موفقیت کسب و کار کوچک

کسب و کار کوچک

آیا احساس می کنید با کسب و کار کوچک خود آب می پزید و در جهت اهداف خود پیشرفت نمی کنید؟
یا در وهله اول برای انتخاب اهداف تجاری برای کار در این سال مشکلی دارید؟ هر کارآفرینی تمایل به داشتن یک تجارت موفق و سودآور دارد ، اما همیشه مشخص نیست که چگونه به آنجا برسید.
اگر می خواهید تجارت کوچک شما بیش از گذشته سودآور باشد ، در اینجا چند پیشنهاد برای چگونگی تحقق آن آورده شده است. و به یاد داشته باشید: ایجاد یک تجارت موفق یک ماراتن است ، نه یک سرعت.

1- تمرکز بر خدمات مشتری

طبق مطالعه ای که توسط NewVoiceMedia انجام شده است ، 51٪ از مشتریان پس از تجربه خدمات بد ، با یک شرکت دیگر کار نمی کنند. مطالعات دیگر نشان داده است که جبران یک تجربه منفی به چندین تجربه مثبت مشتری نیاز دارد.
با توجه به اینکه مشتریان وفادار فروش بسیار ساده تری دارند ، خدمات مناسب مشتری را در اولویت قرار دهید. خدمات مشتری فعلی خود را بررسی کنید و تغییراتی را که باید انجام شود ایجاد کنید تا کسب و کار کوچک شما خدمات برتر از رقبا ارائه دهد. ممکن است لازم باشد در آموزش کارکنان سرمایه گذاری کنید ، سیاست بازگشت خود را تغییر دهید یا پیشرفت های اساسی مانند پاسخ سریع به پیام های صوتی یا ایمیل های مشتریان را انجام دهید.

2-دهان به دهان خود را برای تجارت خود بسازید

 

چه در یک اجتماع کوچک فعالیت کنید و چه در یک مرکز بزرگ شهری ، دهان به دهان مهمتر از همیشه است. اکثر مصرف کنندگان قبل از تصمیم گیری در مورد خرید ، به اینترنت می روند تا در مورد مشاغل بررسی کنند ، بنابراین ایجاد یک شهرت خوب برای موفقیت در تجارت شما حیاتی است.
چگونه دهان به دهان مثبت می گیرید ؟ با ارائه خدمات خوب و حرفه ای ، ایجاد و نظارت بر اعتبار محلی (و آنلاین) خود و کسب تبلیغات از طریق پشتیبانی و حمایت مالی از سازمان ها و موسسات خیریه محلی به جامعه خود .

3-تلاش های بازاریابی خود را گسترش دهید

بازاریابی موثر کلید افزایش فروش شما است ، اما برای ارتقا . تجارت خود نیازی به شکستن بانک نیست . بسیاری از روش های ارزان قیمت برای بازاریابی محصولات و خدمات شما وجود دارد ، از جمله:

 • ایجاد و استفاده از کیت تبلیغات
 • ارسال تبلیغات با فاکتورهای خود
 • پیوستن به سازمانهای حرفه ای
 • درگیر کردن روزنامه ها در افتتاحیه های بزرگ ، حرکات یا رویدادهای خیریه خود باشید
 • برگزاری کارگاه ها یا کلاس های رایگان مرتبط با محصولات یا خدمات شما
 • توسعه مشارکت تجاری و انجام تبلیغات متقابل با مشاغل مکمل
 • تماس تلفنی (هنوز هم می تواند کارآمد باشد)
 • با بسته بندی وسیله نقلیه ، تجارت خود را در وسیله نقلیه خود تبلیغ کنید

4- حضور آنلاین خود را ایجاد کنید

امروزه ایجاد یک وب سایت با ظاهری حرفه ای می تواند سریع و آسان باشد و تجارت کوچک شما باید در فضای آنلاین باشد. تحقیقات انجام شده توسط ویکی تجارت الکترونیکی نشان می دهد که 88٪ از مصرف کنندگان در حال حاضر قبل از خرید در فروشگاه ، درباره خرید آنلاین تحقیق می کنند.
یک وب سایت ساده که توصیف اینکه شما کی هستید ، چه کاری انجام می دهید و نحوه تماس با شما برای بسیاری از مشاغل کوچک کافی است. حداقل سایت شما باید شامل موارد زیر باشد:

 •  آرم شما
 •  نام تجاری شما
 •  خلاصه ای از آنچه انجام می دهید — محصولات و خدمات شما
 •  اطلاعات تماس شما
 •  آدرس شما ، از جمله پیوند Google Maps
 •  ماموریت شما ، به عنوان مثال “ما بهترین پیتزای شهر را درست می کنیم …”
 •  توصیفات مشتریان

بسته به بازار هدف شما ، رسانه های اجتماعی می توانند راهی عالی برای ارتقا تجارت شما نیز باشند. ایجاد حضور در فیس بوک ، توییتر و اینستاگرام برای بیشتر مشاغل این روزها استاندارد است.

5-هزینه های کسب و کار خود را کاهش دهید

به نظر می رسد هزینه های تجارت برای همه چیز ، از فضای اداری گرفته تا هزینه وسایل نقلیه ، همیشه در حال افزایش است ، بنابراین کنترل هزینه ها برای صاحبان مشاغل یک کار اساسی است.
پیگیری هزینه ها وقت گیر و طاقت فرسا است ، بنابراین هر جا ممکن است سعی کنید با استفاده از فناوری جدید کار را تا حد ممکن آسان کنید. به عنوان مثال ، تعدادی از برنامه های تلفن همراه برای ردیابی هزینه وجود دارد ، از جمله بسیاری از برنامه های حسابداری مبتنی بر ابر که به شما امکان می دهند با گرفتن تصاویر از رسیدهای دستگاه تلفن همراه خود ، به طور خودکار اطلاعات هزینه را به سیستم حسابداری خود اضافه کنید.
بررسی سالانه یا حتی نیمه سالانه هزینه های عمده خود ، مانند فضای اداری ، بیمه مشاغل ، کارکنان و هزینه های وسایل نقلیه. از کجا می توانید اصلاح کنید؟ اگر در منطقه ای با فضای تجاری فراوان در دسترس هستید ، شاید بتوانید به فکر جابجایی مجدد باشید. اگر حتی به ویترین فروشگاه نیازی ندارید ، می توانید به مشاغل مستقر در خانه تبدیل شوید .
هزینه های عمده تأمین خود را به طور منظم بررسی کنید و همیشه به دنبال تخفیف یا راه های جمع آوری خرید لوازم با مشاغل دیگر برای صرفه جویی در هزینه باشید. کاهش هزینه ها را بخشی از شرح شغل و فرهنگ شرکت خود قرار دهید.
استفاده از تلفن های همراه
اگر امسال با فناوری تلفن همراه کار دیگری انجام نمی دهید ، باید مطمئن شوید که حضور آنلاین شما ، از جمله وب سایت مشاغل شما ، برای تلفن همراه مناسب است. تعداد فزاینده ای از مردم در حال گشت و گذار و جستجوی تلفن های خود هستند – حتی وقتی در خانه هستند.
اما دو روند دیگر وجود دارد که می تواند به سود تجارت کوچک شما باشد. اولین مورد بازاریابی موبایل است. استراتژی های خاص ویژه تلفن های همراه بی شماری وجود دارد که می توانید با استفاده از آنها از تبلیغات پیامکی و تبلیغات نمایشگر تلفن همراه گرفته تا طراحی اپلیکیشن تجاری خود ، با تأثیر بسیار زیادی به بازار هدف خود برسید .
سیستم های پرداخت همراه نشان دهنده فرصت دیگر شماست. Apple Pay ، Google Wallet ، Venmo ، Square ، Intuit GoPayment ، Paypal – گزینه های پرداخت از طریق تلفن اکنون بی پایان هستند. ارائه خدمات پرداخت های تلفن راحتی قابل توجهی را به مشتریان است، اما کسب و کار کوچک خود را نیز می تواند صرفه جویی قابل توجهی از قادر بودن به استفاده از یک درک سیستم POS های موبایل .

6- وارد رایانش ابری

شکی نیست که رایانش ابری زمینه را برای مشاغل استارتاپی هموار کرده است ، اما همیشه مزایای جدی استفاده از ابر برای مشاغل مستقر “معمولی” مطرح نیست.
صرفه جویی در هزینه و دسترسی از هرجایی بزرگترین مزیت برای انتقال برخی از فرآیندهای تجاری شما به فضای ابری است. برای مثال ، اگر کسب و کار شما از یک برنامه حسابداری مشاغل کوچک دسک تاپ به یک برنامه حسابداری مبتنی بر ابر تبدیل شود ، دیگر نیازی به نصب نرم افزار دسک تاپ (صرفه جویی در هزینه های IT برای نصب ، پشتیبان گیری ، به روزرسانی و غیره) نخواهید داشت و می توانید از هرجایی ، از جمله از طریق دستگاه های تلفن همراه ، به حساب های تجاری خود دسترسی پیدا کنید.
برخی وجود دارد معایب به ابر محاسبات ، البته، اما اگر شما آغاز شده است با استفاده از ذخیره سازی ابر و برنامه های کاربردی و در عین حال، این سال است که شما حداقل بررسی پتانسیل آن است.

7- کارمندان مناسب را پیدا کرده و نگه دارید

جذب و حفظ کارمندان مناسب یکی از مهمترین کارهایی است که می توانید در تجارت خود انجام دهید. در حالی که استخدام و آموزش کارمندان در هر هفته ممکن است به طور معمول برای یک رستوران فست فود کاری باشد ، اما بیشتر مشاغل موفق به استخدام پرسنل با کیفیت و نگهداری آنها برای مدت طولانی اعتماد دارند.

8- برنامه کاری خود را به روز کنید

شما قبل از شروع کار خود یک برنامه تجاری تنظیم کرده اید ، درست است؟ یک طرح کسب و کار به دلایل زیادی از جمله آزمایش زنده ماندن ایده کسب و کار شما و اطمینان از تأمین مالی بدهی یا حقوق صاحبان سهام برای کسب و کارهای نوپای حیاتی است.
اگر یکی درست نکرده اید ، خیلی دیر نیست. مشاغل موفق و موفق سالانه برنامه تجاری خود را برای بررسی دستاوردها (یا فقدان آن) به روز می کنند و درباره اهداف یا مسیرهای جدید تصمیم می گیرند.
سلامت مالی تجارت شما با بیانیه درآمد ، پیش بینی جریان وجوه نقد و ترازنامه که در بخش مالی برنامه کسب و کار موجود است ، خلاصه می شود . از آنجا می توانید با افزایش فروش ، کاهش ضرر یا کاهش هزینه ها ، روش هایی را برای سودآوری بیشتر تجارت خود تعیین کنید. اگر می خواهید کسب و کار شما موفقیت بیشتری کسب کند ، به برنامه ای برای نحوه رسیدن به آنجا نیاز دارید.

9- متعادل بمانید

هیچ کس آرزو نمی کند کاش وقت بیشتری را در دفتر گذرانده باشند. بیش از حد بسیاری از صاحبان مشاغل ، سلامت روحی و جسمی ، روابط خانوادگی و دوستان خود را در راه اهداف تجاری خود فدا می کنند.
یکی از آنها نباشید – سطح قابل قبولی از تعادل بین زندگی و زندگی را پیدا کنید. خواب کافی ، صرف وقت برای خانواده و دوستان و ورزش منظم به سلامت شما کمک می کند و به شما و تجارتتان در درازمدت رونق می بخشد.

10-امسال را بهترین سال خود قرار دهید

نتیجه مهم اینجاست: موفقیت امری قطعی نیست. اگر می خواهید کسب و کار کوچک شما امسال موفقیت بیشتری کسب کند ، باید تغییرات لازم را برای تحقق آن ایجاد کنید.
این کار ممکن است به سادگی سرمایه گذاری در یک ابزار جدید یا به چالش کشیدن تغییر فکر در مورد برخی از فرایندهای تجاری شما باشد. اما شما تاکنون تجارت خود را تنها به این دلیل نگذاشته اید که راکد بماند ، درسته؟ امسال را بهترین سال خود قرار دهید.

 

 

 

کسب و کار

آموزش بازاریابیآموزش کسب و کار در شیرازفروشکشب و کارهای کوچکمشتریهوش پیروزی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *