عناصر اصلی یک فعالیت تجاری موفق چیست؟


نویسنده : دکتر سعید جوی زاده

 

1.داده محور  

برای بسیاری از استارت آپ ها موفقیت از طریق توسعه فرهنگ داده محوری ، چه در داخل و چه در خارج آغاز می شود. برای ایجاد یک عملیات تجاری واقعا موفق ، باید بدانید که می توانید تجارت خود را به طور دقیق اندازه گیری کنید. فراتر از درک شاخص های اصلی عملکرد (KPI) ، آیا شما درحال توسعه مشاغلی هستید که تصمیمات کلیدی با استفاده از داده های با کیفیت و خوب گرفته شود؟ من به قدرت و شفافیت داده ها و نقش حیاتی داده های در قضاوت های درست تجارت اعتقاد دارم.

2.انعطاف پذیری

یکی دیگر از ویژگیهای بسیار مهم شرکتهای جوان و افرادی که برای ساختن عملیاتی موفق تلاش می کنند ، انعطاف پذیری است. برای کار یک تجارت ، مردم باید بتوانند بسیاری از چالش های اجتناب ناپذیر پیش روی خود را تغییر ، مدیریت و سازگار کنند. گاهی اوقات این به معنای محکم نگه داشتن ایده یا محصول تجربی است و بار دیگر به معنای چرخش و جاده ای است که قبلاً در آن نرفته اید. این می تواند به معنای ماه ها کار کردن از یک گاراژ (یا زیرزمین در زیرزمین) باشد و ساعت ها طولانی کار کند تا باند فرودگاه کمی بیشتر کشیده شود. در هر صورت ، انعطاف پذیری آن چیزی است که باید در هسته اصلی شرکت شما باشد و کلید ماندگاری است.

  1. استخدام افراد مناسب

در آخر ، باید گفت  که تداوم یک فعالیت تجاری موفق واقعاً به افراد و کارکنان آن بستگی دارد. همه چیز در مورد افراد و استخدام های مناسب است! شما باید افراد مناسب را در زمان مناسب و در نقش های مناسب داشته باشید. برای یک شرکت در حال توسعه ، که در آن موفقیت و شکست در یک تعادل ظریف از توانایی اجرای کارآمد قرار دارد ، هیچ چیز نمی تواند مانند داشتن افراد اشتباه همراه ، سرعت شما را کاهش دهد. من واقعاً معتقدم که یک فعالیت تجاری موفق و یک فرهنگ موفق توأم با هم هستند. اگر افراد مناسبی برای پیوستن به شما پیدا کنید ، از طریق فراز و نشیب ها متوجه خواهید شد که سفر واقعاً پاداش است.

در پایان روز ، عالی جلوه دادن تجارت شما فقط باعث می شود که در مسیر موفقیت خود قرار بگیرید. ویژگی ها و ویژگی های بسیاری وجود دارد که باید برای پیروزی در دراز مدت اصلاح و پایدار بمانند. نکته اصلی در حال توسعه روشی است که مختص شما و سازمان شما باشد تا بتوانید به شکلی منحصر به فرد عمل کنید و رقابت را اجرا کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *