تفاوتی در تجارت آنها ایجاد نکند. کاری که قطعاً درآمد را افزایش نمی دهد. ”

 

“چند مثال ساده: طراحی مجدد آرم یا وب سایت خود دوازده بار به امید یافتن آن طرح عالی وبلاگ ، تنظیم هر حساب رسانه های اجتماعی ممکن ، تلاش برای حفظ در بالای رسانه های اجتماعی گفته شده. و این لیست ادامه دارد. در عوض ، روی درآمد تمرکز کنید. وظایفی را انجام دهید که باعث افزایش درآمد و کاهش هزینه ها شود. بدون تمرکز بر روی آن ، تجارت شما فقط یک سرگرمی است. ” برای افزودن به گفته های پرستون ، من دو برابر فکر می کنم و تأکید می کنم که برای اینکه حتی کاری را که باعث ایجاد تغییر می شود ، در نظر بگیرید ، باید هر روز قدرت کارآفرینی خود را بسازید و از آن استفاده کنید .

32. ایان پاگت. نکاتی درباره نحوه راه اندازی کسب و کار Ian Paget در ryrob

Ian که با نام Logo Geek نیز شناخته می شود ، آرم ها و شناسه های تجاری را برای استارتاپ ها و SME ها طراحی می کند. او همچنین بیش از 80،000 دنبال کننده توییتر دارد و یک گروه رسانه های اجتماعی محبوب را اداره می کند که منابع ارزشمندی را برای طراحان ایجاد می کند. در اینجا بهترین مشاوره تجاری وی به طور خاص برای فریلنسرها ، و برای اطلاعات بیشتر در مورد قسمت او در پادکست من در مورد نحوه تبدیل شدن به یک طراح مستقل وجود دارد :

“من به عنوان یک طراح ، مرتباً داستان های ترسناکی از فریلنسرهای جدید که مشتری داشته اند می شنوم که بدون پرداخت حتی یک پرداخت ناپدید می شوند. طراحانی که ساعت ها ، گاهی هفته ها کار کرده اند و در عوض چیزی دریافت نکرده اند. برای آنها ناراحت کننده است ، تماشای آن دردناک است ، اما به راحتی قابل اجتناب است. ”

“برای جلوگیری از چنین بلایایی ، من توصیه می کنم قبل از شروع 50٪ پیش پرداخت را پرداخت کنید ، سپس قبل از تهیه پرونده نهایی ، 50٪ نهایی را بگیرید. هر مشتری که حاضر به کار از این طریق نباشد بعید است که هرگز هزینه ای پرداخت کند و باید از وی اجتناب شود. من همچنین به فریلنسرها اکیداً توصیه می کنم که یک قرارداد مستقل فری لنس ، امضا شده توسط مشتری ، با جزئیات آنچه در مورد توافق توافق شده و آنچه در شرایط مختلف اتفاق می افتد ، داشته باشند. در صورت غیر منطقی بودن مشتری ، این مهمات را به شما می دهد و همچنین به شما یک سطح حرفه ای و معتبر به خدمات شما می بخشد. ”

33. نوید موذز. مشاوره راه اندازی کسب و کار-با-نوید-موذز-در-ریوب

نوید متخصص برجسته در زمینه تولید اجلاس های مجازی سودآور است. پوشش رسانه ای وی شامل فوربس ، کارآفرین ، هافینگتون پست ، بیزینس اینسایدر و موارد دیگر است. ماموریت او این است که به کارآفرینان نشان دهد چه چیزی واقعاً برای ایجاد یک تجارت آنلاین سودآور کار می کند. در مورد دوره ها ، اجلاس ها و تخصص وی در وب سایت وی اطلاعات بیشتری کسب کنید. در حال حاضر ، در اینجا مشاوره کسب و کار وی برای اولین بار کارآفرینانی که می خواهند یک کار خود را شروع کنند ، آمده است:

“یک اشتباه فوق العاده دردناک وجود دارد که من می بینم کارآفرینان جدید مرتکب می شوند. این دردناک است زیرا آنها را از موفقیت بازمی دارد. آنها احساس می کنند سخت کار می کنند ، اما پیشرفتی ندارند. اشتباه؟ تلاش برای انجام همزمان کارهای خیلی زیاد . ”

“تمرکز ، طبق تعریف ، به معنای محدود کردن دید و توجه شماست. این به معنای انتخاب فرصت ها ، پروژه ها و حتی مشتری هایی است که قرار نیست دنبال آنها باشید. و واقعاً خیلی سخت است. وقتی برای اولین بار آنلاین شروع کردم ، سعی می کردم همه کارها را انجام دهم: پادکست ، نوشتن راهنمای حماسی ، وبلاگ نویسی و هیچکدام را به خوبی انجام نمی دادم. فهمیدم که هر وقت از ایده به ایده ای دیگر می پریدم ، تلاش خود را کم می کردم. ”

تا زمانی که تصمیم گرفتم فقط روی یک استراتژی تمرکز کنم و یک اجلاس مجازی فوق العاده با ارزش ایجاد کنم ، شروع به پیشرفت جدی در کار خود کردم. پس از چندین ماه تلاش متمرکز فوق العاده سخت ، من در اواخر سال 2014 اجلاس برندینگ را راه اندازی کردم ، یکی از بزرگترین گردهمایی های مجازی متخصصان در زمینه نام تجاری شخصی در هر مکان. من در عرض چند هفته تقریباً 3000 مشترک بسیار سرگرم کننده لیست ایمیل خود را افزایش دادم و 20 هزار دلار سود کسب کردم – بسیار بیشتر از درآمد کسب شده تا آن زمان! ”

“یک مورد را انتخاب کنید که سوزن را برای  شما  و تجارت شما حرکت دهد . هنگامی که سعی می کنید همزمان بهترین پادکست ، وبلاگ نویس ، نویسنده ، مربی کسب و کار و تهیه کننده رویداد باشید ، در نهایت در همه آنها متوسط ​​هستید. یکی را انتخاب کنید (مانند یادگیری نحوه تسلط بر هنر و علم ایمیل سرد) تمرکز. و سخت کار کن یک توصیه از پاداش: به عنوان صاحب مشاغل جدید ، یکی از بزرگترین ROI های دریافتی سرمایه گذاری در زمینه افزایش لیست ایمیل شماست. چه بخواهید یک مغز متفکر ارائه دهید ، کتاب بنویسید یا اجلاس های آنلاین تولید کنید ، به یک لیست ایمیل قدرتمند و جذاب احتیاج دارید. این تمرکز را از روز اول ایجاد کنید. اگر می خواهید بهترین توصیه هایی را که بیش از 60 متخصص آنلاین و صاحبان مشاغل کلاس جهانی در مورد ساخت لیست دارند ، بشنوید ، رویداد آنلاین سال ، مدرسه ساختمان لیست را بررسی کنید. رایگان است و حماسی است. رایان اینجا نیز یکی از سخنرانان شگفت انگیز ماست! ”

34. تیم سولو. یک مشاوره تجاری از تیم Suolo از BloggerJet در مورد ryrob شروع کنید

تیم رئیس بازاریابی در Ahrefs است و او یک وبلاگ شخصی کوچک دنج به نام BloggerJet را اداره می کند ، جایی که او همچنین به تنوع مباحث مربوط به وبلاگ نویسی مربوط به انجام تبلیغات وبلاگ نویسان هوشمند ، بهترین برنامه های میزبانی ارزان در بازار ، هزینه بلاگ گذاری و وبلاگ پرداخته است. بیشتر. در اینجا بهترین مشاوره تجاری تیم برای کارآفرینان مشتاق وجود دارد:

“دردناک ترین اشتباهی که کارآفرینان برای اولین بار مرتکب می شوند این است که بیش از حد به ایده تجاری خود اعتماد می کنند .”

وی گفت: “آنها متقاعد شده اند كه موفقیت در تجارت فقط به دلیل جذابیت ایده تجاری آنها تعیین می شود. و آنها نمی توانند اشتباه بیشتری داشته باشند. اعدام به همان اندازه (اگر نه بیشتر) از ایده واقعی مهم است. ایده قسمت آسان و سرگرم کننده است و اجرای آن سخت و خسته کننده است. ”

وی گفت: “به همین دلیل است که مردم ترجیح می دهند به ایده های خود ایمان داشته باشند تا اینکه برای تحقق آن ساعتهای بیشماری کار کنند. مانند شخصیت مارک زاکربرگ که در فیلم “شبکه اجتماعی” معروف بود: “اگر شما بچه ها مخترع فیس بوک بودید ، فیس بوک را اختراع می کردید.”

35. کارولین بیتون. یک مشاوره تجاری از Caroline Beaton شروع کنید

کارولین یک نویسنده و کارآفرین است که به هزاره ها کمک می کند تا هدف حرفه ای خود را با داستان ، آمار و قلب کشف کنند. می توانید او را در carolinebeaton.com ، در فوربس و در اینجا در وبلاگ من پیدا کنید ، جایی که او داستان باورنکردنی خود را از رفتن از منشی به کار خود اشتغال دارد . در حال حاضر ، بهترین مشاوره تجاری او برای کارآفرینان مشتاق که می خواهند از راه درست مشاغل خود را شروع کنند ، در اینجا آمده است:

“دردناکترین اشتباهی که من می بینم کارآفرینان مرتکب شده اند ، شروع آن قبل از یادگیری است . به عنوان مثال ، ممکن است تصمیم بگیرید که می خواهید یک شرکت مشاور بازاریابی راه اندازی کنید ، بنابراین با عجله یک وب سایت ، محتوا درست می کنید و با مردم ارتباط برقرار می کنید ، اما هنوز متوجه نشده اید که مشتری هدف شما کیست. آنچه در واقع مردم به کمک آن نیاز دارند یا آنچه شما به طور خاص در آن مهارت دارید. بنابراین هیچ کس نیش نمی زند. ”

“یا می توانید یک برنامه جدید راه اندازی کنید ، اما نمی دانید چه چیزی در فروشگاه برنامه فروش خوبی دارد و یا چگونه می توان آن را تبلیغ کرد. بنابراین حتی اگر یک محصول عالی دارید ، کسی آن را نمی بیند. یا تصمیم به نوشتن کتاب دارید اما واقعاً وقت خود را با مفهوم اصلی – تحقیق ، گفتگو با مردم – سپری نکرده اید ، بنابراین پیشنهاد کتاب شما بی ارزش است و احساس عمومی می کند. ناشران آن را نادیده می گیرند. ”

“این اشتباه مشترک همچنین می تواند به عنوان یک مشکل الهام بخشی / تعریق مطرح شود. ما آنقدر از نتیجه نهایی الهام گرفته ایم که از روند کار چشم پوشی می کنیم – بسیاری از آنها کار سخت و سرگرم کننده ای نیست. به نوبه خود ، ما بهترین نتیجه ممکن را فدا می کنیم. و این دردناک است زیرا راه حل به صورت گذشته نگر بسیار واضح است: صبر. با هر ایده جدید وقت بگذارید. گوشت آن را بیرون طراحی کامل آن یک برنامه داشته باشید و فقط امیدوار نباشید. ”

36. بابی موکرجی. مشاوره شروع کار از بابی-موکرجی-لوکا-روی-ریوب

بابی مدیرعامل لوکا ، یک شرکت توسعه برنامه موبایل است که در سیلیکون ولی واقع شده است. وی پیش از این دو شرکت دیگر را در فضای فناوری راه اندازی و به فروش رساند. او یکی دو چیز را در مورد آنچه برای ساخت و فروش یک تجارت سودآور لازم است می داند و در اینجا بهترین مشاوره تجاری خود به کارآفرینان مشتاق است:

وی گفت: “بزرگترین اشتباهی كه كارآفرینان برای اولین بار مرتكب می شوند ، ترس از مرگ است كه شخصی ایده مخفی آنها را بدزدد . هشدار تخریب: ایده ها بی ارزش هستند. ”

“این اجرای فراتر از ایده است که واقعاً طلا را به خانه می آورد. بنابراین برای بیرون رفتن از آنجا و ملاقات با هرچه بیشتر افراد برای پیوستن به تیم خود تمرکز کنید ، به شما بازخورد می دهیم و شما را به مسیر درست هدایت می کنیم. هر سفر کارآفرینی موفق ، مجموع یک تیم نسبتاً بزرگ (و کم ارزش) است که به طرز جادویی دور هم جمع شده اند. در ساختن ساختمان خود به سختی برخورد کنید. ”

37. جیسون کوئی. بهترین مشاوره تجاری در مورد چگونگی راه اندازی کسب و کار جیسون کوئی در ryrob

جیسون به کارآفرینان کمک می کند تا با تأثیرگذاران و کارشناسان ارتباط برقرار کنند تا به سرعت تجارت خود را در TheStoryTellerMarketer رشد دهند . وی همچنین میزبان اجلاس ارتقاent محتوا است و به سایر کارآفرینان می آموزد که چگونه از محتوای روزانه خود بیشتر بهره مند شوند. در اینجا آنچه جیسون باید با کارآفرینان مشتاق که قبل از شروع کار به برخی مشاوره های تجاری نیاز دارند ، به اشتراک بگذارد:

“دردناکترین اشتباهی که من می بینم کارآفرینان اولین بار مرتکب می شوند این است که آنها هزینه را حساب نمی کنند و نمی فهمند که چگونه در واقع زودتر از زمان پول در می آورند. از آنجا که کارآفرینان کسب و کاری به عنوان “کار خیرخواهانه برای بشر” ایجاد نمی کنند ، باید فکر کنند که پس از مقیاس کسب و کار ، درآمد و سود آنها کجا خواهد بود. ”

“به عنوان مثال ، وقتی من اجلاس ارتقاent محتوا را با شریک زندگی خود کودی لیستر راه اندازی کردم ، با تمرکز بر سه چیز شروع کردیم. چه هزینه هایی می تواند داشته باشد ، چه مقدار پول بالقوه می توانیم بدست آوریم و چه اهرم های کلیدی برای فروش بیشتر (ترافیک ، انتخاب ایمیل و شرکای وابسته) چیست. این به ما شناخت کلیدی داد که آیا قبل از راه اندازی کسب و کار ارزش سرمایه گذاری دارد یا نه. ممکن است شما را متعجب کند ، اما با استفاده از سیستم بازاریابی مبتنی بر کمیته نوح کاگان و درخواست چند عدد معیار از دوستان ، به دست آوردن برآورد کار دشواری نبود. در واقع ، تعداد ما فقط 7٪ از هدف اصلی ما فاصله داشت. ”

38. لورن هالیدی. مشاوره تجاری را با لورن هالیدی از Full Stack Marketer در مورد ryrob شروع کنید

لورن یک بازاریاب کاملاً پشته است که در Business Insider ، Entrepreneur ، The Muse و موارد دیگر حضور داشته است. می توانید او را در Twitter ، Medium پیدا کنید ، یا می توانید در خبرنامه ایمیل او مشترک شوید. در اینجا توصیه های تجاری او برای هزاره هایی است که می خواهند برای اولین بار کسب و کار خود را شروع کنند:

“بزرگترین اشتباهی که کارآفرینان جدید مرتکب شده اند بانکداری از ایده ای است که برای کسی که دارای مشکلات واقعی و واقعی نیست ارزشمند نیست.”

“شما در مورد این ابزار جدید رسانه های اجتماعی یا این بازی جدید یا برنامه اجتماعی می خوانید. و مثل این است: چه اتفاقی افتاد که در حل مشکلات واقعی ، بزرگ و پرمو در مقابل کمک به بچه های ممتاز برای ارسال تصاویری که در یک روز منفجر می شوند (متاسفم ، Snapchat – اولین نمونه ای که فکر کردم) چه اتفاقی افتاد ؟ ”

“توصیه من این است که وقت خود را با افرادی متفاوت از شما بگذرانید. این ذهن شما را به روی افراد مختلف و مشکلات مختلف باز می کند ، به شما این امکان را می دهد که نقاط را سریعتر به هم متصل کنید و سهم واقعی در جهان داشته باشید ، نه اینکه فقط مارک زاک بعدی باشید. ”

39. کودی لیستر. مشاوره کسب و کار را از Cody Lister در مورد ryrob شروع کنید

کودی بنیانگذار MarketDoc است که در آن به بازاریابان ، صاحبان مشاغل ، افراد انفرادی و وبلاگ نویسان کمک می کند مشتری بیشتری را از بازاریابی محتوای هوشمندانه کسب کنند. او همچنین میزبان اجلاس ارتقاent محتوا است. در اینجا توصیه های تجاری وی برای کارآفرینان مشتاق آورده شده است:

“بسیاری از کارآفرینان اولین بار از مدل توسعه مشتری (مکتب فکری استیو بلانک) پیروی نمی کنند . آنها محصول خود را پیش فروش نمی کنند. آنها قبل از اینکه پول و وقت زیادی برای ساخت یک محصول بیاورند ، از بررسی بازار خود ، ملاقات یا تماس با مخاطبان هدف خود جلوگیری می کنند. ”

“به عبارت دیگر ، اغلب اوقات افراد اول وقت محصولی را پشت درهای بسته می سازند و بازخورد لازم را برای اطمینان از خرید ایده خود دریافت نمی کنند. در نتیجه ، آنها به تناسب بازار محصول نمی رسند و در نهایت محصولی می سازند که صرفاً تصادفی ، نه با مراحل محاسبه شده ، شکست می خورد یا موفق می شود.

وی افزود: “من توصیه می كنم كه كارآفرینان برای اولین بار این امر را به عنوان یك زنگ هشدار واقعی تلقی كنند تا از بهانه عدم اعتبارسنجی معنادار محصول قبل از صرف منابع برای توسعه جلوگیری كنند. شما حداقل به 95٪ اطمینان نیاز دارید که کاری که روی آن کار می کنید مستعد موفقیت اولیه است. فاکتورهای زیادی وجود دارد که هنگام شروع کار بر علیه شما کار می کنند و منابع زیادی را که راه کارآفرینی را به اندازه کافی سخت می کنند ، محدود می کنند. با ایجاد مجموعه ای از ویژگی هایی که هیچ کس واقعاً نمی خواهد برای آن هزینه کند ، این کار را برای خود دشوارتر نکنید. ”

“از اشتباه مشترک در هدف قرار گرفتن در فیس بوک بعدی خودداری کنید. با تمرکز بر ساختن یک ویژگی اصلی بهتر از رقابت ، به تناسب بازار محصول دست پیدا کنید و مطمئن شوید که این ویژگی درد بزرگی را برای مخاطبان شما حل می کند. در ایجاد مجموعه ای از ویژگی های خارج از خفا ، گم نشوید. ”

“اولین محصول خود را بسیار بی بند و بار نگه دارید. قبل از صرف هر زمان یا هزینه برای ساخت یک محصول با حداقل کیفیت زنده (MVP) ، اعتبار مشخصی از محصول مورد نظر خود را از مشتری هدف خود دریافت کنید. از کم شروع کنید. با تولید درآمد عملیاتی کافی برای تأمین هزینه های تحقیق و توسعه خود ، منابع بیشتری را در توسعه محصول سرمایه گذاری کنید. قبل از اینکه درآمد فروش مداوم و کافی برای پشتیبانی از این چشم انداز داشته باشید ، اجرای نقشه راه محصول خود را متوقف کنید.

من به عنوان یک همکار بازاریاب محتوای آزاد که سالها برای ساختن استراتژی های بازاریابی محتوا برای مشتریانم وقت صرف کرده ام ، من دوره آموزشی آنلاین جدید حماسی و بستر آموزشی آموزشی ، مدرسه بازاریابی محتوا را به شدت توصیه می کنم.

40. واسیل آزاروف. مشاوره-شروع-تجارت-واسیل-آزاروف-اجتماعی-راه اندازی

Vasil یک اتصال فوق العاده برای کارآفرینان است. او مدیرعامل Startup Socials است ، یک جامعه جهانی از کارآفرینان که متخصصان شاغل در اکوسیستم استارتاپ را به هم متصل و توانمند می کند. او همچنین بنیانگذار کنفرانس بازاریابی رشد ، بزرگترین رویداد بازاریابی دیجیتال و رشد سیلیکون ولی است. در اینجا بهترین مشاوره تجاری وی برای کارآفرینان مشتاق که می خواهند یک کار خود را شروع کنند وجود دارد:

“ما در Startup Socials یک سنت هیجان انگیز داریم. هر جمعه ما با کارآفرینان یک به یک ملاقات می کنیم و به آنها کمک می کنیم تا چالش های مربوط به استارتاپ را حل کنند. ”

“یکی از اشتباهات پرهزینه و دردناک که من بارها و بارها می بینم استخدام خیلی زود در بازاریابی و فروش است . وقتی موسس شخص ارشد فروش یا بازاریابی را که فاقد روحیه کارآفرینی و یا تجربه کار در استارتاپ ها است ، وارد کار می کند بسیار اشتباه است. به جای استخدام تمام وقت ، بنیان گذاران باید بازاریابان باتجربه و پیشکسوتان فروش را که روزانه با استارتاپ ها کار می کنند با پرداخت هزینه ثابت یا سهام شرکت بر اساس اهداف خاص جستجو و مشورت کنند. ”

“در نهایت ، نیاز شما برای تبدیل شدن به بهترین فرد فروش و بهترین بازاریاب استارتاپ خود قبل از استخدام .”

و به یاد داشته باشید ، این واقعیت که شما می توانید تمام اصطلاحات عامیانه تجاری ، اصطلاحات وبلاگ نویسی یا اصطلاحات اصطلاحات صنعتی فراگیر را در خود جای دهید ، به طور خودکار شما را به یک فروشنده خوب تبدیل نمی کند. با مشتریان هدف خود در ارتباط باشید و بیاموزید که چگونه به آنها کمک واقعی کنید.

41. سول اورول. مشاوره کسب و کار را از Sol Orwell در مورد ryrob شروع کنید

سل یک کارآفرین با بیش از 15 سال تجربه ، 6 شرکت و 8 رقم حاصل از مشاغل خود است ، از جمله Examine.com ، مرجع اصلی شامل تجزیه و تحلیل مستقل در مورد مکمل ها و تغذیه. او اکنون در مورد کارآفرینی در SJO.com می نویسد  . در اینجا بهترین مشاوره تجاری سول برای کارآفرینان اولین بار وجود دارد:

“من باید با: بی عملی بروم . کارآفرینان جدید تمایل دارند بیش از حد در مورد چیزهایی که اهمیت زیادی ندارند (آرم ، کپی و غیره) تصور کنند ، اما به جای اعتبار ایده خود ، در علف های هرز گم می شوند. ”

 

مشاوره ساده است – فقط آن را انجام دهید . حداقل یک نسخه را انجام دهید ، با برخی از دوستان خود صحبت کنید و ببینید آیا آنها علاقه مند به آن هستند. اگر چنین است ، یک نسخه سریع بسازید و از آنجا بروید. ”

42. جن کسلر. مشاوره کسب و کار Jen Kessler از Bizzy در مورد ryrob را شروع کنید

جن کسلر مدیر عامل و بنیانگذار Bizzy ، یک سیستم عامل بازاریابی پیشرفته برای مشاغل تجارت الکترونیکی است. جن در استنفورد تجارت و در دانشگاه پنسیلوانیا ریاضیات تحصیل کرد. وی در خط مقدم ایجاد مدل سازی پیش بینی کننده مبتکرانه برای مدیریت نمونه کارها در چندین صنعت کار کرده و از آوردن این نوآوری در صنعت بازاریابی بسیار هیجان زده است. در اینجا توصیه های تجاری وی برای کارآفرینان مشتاق که می خواهند یک کار را راه اندازی کنند وجود دارد:

“متعادل بمانید. به عنوان یک کارآفرین ، شما باید دائماً در حال پردازش اطلاعات جدید ، تنظیم برنامه خود و تصمیم گیری باشید. ”

“اگر شما خسته باشید و 100٪ در انحصار کار باشید ، این دیدگاه و بینشی را ندارید که برای هدایت فعالیت خود در مسیر درست نیاز دارید. خوابیدن ، ورزش کردن و داشتن زندگی خارج از کار برای مقاومت شما به عنوان یک پردازشگر اطلاعات و تصمیم گیرنده انسانی حیاتی است. ”

43. گیلم دکوگیس. مشاوره کسب و کار را از Guillame Decugis از Scoop It در مورد ryrob شروع کنید

یک مهندس بازاریاب ، Guillaume ، بنیانگذار و مدیرعامل Scoop.it ، تجربه زیادی در بازاریابی محتوا داشته و روش بازاریابی محتوای ناب را به عنوان راهی برای کمک به بازاریابان در تولید ROI با محتوا ، توسعه داده است. در اینجا مشاوره کسب و کار او با کارآفرینان جدیدی که می خواهند یک کسب و کار را شروع کنند ارائه می شود:

“در طول 15 سال به عنوان یک کارآفرین ، اشتباهات زیادی مرتکب شده ام و دیده ام که بسیاری از کارآفرینان نیز مرتکب این اشتباهات شده اند. پاسخ من دو بخشی است زیرا اینها به همان اندازه مهم هستند. ”

” عاشق شدن یک ایده کورکورانه. کارآفرینی نیاز به اشتیاق دارد ، اما عشق می تواند کور کننده باشد. بسیاری از کارآفرینان آنقدر به ایده خود اعتقاد دارند که در تأیید اعتبار آن ناکام می مانند. آنها تمایل دارند که بازخورد منفی درباره محصولات خود را رد کنند یا از جمع آوری برخی محصولات غافل شوند. و درنهایت تناسب محصول / بازار را از دست می دهند. غلبه بر آن مستلزم فاصله گرفتن از ایده و استفاده از صداقت فکری است. توصیه من این است که از روز 1 و برای هر روز پس از آن با مشتریان یا کاربران بالقوه صحبت کنید: هرگز جمع آوری بازخورد را متوقف نکنید. ما در حال حاضر 25 نفر در تیم Scoop.it هستیم ، اما من هنوز بلیط های پشتیبانی را پاسخ می دهم و تماس های فروش می گیرم زیرا چیزی به اندازه گفتگوی مستقیم با مشتری واقعی و با ارزش نیست. ”

” فکر کردن اینکه ایده ها از تیم مهم ترند. من می شنوم که بسیاری از کارآفرینان برای اولین بار به من می گویند: ‘من ایده خوبی برای یک برنامه دارم. من فقط نیاز به پیدا کردن یک بنیانگذار فنی برای رمزگذاری آن دارم. اما استارتاپ های موفق ایده اصلی خود را دائماً بر اساس بازخورد بازار تکرار می کنند. حتی گاهی اوقات آنها مانند Paypal یا Slack به طور اساسی متمرکز می شوند. فقط تیم های بزرگ می توانند این کار را انجام دهند ، بنابراین اعدام بسیار مهمتر از مفهوم اصلی است. و تغییر ایده آسان تر از تغییر تیم است. ”

توجه داشته باشید از رایان – اگر شما یک توسعه دهنده یا مهندس هستید ، یکی از بهترین راه ها برای دریافت برخی از درآمد جانبی (برای تخصیص اهداف کسب و کار آینده خود) یافتن برخی از مشاغل توسعه دهنده وردپرس با درآمد بالا است که می تواند اندکی پس انداز شما را جبران کند .

44. ویلیام هریس. نحوه راه اندازی مشاوره تجاری ویلیام هریس در مورد ryrob

ویلیام  بنیانگذار Elumynt است ، یک آژانس بازاریابی رشد و یکی از مشارکت کنندگان کارآفرینی ، FastCompany و TNW. برای کارآفرینان اولین بار ، بهترین مشاوره تجاری ویلیام در اینجا است:

وی گفت: “دردناک ترین اشتباهی که من می بینم بیشتر کارآفرینان بی تجربه مرتکب می شوند ، عدم تفویض وظایف به طور موثر است. من در حقیقت از یک پرستار آمدم که در آن تفویض بد به این معنی بود که کسی ممکن است عضوی از دست بدهد – یا بدتر از آن ، زندگی خود را از دست بدهد. پرستارانی که نماینده خود را انتخاب نکرده اند ، شلوغ تر خواهند بود و خطاهای بی دقتی را در تلاش برای جبران وقت با گوشه و کنار به خطر می اندازند. صاحبان مشاغل سعی می کنند همان کار را انجام دهند. ”

وی افزود: “من به كارآفرینانی كه با این مشكل دست و پنجه نرم می كنند توصیه می كنم كه ابتدا وظایف خود را مرتب و مكتوب كنند. من آسانا را برای این دوست دارم. وظایفی که متوجه می شوند مکرراً به آنها اضافه می شوند وظایفی هستند که باید درباره تفویض اختیار فکر کنند. در پایان ماه شما باید فاکتور ارسال کنید ، اعداد را به صفحه گسترده تجزیه و تحلیل خود اضافه کنید ، و غیره شخص دیگری را برای انجام این کار پیدا کنید. ساعاتی که با سپردن این نوع وظایف صرفه جویی می کنید به شما کمک می کند تا روی مواردی تمرکز کنید که فقط شما می توانید انجام دهید – مانند برنامه ریزی استراتژی و جهت تجارت

45. کیارا مک فی . یک مشاوره تجاری با Chiara McPhee در مورد ryrob شروع کنید

Chiara مدیر COO و بنیانگذار Bizzy است ، یک سیستم عامل پیشرفته برای بازاریابی که با سازندگان وب سایت تجارت الکترونیک ادغام می شود . او در استنفورد و دوک در رشته تجارت تحصیل کرده است و سابقه بازاریابی و طراحی دارد. در اینجا آنچه که Chiara در مورد توصیه های تجاری به کارآفرینانی که می خواهند برای اولین بار مشاغل خود را راه اندازی کنند ، دارد:

“من اغلب می بینم که کارآفرینان اولین بار برای سازماندهی و پردازش بازخورد تلاش می کنند. هنگام راه اندازی یک شرکت ، از همه بازخورد خواهید گرفت: کاربران اولیه ، مشتریان بالقوه ، سرمایه گذاران ، دوستان و حتی پسر عموی دوم خود را دو بار حذف کنید. ”

 

 

“من برای من ایجاد یک چارچوب برای جمع آوری سیستماتیک ، اولویت بندی و پیاده سازی ویژگی های محصول بر اساس بازخورد مشتری – چه از طرف مشتریانی که شما دارید و چه از مشتریانی که می خواهید ، بسیار مفید است!”

46. ​​برام کانشتاین. مشاوره تجاری را از Bram Kanstein در مورد ryrob شروع کنید

برام کانشتاین یک کارآفرین مستقر در آمستردام و بنیانگذار We Are Off The Record است ، یک آژانس رشد دیجیتال برای استارتاپ ها. برام همچنین Startup Stash را ایجاد کرد ، یک فهرست راهنمای متشکل از 400 منبع و ابزار برای کمک به شما در ساختن Startup خود که به بیش از 300k + کارآفرین از سراسر جهان کمک کرده است. در اینجا بهترین مشاوره تجاری است که برام باید به کارآفرینانی که می خواهند برای اولین بار یک کار خود را شروع کنند ارائه دهد:

“من در اوایل کشف کردم که ارزش بلند مدت ساختمان مهمتر از پول کوتاه مدت است. مطمئناً می توانید با کمی فشار سریع پول نقد کسب کنید اما در دراز مدت به شما کمک نمی کند تا برنده شوید. ”

“من می بینم که بسیاری از افراد بدون فکر کردن در مورد ارزش درازمدتی که می تواند برای آنها کسب و کار داشته باشد ، شروع به کار می کنند. یکی از مواردی که من و شریک تجاری ام هنگام راه اندازی آژانس رشد دیجیتال We Are Off The Record در مورد آن تصمیم گرفتیم این بود که ما می خواستیم برای مردم ارزش بسازیم و مطمئن شویم که قادر به تماس با همه کسانی هستیم که اکنون با آنها کار می کنیم ، در 5 سالها و هنوز رابطه خوبی دارند. من هنوز در بازی تجاری برنده نشده ام ، اما می دانم که ایجاد یک شبکه طولانی مدت ارزشمندترین کاری است که می توانید انجام دهید. ”

47. سیلاس موزر. مشاوره راه اندازی کسب و کار-از-سیلاس-موزر-روباههای تعقیب کننده

سیلاس و همسرش گریس صداهای محبوب محبوب وبلاگ سبک زندگی ، سفر و مالی شخصی ، Chasing Foxes هستند که در آن آنها به هزاران خواننده ماهانه می آموزند که چگونه با یک وبلاگ بهترین زندگی خود را داشته باشند. آنها در مورد موضوعاتی مانند شروع کار با بهترین برنامه های میزبانی ، انتخاب نام دامنه ای مناسب برای مکان شما و حتی نحوه انتخاب از بین برنامه های میزبانی رایگان یا برنامه های میزبانی ماهانه ، اگر بودجه محدودی دارید ، نوشتند. در اینجا توصیه های تجاری سیلاس برای اولین بار با کارآفرینانی که می خواهند از طریق خودشان شغل راه اندازی کنند ارائه می شود:

“یک بار وقتی در یک شرکت تازه کار کار می کردم ، در یک جلسه کاری پیشنهادی را ارائه کردم. این کاملا صاف شد ، اما سه دقیقه بعد ، یکی از سرمایه گذاران شرکت از در عبور کرد و دقیقاً همان توصیه را کلمه به کلمه کرد. همه مدیران روشن بودند ، مشتاق ابراز تأیید و حضور آنها بودند. ”

“تعطیل کردن مردم به دلیل موقعیتی که در شرکت دارند برای آنها ارزشی ندارد. پیشنهاد من به کارآفرینان جوان این است که با مردم خوب رفتار کنند و فروتن باشند ، هرگز نمی دانید کجا می توانید چیزی یاد بگیرید. ”

48. آلیس جانسون. مشاوره شروع کسب و کار-از-آلیس-جانسون-از-جدیدترین-ثبات-در-ریوب

آلیس بنیانگذار پایداری جدید است ، سایتی که به فریلنسرهای جدید می آموزد که چگونه می توانند یک تجارت مبتنی بر خدمات سودآور را توسعه دهند. او همچنین میزبان پادکست متداول پرسش و پاسخ آزاد است. من از او خواستم بزرگترین اشتباهی که فریلنسرها (و مشاوره تجاری مربوط به آنها) هنگام شروع تجارت آزاد خود را انجام دهند ، با من در میان بگذارد:

وی افزود: “متداول ترین اشتباه فریلنسرهای جدید ، نداشتن استراتژی تجاری است. بسیاری از فریلنسرها بدون اینکه به رشد دراز مدت کسب و کار خود برای رسیدن به آن فکر کنند ، کار خود را شروع می کنند. این اغلب منجر به ارائه خدمات گسترده ای می شود که می تواند بازار اشتباهی را هدف قرار دهد. ”

“فریلنسرهای موفق متخصص در یک سرویس خاص هستند و نه عمومی با پیشنهاد گسترده. تخصص در یک منطقه خدماتی به فریلنسرها امکان می دهد تخصص خود را بسازند اما می توانند مشتریان ایده آل خود را نیز درک کنند. متخصص آزاد بودن به مشتریان این اطمینان را می دهد که شما در زمینه کاری خود حرفه ای هستید. ”

49. قدرت رت. 

مشاوره تجاری را از Rhett Power در مورد ryrob شروع کنید

رت کارآفرین ، سخنران ، مشاور و نویسنده کتاب جدید ، کتاب اقدامات کارآفرین است. او برای کار در دنیای تجارت در Inc ، Fortune ، CNN Money و موارد دیگر حضور داشته است. در اینجا توصیه های تجاری وی برای کارآفرینان مشتاق که می خواهند از طریق خودشان کسب و کاری راه اندازی کنند وجود دارد:

“در اولین مشاغل من ، ما سه سال اول 8 روز در هفته را در این کار (و نه در آن) کار کردیم. ما هیچ پیشرفتی نداشتیم و در واقع فکر می کردیم که آن را کناره گیری کنیم. وقتی یک خرده فروش ملی یکی از محصولات ما را دید و عاشق آن شد ، یک استراحت خوش شانس داشتیم. این لطف پس انداز ما بود. ”

“این ما را مجبور کرد یک قدم به عقب برگردیم و وقت بگذاریم تا به این فکر کنیم که چگونه می خواهیم آن محصول را در مقیاس گسترده تحویل دهیم. من فکر می کنم بسیاری از کارآفرینان جدید زمان زیادی را صرف کار در مشاغل خود می کنند و زمان کافی را برای کار در مشاغل خود صرف نمی کنند. اگر می خواهید رشد کنید ، باید وقت بگذارید تا استراتژیک فکر کنید و به تصویر کلان فکر کنید ، کاری که انجام آن هنگام شروع کار دشوار است. ”

50. مت فلدمن. مشاوره راه اندازی کسب و کار-با-مت-فلدمن-از-پرونده-فرار-در-ریوب

مت مدیر عامل و بنیانگذار Case Escape است . مت پس از دریافت MBA از دانشگاه چپمن در سن 23 سالگی ، اولین تجارت خود را در کالیفرنیا آغاز کرد (که ما از سال 2013 با هم شروع کردیم) و از آن پس آن را به یک تجارت جهانی با بیش از 100 مشتری تبدیل کرده است. Case Escape با هدف کمک به 1000 کارآفرین برای شروع کار خود در مورد تلفن تأسیس شد. در اینجا بهترین مشاوره تجاری وی برای کارآفرینانی است که برای اولین بار می خواهند خودشان کار خود را شروع کنند:

“بارها ، من می بینم كه كارآفرینان برای اولین بار بدون درك كامل كل كار مورد نیاز ، شغل خود را شروع می كنند. این می تواند مربوط به سرمایه گذاری کلی باشد که لازم است ، جزئیات برنامه اقدام شما یا مهمتر از همه ، تواناییها و زمان شخصی. ”

“در حالی که کارآفرینی یک فرآیند یادگیری مداوم است ، برای رشد شرکت هنوز هم باید یک پایه محکم وجود داشته باشد. مبلغی که در ابتدا سرمایه گذاری می کنید ممکن است حتی کسری از کل مبلغ مورد نیاز باشد ، در هنگام حساب کردن اشتباهات و حوادث غیرمترقبه در طول راه. تعادل در یک محیط ناب با نیاز به ابزار تجارت آنلاین برای موفقیت واقعی دشوار است . شما نمی خواهید خود را در جایی بیابید که نتوانید استعداد لازم برای انجام کار را به روش صحیح استخدام کنید و قطعاً وقت آن را نخواهید داشت که همه چیز را خودتان بیاموزید. ”

“توصیه من این است که با یک برنامه بافر محکم همراه با جریان نقدی خود برنامه ریزی کنید ، برای این که این طرح را در یک راستا نگه دارید ، چک و تراز ایجاد کنید و خود را با افرادی محاصره کنید که وقت و منابع شما را آزاد می کنند.”

51. برایان تر. 

مشاوره-شروع-تجارت-از-برایان-اشک-ریوب

برایان مربی و مجری پادکست The Quarter Life Comeback Podcast است ، جایی که او به هزاره ها قدرت می دهد تا قهرمان سفر زندگی خود شوند. در اینجا توصیه های تجاری وی به کارآفرینانی که برای اولین بار می خواهند کار خود را شروع کنند ، آورده شده است:

“بعد از ترک شغل سازمانی خودم بدون برنامه B ، و همچنین مصاحبه با چندین مهمان در مورد این موضوع در The Quarter Life Comeback Podcast ، من معتقدم که یکی از بزرگترین اشتباهاتی که مردم هنگام شروع یک تجارت مرتکب می شوند ، رفتن به نوعی بلیط طلایی برای ایجاد زندگی مورد نظر آنها. ”

 

 

“این اغلب ناشی از ناراحتی شدید در وضعیت کار فعلی آنها است ، همانطور که برای من رخ داد. با این حال ، ترک ساده برای پیگیری امور شخصی خود باعث ایجاد استرس زیادی می شود (بدون اشاره به ناراحتی شدیدتر) اگر از ابتدا شروع کنید. ”

“این روزها ، من به کارآفرینان جوان توصیه می کنم که کارفرمای فعلی خود را به عنوان یک سرمایه گذار در مشاغل شخصی خود ببینند ، در حالی که آنها کار خود را در کنار خود رشد می دهند . یکی از مهمانان من اشاره کرد که یک کار روزانه نیازی به چیز بدی ندارد ، به شرطی که به شما کمک کند مهارت ها ، سرمایه و یا شبکه ای را که وقتی تصمیم می گیرید به تنهایی بیرون بروید ، توسعه دهید. بنابراین ، یاد بگیرید که شغل را به عنوان وسیله ای برای رسیدن به هدف ببینید و بدانید . ”

“سرانجام ، یکی دیگر از اشتباهات اساسی که از وبلاگ قبلی خود آموختم این است که قبل از شروع کار ، درمورد چه کسی صحبت می کنید و در مورد چه چیزی صحبت می کنید کاملاً روشن است. اگر سعی کنید با همه صحبت کنید ، در نهایت با کسی صحبت نخواهید کرد. و از زیاد طاقچه بودن نترسید. اگر 1 در یک میلیون نفر باشید ، هنوز 7000 نفر دیگر مانند شما در جهان وجود دارند. ”

52. جیم فاولر. مشاوره تجاری را با جیم فاولر در مورد ryrob شروع کنید

جیم بنیانگذار و مدیرعامل Owler است ، یک بستر اطلاعاتی رقابتی با منابع انسانی . قبل از اولر ، جیم Jigsaw را در سال 2003 تاسیس کرد و مدیر عامل شرکت بود تا اینکه در سال 2010 با فروش 175 میلیون دلار توسط Salesforce خریداری شد. جیم پیش از کار در فناوری ، مالک و مجری Lookout Pass ، یک پیست اسکی در آیداهو بود و به عنوان افسر غواصی و نجات در نیروی دریایی ایالات متحده خدمت می کرد. او به طور جدی مرد است. در اینجا مشاوره کسب و کار جیم به اولین بنگاه داری که می خواهد شغلی راه اندازی کند ، آورده شده است:

وی افزود: “اولین مشكل كه بیشتر كارآفرینان ایجاد می كنند ، خوش بینی بیش از حد است كه اغلب به اتمام وجه نقد یا محرومیت از پول شما منجر می شود. مشکلات پولی را می توان از فاصله یک مایلی مشاهده کرد. ”

“کارآفرینان باید واقع بین باشند و این به آنها امکان می دهد قبل از هرگونه مشکل نقدی انتخاب های سختی انجام دهند. من این را به عنوان یک کارآفرین جوان هنگام اداره یک لژ کوچک اسکی در آیداهو یاد گرفتم. بیش از حد خوش بینانه ، من کار خود را بر اساس بهترین سناریو اداره کردم و به نوبه خود در ترس دائمی از دست دادن حقوق و دستمزد یا تأخیر پرداخت به فروشندگان زندگی کردم. من از آن زمان یاد گرفتم که با واقع بینی خوش بینانه کار کنم. و سازمانهای بعدی را با استفاده از معیارها و ریل های محافظ شفاف در محل خود اجرا کنید. ”

53. نیک گرانت. یک مشاوره تجاری با Nick Grant در مورد ryrob شروع کنید

نیک یکی از بنیانگذاران و مدیر ارشد درآمد Killer Infographics ، رهبر مستقر در سیاتل در ارتباطات تصویری و طراحی اینفوگرافیک ها ، گرافیک های حرکتی و اینفوگرافیک های تعاملی است. در اینجا توصیه های تجاری نیک برای به اشتراک گذاشتن با کارآفرینان جدیدی که می خواهند از طریق خودشان کسب و کاری راه اندازی کنند وجود دارد:

“یکی از دردناک ترین اشتباهاتی که من مرتباً آن را می بینم این است که کارآفرینان اهمیت استراتژی قوی بازاریابی و فروش را برای کسب و کار نوپای خود دست کم می گیرند.”

 

“بسیاری از مدیران عامل جدید بیش از حد در ساخت MVP خود تمرکز کرده اند ، اما آنها واقعاً چشم انداز طولانی مدت در مورد سودآوری شرکت های خود ندارند. من توصیه می کنم بازاریابی و فروش را به عنوان یک اولویت اول انتخاب کنید. این به کسب و کار شما کمک می کند تا طرفداران خود را قبل از حمل و نقل MVP به دست آورید و اطمینان حاصل کنید که آنچه ایجاد می کنید واقعاً چیزی است که مشتری می خواهد برای آن هزینه کند. ”

54. آستین بلکاک. بهترین مشاوره تجاری آستین بلکاک

آستین یک کارآفرین ، نویسنده و بنیانگذار فرهنگ کشت است ، جایی که او به هزاره ها می آموزد که چگونه می توانند مشاغل رویایی خود را بیابند ، حقوق خود را سر به فلک بکشند و 100 remote مشاغل از راه دور را طی چند ماه کار کنند. در اینجا بهترین مشاوره تجاری او برای اولین بار برای کارآفرینانی که می خواهند ایده ای شلوغ پیدا کنند وجود دارد :

وی گفت: “بهترین توصیه من این است كه بر روی برداشتن گام های كوچك و پایداری تمركز كنم. این زمان می برد و کار نیز طول می کشد ، شما نمی توانید یک شغل جانبی موفق را  یک شبه راه اندازی کنید. با این حساب ، شما باید با انجام سه کار شروع کنید. ”

“اول ، به یک هدف ملموس و کلان برسید. این می تواند چیزی مانند فرود 5 مشتری به طور متوسط ​​1000 دلار در هر ماه در هر مشتری در 6 ماه آینده یا ایجاد یک لیست ایمیل 1000 مشترک ، راه اندازی یک دوره و فروش حداقل 50 نسخه در 8 ماه آینده باشد. ”

“دوم ، هر شب وقت بگذارید و هدفی را برای روز بعد بنویسید که شما را یک قدم به هدف بزرگتر نزدیک کند.”

سوم ، هر روز 1 ساعت را مسدود کنید تا آن هدف را محقق کنید. اگر هدف خود را در 30 دقیقه اول به پایان برسانید ، از 30 بعدی برای شروع مرحله بعدی استفاده کنید که شما را حتی به هدف تصویر بزرگتر نزدیک کند. ”

“این قسمت آسان است. قسمت سخت و بخشی که باعث موفقیت شما خواهد شد ، در حال نظم است و حداقل 5 یا 6 روز در هفته این مراحل را تکرار می کند. اگر بتوانید ثابت قدم بمانید ، نتایج جمع می شوند و از سرعت پیشرفت شما متعجب می شوند. ”

برای افزودن به گفته های آستین ، ایجاد یک برنامه زمانی دقیق از زمانی که در شغل جنبی خود مشغول به کار هستید ، می تواند به شما کمک کند تا در شغل روزانه خود روشن بمانید و از اشتباهات پرهزینه ای که باعث اخراج (یا شکایت از شما) می شود جلوگیری کنید.

55. جاش کراوس. مشاوره شروع-تجارت-از-جاش-کراوس-فریلنسر

جاش کراوس نویسنده شیکاگو ، اهل دنور و زندگینامه نویس متوسطی است که دوست دارد چیزهایی بسازد. هنگامی که او در حال نوشتن نیست ، به تجارت تی شرت خود ، خز پرنده می پردازد. او را در joshkra.us و birdfurtees.com پیدا کنید. من به عنوان یک نویسنده آزاد با تجارت (که با انجام مشاغل وبلاگ نویسی از راه دور آغاز شد ) ، از جاش خواستم تا نکته موفقیت خود را به طور خاص برای فریلنس ها تنظیم کند. در اینجا بهترین مشاوره تجاری وی برای فریلنسرهای جدید وجود دارد:

“دردناکترین اشتباهی که می بینم فریلنسرهای جدید مرتکب می شوند این است که مشاغل در کارخانه های تولید محتوا یا مشاغل دیگر با قیمت آسیاب محتوا را می گذرانند و مدتها پس از ترك آنها در انجام آن مشكل می خورند.”

“مشکلی نیست که برای ساختن نمونه کارها نوشتن پست های وبلاگ برای هر کلمه 1 سنت ، اما هنگامی که چند قطعه خوب از آن دریافت کردید ، به عشق خدا بیرون بروید! برای کمک به پیشرفت شغلی خود از آنها استفاده کنید ، اجازه ندهید از شما استفاده کنند. ”

یادگیری چگونگی نوشتن یک پیشنهاد فری لنس  به شما کمک خواهد کرد که مقدار ارزش خود را برجسته کنید ، نقاط قوت خود را برجسته کنید و خود را به عنوان یک ارائه دهنده خدمات برتر به مشتریان خود بفروشید.

56. کریس وینفیلد. مشاوره شروع کار با کریس وینفیلد

کریس یک کارآفرین ، نویسنده و مربی مستقر در نیویورک است. او درباره بهره وری ، یافتن خوشبختی و ایجاد سبک زندگی مورد علاقه شما برای انتشاراتی مانند Inc ، Entrepreneur و Time می نویسد. در اینجا توصیه های تجاری وی برای کارآفرینان اولین بار که می خواهند از طریق خودشان کسب و کاری راه اندازی کنند ، آورده شده است:

“بزرگترین اشتباهی که کارآفرینان اولین بار مرتکب می شوند ، درخواست نکردن کمک یا درخواست کمک درست از افراد مناسب نیست .”

“و یک ثانیه نزدیک پیگیری و پرورش آن روابط نیست که آنها درخواست کمک می کنند. چیزی وجود دارد که تونی رابینز همیشه در مورد اهمیت “ایستادن روی شانه غول های دیگر” می گوید و من فکر می کنم این نکته مهمی است که مردم باید در ذهن داشته باشند. ”

“تقریباً هرچیزی را که می خواهید پشت سر بگذارید ، شخص دیگری قبلاً آن را پشت سر گذاشته است. تقریباً هر احساسی که قصد دارید داشته باشید ، شخص دیگری قبلاً آن را داشته است. هر مانعی ، هر سد راه ، هر چیزی! شخصی در برابر آنها قرار گرفته و راهی برای دور زدن آنها پیدا کرده است. به آن ضربه بزنید خواه خواندن کتاب باشد ، تماسی با دیگران یا سایه انداختن کسی ، کمک بگیرید و سپس آن را بهتر انجام دهید. ”

57. بیل ریچرت. مشاوره راه اندازی کسب و کار-با-ریچرت-لایحه

بیل بیش از 20 سال تجربه به عنوان یک کارآفرین و مدیر اجرایی دارد. از زمان پیوستن به Garage Technology Ventures  در سال 1998 ، بیل با شریک زندگی خود ، گای کاوازاکی کار کرده است تا روی سرمایه گذاری در شرکت های فناوری اطلاعات و مواد اولیه در مراحل اولیه تمرکز کند. در اینجا بهترین مشاوره بیل برای کارآفرینان جوانی است که می خواهند برای اولین بار کسب و کار خود را شروع کنند:

“یکی از بزرگترین اشتباهاتی که کارآفرینان هنگام افزایش سرمایه مرتکب می شوند گوش دادن به صحبت های سرمایه گذاران است .”

“وقتی سرمایه گذاران به شما می گویند که چرا زمین شما را دوست ندارند ، تقریباً همیشه دروغ می گویند. آنها معمولاً به شما خواهند گفت که خیلی زود هستید ، یا به کشش بیشتری نیاز دارید ، یا به پول زیادی نیاز دارید ، یا به پول کم نیاز دارید. ”

“اما اگر آنها واقعاً فکر می کردند که شما چیزی درخشان دارید ، آنها شما را از چشم آنها دور نمی کنند. آنها به راحتی بهانه ای را برای دوست نداشتن شرکت شما ارائه می دهند. از فکر دور نشوید که مشکل این است که شما فقط تناسب ندارید. شما باید بفهمید که واقعاً داستان شما چه مشکلی دارد. روی سرمایه گذاران حساب نکنید تا به شما بگویند. چند مربی یا مشاور خوب و باهوش بخواهید تا حقیقت را به شما بگویند. ”

58. اولگ شوگولف. بهترین مشاوره تجاری Oleg SEM Rush

اولگ بنیانگذار و مدیر عامل شرکت SEMrush است ، یک مجموعه ابزار بازاریابی همه در یک برای بازاریابان دیجیتال. اولگ SEMrush را به 400 کارمند در چهار دفتر در سراسر جهان رشد داده است و در سال 2016 آنها بیش از 100 کشور 1 میلیون کاربر (!!!) را با مشتری جشن گرفتند. در اینجا بهترین مشاوره تجاری اولگ برای کارآفرینانی است که برای اولین بار به دنبال راه اندازی کسب و کار خود هستند:

“کارآفرینان اولین بار بیش از حد به آنچه سایر شرکتها انجام می دهند توجه می کنند بدون اینکه خود فکر کنند.”

“هر شرکت منحصر به فرد است و DNA کاملاً متفاوتی دارد. ممکن است یک استراتژی خاص برای شرکت شما مفید نباشد ، اما این بدان معنا نیست که برای من و بالعکس جوابگو نباشد. توصیه من این است که شما همیشه باید از خود بپرسید: چرا آن استراتژی برای آنها مفید نبود و آیا برای من مفید خواهد بود؟ ”

“چه تفاوتی بین شرکت های ما وجود دارد؟ چرا این استراتژی نتایج متفاوتی را برای آنها به ارمغان آورده است ، زیرا هرگز نتیجه مشابهی برای ما نخواهد داشت؟ چه تفاوتی در DNA ما وجود دارد؟ ”

59. توماس لاوریناویسیوس. بهترین-مشاغل-مشاوره-tomas-laurinavicius

توماس یک کارآفرین سبک زندگی و وبلاگ نویسی از لیتوانی است و در طول سال ها حتی در وبلاگ نویسی سفر شخصی خود سرگرم شده است . او درباره عادات ، طراحی سبک زندگی ، کارآفرینی می نویسد و ما در مورد مدیریت مالیات برای وبلاگ نویسان نیز گفتگوهای زیادی داشته ایم . در حال حاضر ، او در حال سفر به جهان با ماموریت این است که 1 میلیون نفر را قادر به تغییر سبک زندگی خود برای همیشه کند. در اینجا بهترین مشاوره تجاری توماس برای کارآفرینان مشتاق مایل به راه اندازی یک تجارت امروز است:

“اول ، اجازه دهید خود را سرگردان. چیزهای جدید را امتحان کنید ، با افراد خارج از منطقه راحتی خود ملاقات کنید و سفر کنید. ”

“این به شما کمک می کند MBA شخصی خود را طراحی کنید که بیش از هرگونه تنظیم رسمی در آنجا به شما آموزش می دهد. یاد بگیرید که مردم را بخوانید ، بر فن ارتباطات مسلط شوید و با ناراحت بودن راحت باشید. وقتی فهمید چه چیزی شما را به حرکت در می آورد ، از این قدرت برای کمک به مردم استفاده کنید. ”

60. اریک سیو. مشاوره تجاری از اریک سیو

اریک سیو مدیرعامل آژانس بازاریابی دیجیتال Single Grain است که به استارت آپ های مورد حمایت سرمایه گذاری و شرکت های Fortune 500 کمک کرده تا درآمد خود را رشد دهند. وی همچنین بنیانگذار پادکست بازاریابی ، رشد در همه جا است و روزانه پادکستی به نام مدرسه بازاریابی با نیل پاتل انجام می دهد. در اینجا بهترین مشاوره تجاری اریک برای شروع امروز آورده شده است:

“برای هر صاحب مشاغل تعیین فرآیندهای پشت هر هدف و KPI بسیار مهم است. موفقیت اصلاح مستمر این فرایندها تا زمان شروع نتایج است. ”

“کارآفرینی نیاز به یادگیری مداوم دارد و اگر شما دائماً چیزهای جدید را یاد نمی گیرید و آزمایش نمی کنید ، در نهایت رقبای شما پیش قدم می شوند. این ترفند دستیابی سریع به تاکتیک های جدید و ترکیب آنهایی است که برای ارتقا enhance اهداف تجاری شما کار می کنند.

“شبکه اصلی ترین موردی است که من می بینم بسیاری از کارآفرینان نادیده می گیرند. گفتگو با یک فرد مناسب می تواند 100 برابر مفیدتر از یک دوره یا روش خاص باشد. ”

61. جان لوکاچ. مشاوره تجاری Jan Lukacs از Paymo

Jan مدیر عامل شرکت Paymo است ، یک راه حل آنلاین مدیریت پروژه برای مشاغل کوچک که به دنبال از بین بردن درد برنامه ریزی ، برنامه ریزی ، مدیریت وظایف ، پیگیری زمان و فاکتور هستند. وقتی از جان خواسته شد بهترین مشاوره تجاری خود را برای کارآفرینان جدید به اشتراک بگذارد ،

“تمام انرژی خود را به سمت یک هدف بزرگ متمرکز کنید. سعی کنید لیزر شوید ، از استروبوسکوپ بودن خودداری کنید. ”

“به عنوان یک کارآفرین ، مشتریان و تیم شما برای تحویل به شما اعتماد می کنند. سعی کنید انرژی تیم خود را نسبت به بینایی خود مهار کنید و همه کارها را برای جلوگیری از حواس پرتی انجام دهید. بسیاری از مشاغل با تار شدن چشم انداز شکست می خورند. “

 

 

کسب و کار

آموزش جامعه بازاریابیدوره جامع کسب و کارشیرازهوش پیروزی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *