طراحی سایت اختصاصی

طراحی سایت اختصاصی

طراحی سایت اختصاصی چقدر زمان می برد و چگونه انجام می شود؟

امروزه افراد زیادی به دنبال طراحی سایت اختصاصی برای کسب و کار خود هستند؛ اما نمی دانند چه مدت زمان می برد که سایتی مختص به خود داشته باشند.

سایت ها در دو نوع اختصاصی یا آماده و معمول طراحی می شوند. چارچوب های آماده از تعدادی مدل برای انواع سایت ساخته شده اند که تنها با دادن چند کد کوتاه به بخش های مختلف آن، متناسب با فعالیت خود تنظیم می شوند. سایت های اختصاصی که نوع پیچیده ای از طراحی سایت است، با کد نویسی همراه است.

اگر به کسب و کار اینترنتی می پردازید بهتر است بدانید که سایت، ویترین فعالیت شماست و باید در طراحی و انتخاب آن دقت بالایی به خرج دهید.

گروه طراحی وب سایت هوش پیروزی با بهره مندی از طراحان تحصیل کرده و با تجربه به راحتی قادر به طراحی انواع سایت اختصاصی برای شما مخاطبان عزیز هستند. تنها کافی است با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید.

طراحی سایت اختصاصی

طراحی سایت اختصاصی در یک نگاه!

طراحی سایت اختصاصی با استفاده از کد نویسی صورت می گیرد؛ یعنی زمانی که قصد دارید یک سایت اختصاصی برای کسب و کار خود داشته باشید بهتر است همان ابتدا بدانید قادر به استفاده از قالب های آماده مانند وردپرس و جوملا نیستید.

قالب های آماده امکان شخصی سازی زیادی ندارند و تنها با یک تغییرات کوچک، طراحان سایت قالب های از پیش طراحی شده را با کسب و کار خود هماهنگ می کنند. بنابراین برای داشتن یک سایت اختصاصی باید از دانش و مهارت بالایی در کدنویسی و برنامه نویسی بهره مند باشید.

تغییراتی که روی قالب های آماده انجام می شود اغلب سطحی است و بیشتر روی ظاهر تأثیر دارد. اغلب طراحی سایت به وسیله قالب های آماده توسط افرادی که دانش خاصی در این زمینه ندارند قابل اجراست و برای شرکت های کوچک یا سایت های شخصی مناسب است.

اگر شرکتتان در حوزه پروژه های عظیم و تحلیل داده ها فعالیت می کند، بی شک سایت اختصاصی مناسب شماست. برای طراحی سایت تخصصی باید موارد زیر را مدنظر قرار دهید:

پارامترهای مهم طراحی سایت اختصاصی

برای طراحی سایت اختصاصی باید پارامترهای زیر را در نظر گرفت:

 •     تعیین هدف کسب و کار؛
 •     شناخت نیازهای واقعی شرکت؛
 •     شناخت مشتریان.

برای طراحی سایت تخصصی ابتدا باید یک تیم حرفه ای که از متخصصان این حوزه بهره مند است تشکیل شود، سپس با آگاهی از هدف شرکت به طراحی ماژول های سایت مورد نظر بپردازند.

هدف شرکت ممکن است فروش کالا، خرید محصولات یا معرفی محصولات باشد. همچنین ممکن است سازمان مورد نظر در شاخه های علمی فعالیت کند یا در حوزه خبرگزاری به کسب و کار بپردازد. بنابراین ابتدا از هدف شرکتی که قرار است برای آن سایت اختصاصی طراحی کنید، باخبر شوید.

هدف شرکت ممکن است افزایش فروش، افزایش بازدیدکنندگان، برند سازی، اطلاع رسانی، پشتیبانی محصولات، افزایش رضایت مشتریان و غیره باشد. بنابراین اغلب سایت های اختصاصی با توجه به موضوع فعالیت، نوع مشتریان، قوانین سازمان و اهداف مربوطه طراحی می شود.

با توجه به پارامترهای مذکور، یک تیم تخصصی طراحی سایت نیز نیاز است که با دانش خود اطلاعات لازم را به دست آورد و به طراحی یک سایت حرفه ای بپردازد.

طراحی سایت اختصاصی چه مدت زمان نیاز دارد؟

اغلب مدت زمانی که برای طراحی سایت در نظر می گیرند، با توجه به نوع سایت و کیفیت آن متغیر است. با توجه به انتظار کارفرما و کارایی سایت، مدت زمانی که طول می کشد یک سایت اختصاصی طراحی و راه اندازی شود متغیر است.

ازجمله عوامل تأثیر گذار بر طراحی سایت به شرح زیر است:

 •     نوع کد نویسی؛
 •     جمع‌آوری محتوای متنی و تصویری؛
 •     طراحی گرافیک سایت؛
 •     نوع طراحی سایت؛
 •     کیفیت مورد انتظار؛
 •     تیم طراحی سایت؛
 •     کارفرما یا صاحب امتیاز؛
 •     تعهد طراح؛
 •     رابط کاربری مورد پسند بازدیدکنندگان؛
 •     داینامیک یا استاتیک بودن سایت.

بنابراین هر چه موارد خواسته شده برای طراحی سایت اختصاصی تر باشد، مدت زمانی که طول می کشد این فرآیند انجام شود طولانی تر است. این زمان بین چند روز تا چند ماه متغیر است.

نوع طراحی سایت

نوع و موضوع سازمان مورد نظر در طراحی سایت تأثیر مستقیمی دارد. سایت هایی که به عنوان مصارف شخصی و برای سازمان های کوچک طراحی می شود، ممکن است در بازه یک هفته ای طراحی شده؛ در صورتی که سایت یک فروشگاه یا سازمان بزرگ ظرف چند ماه یا حتی یک سال طراحی می شود.

کیفیت مورد انتظار

کیفیت طراحی سایت اختصاصی باید بالا باشد که این امر مدت زمان طراحی را طولانی می کند. این پارامتر تأثیر گذار به عواملی مانند سئو سازی سایت، استفاده از کد نویسی معتبر و استاندارد، شناخت روانشناسی رنگ ها، ایمنی سایت و غیره بستگی دارد.

تیم طراحی سایت

تیمی که برای طراحی سایت اختصاصی انتخاب می شود، اگر وقت آزاد نداشته باشد، ممکن است مدت ها و حتی ماه ها در انتظار بمانید که نوبت طراحی سایت مورد نظر شما برسد.

کارفرما یا صاحب امتیاز

یکی دیگر از عوامل تأثیر گذار بر مدت زمان طراحی یک سایت اختصاصی، کارفرماست. این افراد اگر به پرداخت به موقع هزینه ها بپردازند اغلب طراحی سایت به سرعت پیش می رود. توجه داشته باشید کارفرماها روی گرافیک و زیبایی سایت تعصب خاصی دارند، بنابراین همین امر باعث طولانی شدن مدت زمان طراحی سایت می شود.

تعهد طراح

تیم طراحی سایت نیز در این حوزه بی تأثیر نیست. برخی از طراحان بدقول بوده و به تعهد خود در مدت زمان تعیین شده عمل نمی کنند. بهتر است قبل از انتخاب یک شرکت طراحی سایت، تحقیقات لازم را انجام دهید.

کلام آخر

در این مقاله به معرفی سایت اختصاصی، پارامترهای مهم آن و مدت زمان طراحی سایت اختصاصی پرداختیم. اغلب اینگونه سایت ها نیاز به کدنویسی و یک تیم حرفه ای دارند.

برای آنکه سایتی پربازدید طراحی کنید باید هدف شرکت، موضوع فعالیت و مشتریان آن را بشناسید و به طراحی یک سایت تخصصی و حرفه ای بپردازید.

گروه حرفه ای طراحی سایت هوش پیروزی با سال ها تجربه در زمینه طراحی انواع وب سایت های تخصصی، شخصی، سازمانی، فروشگاهی و دیگر موارد مورد انتظار مشتری در خدمت رسانی به شما عزیزان آماده است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *