هزینه طراحی سایت

هزینه طراحی سایت

هزینه طراحی سایت به چه عواملی بستگی دارد؟

با بزرگ تر شدن دهکده جهانی و گسترش روز افزون آن، کسب و کارها مسیر خود را به سمت اینترنتی شدن پیش می برند.

فضای وب یا سایت ها برای ارائه انواع محتوای تولیدی منحصر به هر شخص یا مجموعه موقعیت خوب و فوق العاده ای به حساب می آیند. این موقعیت در کنار هر موقعیت دیگر کسب و کار و ارائه هر گونه اثر ، هزینه هایی را شامل می شود.

هزینه طراحی سایت گاه مشمول تعرفه هایی می شود که با توجه به نوع نیاز متقاضی بر اساس شیوه طراحی سایت، صورت می پذیرد.

در این مقاله قصد ما این است که عواملی همچون طراحی و سایر عوامل دیگر را برای طراحی سایت ها به تفضیل شرح دهیم.

با ما همراه باشید برای آگاهی از مواردی که شما را در بررسی هزینه ها و علل موثر بر هزینه کمک خواهد کرد.

 

هزینه طراحی سایت

هزینه طراحی سایت با توجه به چهار عامل اساسی

شاید یکی از بزرگ ترین سوالاتی که در زمینه طراحی سایت وجود دارد، نوسان قیمت و گوناگونی قیمت های منسوب به طراحی سایت است. تمامی این گوناگونی به چهار عامل اصلی بستگی دارد.

  1. نرم افزار؛
  2. طراحی و طرح گرافیکی؛
  3. سئو سایت و بهینه سازی؛
  4. پشتیبانی از سایت.

در کنار این چهار عامل یک موضوع دیگر با عنوان ابعاد شرکت های ارائه دهنده خدمات سایت وجود دارد که پس از بررسی عوامل بالا توضیح داده خواهد شد.

ارتباط نرم افزار با هزینه طراحی سایت

به طور کلی دو نمونه نرم افزار مطرح از نظر کاهش هزینه در زمینه طراحی وب سایت وجود دارد که عمده افراد از آن ها استفاده می کنند.

  • نرم افزار معروف ورد پرس؛
  • و نرم افزار جوملا.

این دو نرم افزار هر کجا که سخن از کاهش هزینه ها باشد حضور دارند. این نرم افزار های متن باز رایگان که به سادگی قابل تهیه هستند، در عمل برنامه نویسی را نادیده گرفته و توسعه از طریق اندیشه و انتظارات گسترده را طلب نمی کنند.

در مقابل این نرم افزار ها نمونه نرم افزارهایی تخصصی وجود دارد که کارکرد نگاه انحصاری و منحصر به فرد بودن سایت ها را ارائه می دهند.

یکی از علل تفاوت هزینه، مقدار زمانی است که نرم افزارهای تخصصی نسبت به دو نرم افزار ذکر شده صرف می کنند. و طبیعی است که تخصص گاهی زمان بیشتری را می طلبد که در ادامه این موضوع روشن تر خواهد شد.

ارتباط طراحی و طرح گرافیکی با هزینه طراحی سایت

طراحی ها به طور کلی در دو بخش سیستم و قالب گرافیکی متغیر هستند. این گوناگونی به چهار شکل زیر است:

  • قالب پیش ساخته و سیستم پیش ساخته؛
  • قالب پیش ساخته و سیستم طراحی شده تخصصی؛
  • قالب طراحی شده و سیستم پیش ساخته؛
  • قالب طراحی شده و سیستم طراحی شده تخصصی.

در بین گزینه های ذکر شده، آخرین گزینه که طرح گرافیکی و سیستم مورد نظر، طراحی دقیق و تخصصی می شود،کامل و حرفه ای ترین نوع طراحی سایت به حساب می آید.

به طور عمده در اغلب پروژه های ارزان قیمت از قالب های گرافیکی از پیش آماده استفاده می شود. این قالب ها را شما در سایت templatemonster به آسانی قادر هستید بیابید.

اما طراحی گرافیکی که منجر به کاری منحصر به فرد شود زمان بر بوده و هزینه مخصوص خود را دارد. فرد عیار طلب هیچ گاه از خرج چنین هزینه هایی صرف نظر نمی کند.

ارتباط سئو و بهینه سازی با طراحی سایت

در تمامی کسب و کارها که به طراحی سایت ختم می شود انتظار متقاضی رشد و رونق آن کسب و کار است. بخش زیاد و مهمی از این توسعه در گرو موتورهای جستجوگر و میزان نشان داده شدن آن سایت تلقی می شود. این موضوع مهم با سئو و بهینه سازی سایت امکان پذیر است.

موضوعی که به طور کامل مشخص است، با هزینه کم امکان بهره مندی از این بهینه سازی ها وجود نخواهد داشت. زیرا طراحی سایت به حالت سئو و بهینه شده به طور معمول زمان بر است و هزینه های مختص خود را دارد.

ارتباط پشتیبانی با طراحی سایت

انتظار پشتیبانی از طرح های ارزان قیمت، انتظاری عبث و بیهوده است حتی اگر آن طراح پسر خاله شما باشد.

پشتیبانی عاملی است که به شما کمک می کند که در زمینه آشنایی با موضوعات پیشرفته سایت خود به روز باشید، در مواقع بحران نیز شما را حمایت خواهد کرد.

پشتیبان همواره شما را در مسیر بهبود و بهینه سازی با کیفیت های بهتر یاری خواهد رساند. انتظار نداشته باشید یک شرکت که هزینه کمی از شما تقبل می کند حاضر باشد به طور رایگان شما را پشتیبانی کند.

طراحی توسط یک شخص یا یک شرکت؟

در واقعیت این گونه است که بعد هایی که یک شرکت ارائه می دهد، نسبت مستقیمی با هزینه طراحی سایت دارد.

طرز کار شرکت ها این گونه است که بخش های بزرگ و تخصصی در حال بررسی و انجام کار شما هستند. این بخش ها شامل مواردی چون طراحی گرافیکی، تحلیل، برنامه نویسی و پشتیبانی می شوند.

به طور طبیعی هزینه های اجرایی یک سایت از سوی یک تیم متخصص چند نفره خیلی بیشتر از هزینه های طراحی توسط تیم یا گروهی دو نفره است.

باید این موضوع را در نظر گرفت که کیفیت اجرای یک تیم دو نفره با یک گروه متخصص به هیچ وجه قابل مقایسه نیست حتی اگر هزینه های تیم متخصص چندین برابر باشد.

 

نتیجه گیری…

برای نتیجه گیری این مقاله لازم است اضافه کنیم که در کنار عوامل ذکر شده علل موثر دیگری در میزان هزینه طراحی سایت وجود دارد که نگاهی تخصصی را می طلبد.

برای بررسی این که طراحی سایت چه مقدار هزینه برای ما صرف می کند باید در ابتدا نیاز ها و انتظارات خود را بررسی کنیم. گاهی ممکن است نیاز ما تنها به عنوان ارائه یک رزومه از مجموعه آثاری هنری باشد که به طور کلی نیاز به هزینه پیشرفته و بالا نخواهد داشت.

اما به طور مثال برای تاسیس یک شرکت در نوع بازرگانی و انواع گوناگون دیگر تجارت ها و فروشگاه های اینترنتی به طور مسلم لازم است که هزینه ای قابل توجه در نظر گرفته شود.

برای اطلاعات بیشتر در این زمینه با گروه طراحی وب سایت هوش پیروزی در تماس باشید.

طراحی سایت

طراحی سایتطراحی سایت در شیرازهزینه طراحی سایتهزینه طراحی سایت درشیرازهوش پیروزی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *