طراحی سایت خبری


طراحی سایت خبری

طراحی سایت خبری پارامترهای مهم و اساسی برای جذب کاربران دارد. در نظر داشتن پارامترهای مختلف به کیفیت و بهبود سایت کمک بسیاری می کند. کاربران سایت تاثیر زیادی بر ماندگاری یک سایت و برند شدن آن در سطح جهانی یا داخلی دارند.

کاربران برای ورود به سایت خبری ویژگی های خاصی را در نظر می گیرند. بنابراین طراح سایت در ابتدا باید ظاهری جذاب با محتوای مناسب و دقیق را در نظر بگیرد. این امر با افزایش بازدید کاربران باعث بهبود سئو سایت نیز می شود.

سایت های خبری امکان گسترش اخبار دنیا را در حوزه های مختلف ورزشی، سیاسی، فرهنگی و هنری، اجتماعی وغیره برای اطلاع رسانی افراد دسته بندی می کنند. در ادامه با مهم ترین عناصر و پارامترهای طراحی سایت آشنا می شوید.

طراحی سایت خبری

با پارامترهای مهم در طراحی سایت خبری آشنا شوید!

برای داشتن یک سایت مناسب برای کاربران اینترنتی باید عوامل زیادی را در نظر داشت؛ زیرا طراحی یک سایت به تنهایی برای نشان دادن شرکت یا اطلاعات خود کافی نیست.

با بازدیدهای بیشتر کاربران از سایت، اعتبار سایت را در گوگل افزایش می دهید. سئوی سایت به پارامترهای مهمی در طراحی آن بستگی دارد که با آنها کیفیت سایت ها نیز بهبود می یابد.

طراحی سایت خبری در شیراز

 

 

ظاهر سایت جذابی داشته باشید!

کاربران در ابتدا که وارد سایت می شوند به ظاهر جذاب سایت توجه می کنند. اگر ظاهر صفحه برای کابران مناسب و جذاب نباشد، بدون اینکه محتوا را بخواند از سایت خارج خواهد شد.

بنابراین باید به تم های مناسب با در نظر داشتن عوامل مهم ظاهری مانند رنگ، فونت متون و تصاویر جذاب توجه داشت. برای طراحی سایت خبری از رنگ های زیادی استفاده نکنید.

در سایت های خبری نباید از فونت های مختلف برای نوشتن متون استفاده کرد؛ زیرا ظاهر سایت را نامرتب نشان می دهد.

در این سایت ها قرار دادن تصاویر مرتبط با محتوا برای کاربران جذابیت خاصی دارد. اما تصاویر نباید در اندازه های مختلف قرار گیرد.

لگو نشانه اصلی در یک سایت است

در طراحی سایت خبری قرار دادن لگو اهمیت زیادی دارد. لگو هویت مدیر یک سایت را نشان می دهد. کاربران با مشاهده آرم از محتواهای موجود در سایت اطمینان بیشتری به دست می آورند.

خبرهای موجود در هر صفحه اینترنتی ممکن است به صورت شایعه قرار داده شود ولی با نشان لگوی مربوط به هر سایت و تعداد بازدید ها از آن اطمینان کافی از مطالب برای کاربران ایجاد می شود.

قالب سایت راحتی داشته باشید

قالب سایت مهم ترین پارامتر در طراحی سایت خبری است. سایت های خبری به دلیل میزان بازدیدهای بالایی که دارند باید این پارامتر را به بهترین نحو در نظر بگیرند. قالب سایت ساده این امکان را به کاربران می دهد که دسترسی راحتی به بخش های مختلف آن داشته باشند.

به طوری که چیدمان هر پارامتر طبق استاندارد تعریف شده باید به صورت مرتب در جای درست قرار بگیرد. اطلاعات در سایت به صورت محتوای متنی یا تصاویر و ویدیو باید به صورت منظم طبقه بندی شود که کاربران در حوزه های مختلف خبری خود دسترسی راحت تری داشته باشند.

قالب سایت برای کاربران که با هر سیستمی مثلا تلفن همراه و تبلت وارد می شوند، لازم است به طور کامل قابل نمایش باشد.

سایت خبری باید امنیت بالایی داشته باشد

امنیت سایت یکی از مهم ترین پارامترها در سایت خبری است که باید اطلاعات هر کاربر حفظ شود. این پارامتر با اطمینان بالا باعث می شود کاربران بیشتری از سایت بازدید داشته باشند.

امنیت طراحی سایت خبری را با گواهی امنیت SSL انجام می دهند. با قرار دادن این گواهی در سایت خبری اعتماد کاربران به سایت بیشتر جلب می شود.

سرعت سایت را افزایش دهید

برای کاربران سایت خبری سرعت بالای بارگذاری اطلاعات اهمیت دارد. اگر خواندن و دیدن تصاویر و ویدیوهای خبری زمان زیادی از کاربر بگیرد باعث خارج شدن او از سایت می شود.

در این صورت باید با انجام عملیاتی در طراحی سایت، سرعت بارگذاری اطلاعات را افزایش داد که نظر کاربران را برای حضور در سایت و استفاده از محتواهای خبری جلب کند.

سئو سایت را بهبود بخشید

در طراحی حرفه ای یک سایت خبری، بهینه سازی سایت بسیار مهم است. با بهینه سازی، احتمال دیده شدن در نتایج اولیه گوگل بیشتر می شود که با اولین جستجویی که کاربران در مورد سایت خبری انجام می دهند قابل مشاهده است. این عملکرد تاثیر مستقیمی بر افزایش بازدید از سایت دارد.

در طراحی سایت خبری با رعایت اصول کدنویسی، تولید محتوای مفید و تبادل لینک در هر صفحه باعث افزایش تعداد بازدیدها به سایت و ایجاد وب سایت سئو محور می شود.

کاربران در سایت های خبری به محتوای با کیفیت و دقیق در هر حوزه خبری نیاز دارند و این موضوع یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار بر بهینه سازی سایت است.

سایت خبری به روزی داشته باشید

با توجه به اینکه اتفاقات مختلفی در سراسر دنیا پیش می آید باید سایت خبری را در هر لحظه به روز رسانی کرد. به روز رسانی سایت باعث افزایش بازدیدها و جلب رضایت کاربران از سایت خبری می شود.

با انتشار خبر و امکان قرار دادن آنها به صورت صوت، تصویر و فیلم، کاربران زیادی به این سایت هدایت می شوند. در این صورت این نکته را باید در نظر داشت که ترافیک مورد نیاز خود را از طریق گوگل یا ورودی مستقیم تامین کرد.

نام و دامنه مناسب برای سایت خبری انتخاب کنید

نام و دامنه مناسب از پارامترهای مهم در طراحی سایت خبری است. نام دامنه باید کاملا واضح و دقیق در نظر گرفته شود و برای خواندن آن، کاربر را دچار سردرگمی نکند.

دامنه هر سایت خبری باید مناسب با حوزه کاری و کشور تعریف شود. مثلا سایت های خبر ایرانی برای دسترسی راحت تر کاربران از دامنه .ir استفاده می کنند.

دسترسی به تمام صفحات سایت از طریق صفحه اصلی امکان پذیر باشد

هر سایت خبری در حوزه های مختلف از صفحات زیادی تشکیل شده است. صفحه اصلی باید به صورتی طراحی شود که به تمام صفحات سایت دسترسی داشته باشد. در این صورت کاربران در هر صفحه خبری، به راحتی به اطلاعات بخش های دیگر نیز دسترسی می یابند.

تعامل با کاربران برقرار شود

ارتباط با کاربران یکی دیگر از عوامل مهمی است که تاثیر زیادی بر افزایش بازدید سایت دارد. اگر کاربران سوالی در مورد محتوا داشتند به سرعت پاسخ داده و ارتباط با کاربران در هر لحظه برقرار شود.

از طرفی با یکپارچگی و ادغام سایت خبری با شبکه های اجتماعی، کاربران ارتباط بیشتری با سایت خبری از طریق دیگر شبکه های اینترنتی برقرار می کنند که همین امر باعث بازدید بیشتر از سایت می شود.

سخن آخر

امروزه افزایش استفاده افراد از فضاهای اینترنتی و مجازی به جای مجله ها و روزنامه ها، افراد زیادی را به فکر راه اندازی یک سایت حرفه ای انداخته است. مهم ترین سایت هایی که افراد هر روز به آن سری می زنند، سایت های خبری است.

سایت های خبری باید توجه کاربران را با ظاهری مناسب و جذاب جلب کند که کاربر بخواهد داخل سایت بماند و محتوای سایت را مطالعه کند. با توجه به پارامترهای تعریف شده در این مقاله وب سایت گروه طراحی وب سایت هوش پیروزی شما را در طراحی سایت خبری حرفه ای همراهی می کند.

طراحی سایت

طراحی سایتطراحی سایت خبریطراحی سایت خبری در شیرازطراحی سایت در شیرازطراحی وبسایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *