طراحی سایت چیست

طراحی سایت چیست

طراحی سایت چیست و چه نکاتی در آن اهمیت دارد؟

به نظر می رسد قبل از پرداختن به این موضوع که طراحی سایت چیست و در طراحی سایت چه نکاتی باید در نظر گرفته شود، بهتر است مقدمه ای درباره اهمیت داشتن یک سایت با طراحی مناسب بیان شود. با توجه به پیشرفت تکنولوژی، نحوه بازاریابی نیز تغییر کرده است. امروزه داشتن یک سایت موفق برای موفقیت در دنیای تجارت ضروری است.

حتی شرکت های معروف و معتبر که بیش از صد سال از فعالیت و شهرت آن ها گذشته، خود را با این تغییرات سازگار کرده و برای معرفی محصولات خود از وبسایت استفاده می کنند. شما با طراحی یک وبسایت مناسب، فرصت کافی در اختیار دارید که تمام حرف خود را به مشتری و مراجعه کننده بزنید. شاید در مراجعه حضوری مشتری این فرصت وجود نداشته باشد؛ بنابراین برای اینکه بهترین تعامل را با مشتری داشته باشید، باید از تمام توان خود برای طراحی یک سایت مناسب استفاده کنید.

در این نوشتار پارامترهای مهم طراحی وبسایت بررسی می شود.

طراحی سایت چیست

مهم ترین نکته در طراحی سایت چیست؟

در طراحی سایت نکته ای که حائز اهمیت است، این است که سایت شما باید کاربر محور باشد. همیشه باید این موضوع را در نظر داشته باشید که هدف از طراحی سایت جذب کاربر است. قصد شما از طراحی وبسایت این است که کاربری را جذب سایت خود کنید که حرف شما را بشنود.

بنابراین نیازهای او را در نظر داشته باشید و در سایت خود بگنجانید. وبسایت شما باید پاسخگوی تمام نیازهای او باشد. خود را جای مشتری گذاشته و با در نظر داشتن مسائلی که برای او مهم است، سایت خود را طراحی کنید.

گرافیک سایت

گرافیک سایت اولین نکته ای است که پس از ورود به سایت شما دیده می شود. یک گرافیک مناسب کاربر را در سایت شما نگه می دارد. زمانی که کاربر در سایت شما بماند، فرصت دارید که محصولات خود را به او معرفی کنید و او را با زمینه کسب و کار خود آشنا کنید.

به نظر شما گرافیک در طراحی سایت چیست؟. گرافیک سایت شامل ترکیب رنگ بندی سایت، چیدمان عناصر، تصاویر و طرح های استفاده شده و فونت نوشته ها می شود.

شرکتی که خدمات طراحی سایت ارائه می دهد، باید با در نظر داشتن زمینه فعالیت شما، گرافیک سایت را طراحی کند. مطمئنا وبسایتی که برای معرفی تجهیزات پزشکی طراحی می شود با وبسایتی که برای معرفی محصولات فکری و موسیقی کودک است، گرافیک کاملا متفاوتی دارند.

استفاده از نرم افزار های مناسب و به روز

نرم افزارهای متفاوتی به منظور ایجاد صفحات وب وجود دارند. یک شرکت طراحی سایت حرفه ای بهترین نرم افزار را برای طراحی سایت شما استفاده می کند. پس از اینکه از سابقه و تجربه شرکتی که برای طراح سایت سایت انتخاب کردید مطمئن شدید، در این زمینه به او اعتماد کنید.

سایت شما باید ریسپانسیو باشد

به نظر شما معنای ریسپانسیو بودن در طراحی سایت چیست؟!

این موضوع را در نظر داشته باشید که افراد در شرایط متفاوتی وارد سایت شما می شوند. ممکن است کاربر سایت شما در ماشین، پارک، فروشگاه یا هر جای دیگری غیر از منزل خود، بر حسب نیاز با استفاده از گوشی موبایل، وارد سایت شما شده باشد. بنابراین همیشه این گونه نیست که از منزل و با رایانه شخصی وبسایت شما را مشاهده کند.

یک وبسایت خوب، نما و زیبایی خود را در هر حالتی حفظ می کند. اگر سایت شما ریسپانسیو نباشد، کاربری که با استفاده از تبلت و گوشی سایت شما را مشاهده می کند، برای مشاهده کامل سایت و تصاویر مجبور به استفاده از زوم و حرکت با اسکرول است. این موضوع برای او خسته کننده است.

بهینه سازی وبسایت برای مرورگرها

دیگر نکته مهم در طراحی وبسایت، بهینه سازی آن برای تمام مرورگرهای جدید و قدیمی است. در طراحی وبسایت نباید فقط یک مرورگر در نظر گرفته شود. سایت باید برای تمام مرورگرها از قبیل کروم، فایرفاکس، اپرا، تمام نسخه های اکسپلورر تنظیم شود.

محتوای مناسب

محتوا یا مطالب سایت شما نیز باید برای کاربر جذاب باشد. تناسب مطالب با زمینه فعالیت شما، مختصر و مفید بودن، در نظر داشتن نیاز کاربر و پاسخگویی به سوالات احتمالی، استفاده از ادبیات روان و جذابیت کلام از جمله مطالبی است که باید در محتوای وبسایت در نظر گرفته شود.

ارائه اطلاعات تماس

یکی از نکات مهم در طراحی وبسایت این است که مشتری یا مخاطب شما که وارد سایت شده است، به راحتی امکان ارتباط با شما را داشته باشد.

در بخش تماس با ما که باید در معرض دید کاربر باشد، اطلاعاتی از قبیل آدرس، تلفن ثابت، ایمیل، در صورت امکان تلفن همراه و فکس ذکر شده باشد. هرچقدر این قسمت کامل تر باشد، کاربر با شما احساس راحتی بیشتری می کند؛ در این صورت به شما بیشتر اعتماد خواهد کرد.

امنیت سایت

به نظر شما اهمیت امنیت در طراحی سایت چیست؟.

امنیت سایت به طور ویژه زمانی اهمیت پیدا می کند که شما بخش خرید اینترنتی در وبسایت خود داشته باشید.

با توجه به افزایش سرقت هویت در فضای مجازی امنیت سایت نکته مهمی در طراحی سایت است. با وجود امنیت در وبسایت شما، مشتری به کسب و کار شما نیز بیشتر اعتماد می کند.

برخی از پارامترهای مهم در افزایش امنیت وبسایت عبارت است از:

  • استفاده از HTTPS؛
  • استفاده از پسورد بسیار قوی که امنیت سایت را به مقدار قابل توجهی بالا می برد؛
  • هاست معتبر؛
  • آپدیت کردن مداوم سایت که امنیت را تا حد زیادی افزایش می دهد.

در نظر گرفتن بخشی برای پرسش و پاسخ و نظرات کاربران

به کاربر این فرصت را بدهید که به راحتی سؤالاتی که در ذهنش مطرح می شود را بیان کند. سؤالات مطرح شده نیز باید در نهایت صداقت پاسخ داده شود.

در طراحی سایت تمام تلاش خود را داشته باشید که اعتماد کاربر و مخاطب را جلب کنید. انتقال صادقانه نظرات کاربران و پاسخ های دقیق به سؤالات مطرح شده باعث می شود کاربر احساس نزدیکی به شما کند.

کلام پایانی

برای موفقیت در دنیای کسب و کار نیاز به داشتن یک وبسایت با بهترین و مناسب ترین طراحی دارید. در این نوشتار به بررسی این موضوع پرداختیم که نکات مهم در طراحی سایت چیست؟

همان طور که بیان شد، مهم ترین نکته در طراحی سایت در نظر گرفتن کاربر و نیازهای او است. گرافیک مناسب سایت، ارائه مطالب مفید مبتنی بر نیاز کاربر، امنیت بالای سایت و سایر نکات مطرح شده، در طراحی سایتی مطلوب و کاربر پسند در نظر گرفته می شوند.

گروه طراحی وب سایت هوش پیروزی با داشتن سال ها تجربه در زمینه طراحی وبسایت و با در نظر گرفتن خواسته ها و نظرات شما، بهترین وبسایت متناسب با زمینه فعالیت شما را طراحی می کند.

طراحی سایت

طراحی سایتطراحی سایت چیستطراحی سایت در شیرازگرافیک سایتنکات طراحی سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *