طراحی سایت انتخاباتی

طراحی سایت انتخاباتی

برای طراحی سایت انتخاباتی این نکات را نادیده نگیرید!

انتخابات در سرنوشت یک کشور تاثیرات شگرفی دارد. در دنیای الکترونیک استفاده از طراحی سایت های انتخاباتی یک راه ارتباطی مطمئن و موثر تلقی می شود. کاندیدا های انتخاباتی از طریق اینترنت و طراحی سایت های شخصی زمینه ایجاد ارتباطی موثر و مستقیم با رای دهندگان حوزه انتخاباتی خود را مهیا می سازند.

هر یک از سایت های انتخاباتی در نوع خود یک پایگاه انتخاباتی است. با این تفاوت که بر عکس یک پایگاه انتخاباتی فیزیکی نه تنها افراد آشنا و یک محله بلکه افراد زیادی به وسعت یک کشور از این پایگاه دیدن خواهند کرد و از اطلاعات آن استفاده می کنند.

شاید فکر کنید راه اندازی وب سایت برای تبلیغات انتخاباتی امر واجبی به حساب نمی آید. برای پا فشاری بر لزوم این کار بر خود واجب می دانیم نکاتی که باید در طراحی سایت انتخاباتی به آن توجه کنید را به شما یاد آوری کرده و گروه طراحی وب سایت هوش پیروزی  را برای طراحی وب سایت حرفه ای انتخاباتی به شما معرفی کنیم. پس با ما همراه باشید.

طراحی سایت انتخاباتی

طراحی سایت انتخاباتی؛ آیا نامزد های انتخاباتی به وب سایت نیاز دارند؟

طراحی یک وب سایت تخصصی با موضوع انتخاباتی نقش بسیار مهمی در تبلیغات و معرفی سیاستمداران دارد. سایت های انتخاباتی در راستای اهداف کاندیدا ها و معرفی آن ها به مردم و رای دهندگان طراحی و برنامه نویسی خواهد شد. در این سایت ها مجموعه ای از برنامه ها، طرز تفکر، سوابق کاری، تحصیلات، نوع زندگی، سیاست های اجرایی و اهداف نامزد ها بارگذاری می شود.

امروزه همه افراد در کشور کما بیش به اینترنت دسترسی دارند به طوری که در شبانه روز چندین بار به فضاهای مجازی سر می زنند و موضوعات روز را دنبال می کنند. پس نباید قدرت این فضا را در تبلیغات و طراحی سایت انتخاباتی نادیده گرفت.

سیاستمداران قطعا برای تبلیغات انتخاباتی به فعالیت در فضای مجازی از طریق طراحی سایت، راه اندازی کانال های تلگرام و اینستاگرام نیاز دارند. در این صورت امکان نمایش اطلاعات و تبلیغات انتخاباتی و همچنین ارتباط با رای دهندگان و کاربران اینترنتی را برای خود مهیا می سازند.

همچنین در فضای مجازی امکان پرسش و پاسخ و ارتباط مابین نمایندگان و مردم وجود دارد. چه بسا اهداف یک نامزد انتخاباتی پس از اطلاع از خواسته های مردم تغییراتی نیز داشته باشد و به برآورده کردن نیاز های آنان نزدیک تر شود. همه افرادی که قصد ارزیابی نمایندگان را دارند باید در فضای مجازی اطلاعات و اخبار کاندیدا ها را دنبال کنند و تصمیم درستی مطابق با عقاید خود بگیرند.

سیاستمداران چرا به طراحی سایت انتخاباتی روی می آورند؟

این نکته که کاربران برای پیگیری نامزد های تبلیغاتی راه های متفاوتی را انتخاب می کنند را در نظر داشته باشید. این موضوع با عث می شود مبحث اینترنت و طراحی سایت انتخاباتی بیشتر از پیش مورد توجه قرار بگیرد. سیاستمداران به ایجاد فضای تبلیغاتی اینترنتی نیاز دارند.اما آیا دلیلی برای اثبات این موضوع وجود دارد؟

مواردی که در این بخش به آن اشاره می کنیم صحت گفتار ما و نیاز نامزد های انتخاباتی به طراحی وب سایت اینترنتی را اثبات می کند.

 1. بیش از 70% افراد دارای حق رای در کشور ما به اینترنت دسترسی دارند؛
 2. سریع ترین راه ارتباطی و اطلاعاتی در دنیای امروزه از طریق اینترنت و فضای مجازی امکان پذیر است؛
 3. جوانان که بخش عظیمی از جامعه رای دهندگان را تشکیل می دهند همواره در فضای مجازی حضور دارند؛
 4. با طراحی سایت انتخاباتی در هزینه و زمان برای حضور در کنار مردم صرفه جویی خواهد شد.
 5. ارتباط با کلیه افراد پیگیر و رای دهندگان در محیط اینترنتی به سادگی مهیا می شود.

در طراحی سایت انتخاباتی نکات زیر را نا دیده نگیرید!

همانطور که قبلا اشاره شد وب سایت باید در خدمت یک نماینده برای شناساندن و ارتباط بیشتر او با کاربران ایجاد شود. پس مطالب و موقعیت سایت بسیار حساس خواهد بود. در طراحی سایت انتخاباتی نکاتی وجود دارد که برای جلوگیری از نادیده گرفتن آن در این بخش به شما یاد آوری خواهیم کرد.

 1. استفاده از فایروال قدرتمند و جدید برای نصب روی وب سایت؛
 2. تامین امنیت سایت و امکان مشاهده IP های مهاجم و مسدود کننده؛
 3. در نظر گرفتن بخش گالری تصاویر برای بازدید عموم؛
 4. در نظر گرفتن بخش نمایش های ویدئویی؛
 5. امکان پخش فیلم امور انتخاباتی نامزد ها به صورت زنده در طراحی سایت انتخاباتی؛
 6. بارگذاری سوابق رزومه کاری کاندیدا با درج تاریخ؛
 7. امکان آپلود و دانلود فایل های انتخاباتی نامزد ها؛
 8. درج جدول زمانی اهداف و برنامه ریزی های نامزد ها؛
 9. معرفی گروه تبلیغات انتخاباتی و نیروهای انسانی؛
 10. امکان اتصال سایت به شبکه های مختلف اجتماعی برای حمایت از نامزد ها؛
 11. قابلیت اشتراک گذاری محتوای سایت انتخاباتی توسط کاربران؛
 12. نمایش مدارک تحصیلی و تقدیر نامه های نامزد ها؛
 13. امکان جلسات پرسش و پاسخ آنلاین با کاندیدا ها در طراحی سایت انتخاباتی؛
 14. بخش بارگذاری شده قانون اساسی کشور و قوانین انتخاباتی؛
 15. مدیریت نمایش و برنامه های کمپین تبلیغاتی بر روی سایت؛
 16. امکان عضویت کاربران مشتاق در خبرنامه ها؛
 17. امکان ارسال پیامک یا ایمیل تبلیغاتی برای استفاده از سایت انتخاباتی؛
 18. ایجاد پیوند ها و لینک های مفید در سایت های دیگر؛
 19. گزارش آنلاین آمار بازدید کنندگان لحظه ای روی سایت و غیره.

سخن نهایی

سامانه انتخاباتی امکان اطلاع رسانی در مورد کلیه اهداف و عقاید یک نامزد انتخاباتی را دارد. در طراحی سایت انتخاباتی باید دقت زیادی شود زیرا معرف شخصیت و برنامه های آن کاندیدا است. هر چه ارتباط نامزد ها با رای دهندگان بیشتر باشد امکان تعامل دو طرفه و اطلاع از خواسته ها و اهداف آنان بیشتر خواهد بود. در نتیجه امکان موفقیت در رقابت انتخاباتی و دانش نمایندگان از نحوه اجرای برنامه ها بالاتر می رود.

طراحی این گونه سایت های حساس را باید به افراد خبره و کاربلد سپرد. گروه طراحی وب سایت هوش پیروزی با توان مهندسان خبره این عرصه آماده کمک به نامزد های انتخاباتی خواهد بود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *