عناصر اصلی یک فعالیت تجاری موفق چیست؟


نویسنده : دکتر سعید جوی زاده

 

1.داده محور  

برای بسیاری از استارت آپ ها موفقیت از طریق توسعه فرهنگ داده محوری ، چه در داخل و چه در خارج آغاز می شود. برای ایجاد یک عملیات تجاری واقعا موفق ، باید بدانید که می توانید تجارت خود را به طور دقیق اندازه گیری کنید. فراتر از درک شاخص های اصلی عملکرد (KPI) ، آیا شما درحال توسعه مشاغلی هستید که تصمیمات کلیدی با استفاده از داده های با کیفیت و خوب گرفته شود؟ من به قدرت و شفافیت داده ها و نقش حیاتی داده های در قضاوت های درست تجارت اعتقاد دارم.

2.انعطاف پذیری

یکی دیگر از ویژگیهای بسیار مهم شرکتهای جوان و افرادی که برای ساختن عملیاتی موفق تلاش می کنند ، انعطاف پذیری است. برای کار یک تجارت ، مردم باید بتوانند بسیاری از چالش های اجتناب ناپذیر پیش روی خود را تغییر ، مدیریت و سازگار کنند. گاهی اوقات این به معنای محکم نگه داشتن ایده یا محصول تجربی است و بار دیگر به معنای چرخش و جاده ای است که قبلاً در آن نرفته اید. این می تواند به معنای ماه ها کار کردن از یک گاراژ (یا زیرزمین در زیرزمین) باشد و ساعت ها طولانی کار کند تا باند فرودگاه کمی بیشتر کشیده شود. در هر صورت ، انعطاف پذیری آن چیزی است که باید در هسته اصلی شرکت شما باشد و کلید ماندگاری است.

  1. استخدام افراد مناسب

در آخر ، باید گفت  که تداوم یک فعالیت تجاری موفق واقعاً به افراد و کارکنان آن بستگی دارد. همه چیز در مورد افراد و استخدام های مناسب است! شما باید افراد مناسب را در زمان مناسب و در نقش های مناسب داشته باشید. برای یک شرکت در حال توسعه ، که در آن موفقیت و شکست در یک تعادل ظریف از توانایی اجرای کارآمد قرار دارد ، هیچ چیز نمی تواند مانند داشتن افراد اشتباه همراه ، سرعت شما را کاهش دهد. من واقعاً معتقدم که یک فعالیت تجاری موفق و یک فرهنگ موفق توأم با هم هستند. اگر افراد مناسبی برای پیوستن به شما پیدا کنید ، از طریق فراز و نشیب ها متوجه خواهید شد که سفر واقعاً پاداش است.

در پایان روز ، عالی جلوه دادن تجارت شما فقط باعث می شود که در مسیر موفقیت خود قرار بگیرید. ویژگی ها و ویژگی های بسیاری وجود دارد که باید برای پیروزی در دراز مدت اصلاح و پایدار بمانند. نکته اصلی در حال توسعه روشی است که مختص شما و سازمان شما باشد تا بتوانید به شکلی منحصر به فرد عمل کنید و رقابت را اجرا کنید.

کسب و کار

successful businesssuccessful business ideassuccessful business quotessuccessful businessmanاصول تجارت موفقاصول یک تجارت موفقتجارت موفق چیستتجارت موفق در ايرانتجارت موفق در دنیای مجازیتجارت های موفق در ایرانچگونه تجارت موفق داشته باشیمچگونه یک تجارت موفق داشته باشیمراز تجارت موفقراز موفقیت تجارتراز های تجارت موفقراه و روش تجارت موفقراهکارهای تجارت موفقروش تجارت موفقروش های تجارت موفقروش یک تجارت موفق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *