سه حقیقتی که  کارآفرینان خردمند آموختند


نویسنده:

Pasban kiamanzi

استراتژیست بازاریابی محتوا

هر وقت با داستان یک کارآفرین موفق روبرو می شویم ، تعجب می کنیم که چگونه آنها به جایگاه خود رسیده اند. موفقیت – هر موفقیت برای شما به معنای یک معما باشد – یک معما نیست. همچنین موفقیت چیزی نیست که باید نسبت به آن تردید داشته باشیم.

شاید این شرطی سازی جامعه باشد ، یا شاید تجربیات منفی گذشته ما باشد ، اما بسیاری از کارآفرینان نسبت به آنچه در تجارتشان امکان پذیر است شک دارند. وقتی به موفقیت شک دارید ، نمی توانید به جایی در ذهن خود برسید که به شما اجازه دهد اقدامات لازم را انجام دهید. شما یک ذهنیت شکست خورده دارید که شما را در گیر نگه می دارد.

کارآفرینان خردمند بدبین نیستند زیرا این سه حقیقت را با سخت کوشی و تمرکز بی دریغ فرا گرفته اند. آنها “اصول” را فرا گرفته اند و برای تجارت خود چشم انداز طولانی مدت دارند. در اینجا چیزی است که آنها می دانند ، اما در مورد آن صحبت نمی کنند.

  1. شما نمی توانید منتظر اجازه باشید.

وقتی صحبت از هر تغییر بزرگی در زندگی می شود ، اغلب ما منتظر اجازه هستیم. ما منتظر اعتبار سنجی یا یک تأثیرگذار هستیم تا به ما بگوید انجام کاری که می خواهیم انجام دهیم درست است. ما با تصمیمات مهم در تجارت خود همین کار را انجام می دهیم. ما منتظر شرایطی هستیم که ممکن است هرگز سر جای خود قرار نگیرند. اگر منتظر اجازه باشید ، تجارت شما رشد نخواهد کرد.

کارآفرینان خردمند می دانند هیچ کس هرگز به آنها اجازه نمی دهد. آنها می فهمند که اگر تجارتشان موفقیت آمیز باشد ، آنهایی هستند که باید در این زمینه کاری انجام دهند. آنها باید بدون انتظار برای تراز شدن همه ستاره ها اقدامی انجام دهند.

  1. شما باید روندها را تعیین کنید ، نه آنها را دنبال کنید.

کپی کردن یک کارآفرین موفق راه ساده تری است. می بینید که برای آنها مفید است و می فهمید که اگر همان کاری را انجام دهید که انجام می دهید می توانید همان نتایج را بدست آورید به هر کجا که نگاه کنید ، به ویژه در دنیای آنلاین ، نسخه های کربنی از کارآفرینان موفق را مشاهده خواهید کرد.

کارآفرینان خردمند نمی خواهند مانند سایر صاحبان مشاغل باشند. آنها توصیه های معمولاً جنجالی را به عنوان “قانون” نمی پذیرند. آنها نمی خواهند تجارتشان شبیه شخص دیگری باشد. آنها به دنبال راه های جدید و اصلی برای دستیابی به مشتریان فعلی و بالقوه خود هستند.

کارآفرینان خردمند از موفقیت الگو می گیرند ، آنها آن را کپی نمی کنند. آنها می بینند که چه کار می کند و چگونه می توانند چرخش منحصر به فرد خود را اضافه کنند. در دنیایی پر از همین ، مردم به دنبال آنچه برجسته است ، می گردند.

3.نه گفتن شما را آزاد می کند.

ذاتاً ، ما مردم لذت بخشی هستیم. ما می خواهیم به درخواست ها “بله” بگوییم ، به خصوص اگر فکر کنیم که آنها به تجارت ما کمک می کنند. ما به درخواست ها “بله” می گوییم و در نهایت به رایگان کار می کنیم ، یا بدتر اینکه وقت خود را صرف چیزهایی می کنیم که به تجارت ما کمک نمی کند.

وقتی کارم را شروع کردم ، 127 ساعت به طور رایگان مربیگری کردم. به من گفتند مربیگری رایگان منجر به شهادت و در نهایت تجارت می شود. اینطور نبود بعد از تمام این مدت ، من فهمیدم که مردم به آنچه به صورت رایگان دریافت می کنند احترام نمی گذارند. وقتی پول خرج می شود ، آنها پوستی در بازی دارند و اقدام می کنند.

کارآفرینان خردمند پیش از آنکه به فکر “بله” باشند ، بیشتر “نه” می گویند. آنها برای وقت خود ارزش قائل هستند و می فهمند که این گرانبهاترین قسمت کارشان است. آنها با گفتن “نه” جای چیزهایی را که برایشان مهم است باز می گذارند و به سود تجارتشان خواهد بود.

قبل از اینکه به هر چیزی “بله” بگویید ، ارزیابی کنید که چگونه آن در برنامه ها و زندگی شما جای می گیرد. زمان تنها چیزی است که ما هرگز به آن باز نخواهیم گشت ، بنابراین باید زمان آن را عاقلانه صرف کرد.

شما می توانید بدون انتظار برای اجازه و پیروی از توصیه های سنتی ، شغل و زندگی موردعلاقه خود را بسازید. بیاموزید که برای وقت خود ارزش قائل شوید و در صورت لزوم “نه” بگویید. در سه سال گذشته ، تجارت آنلاین من از درآمد جانبی به یک تجارت شش رقمی در سال رسیده است که خانواده ما را در مائو هاوایی زندگی می کند.

زندگی کوتاه است و زمان تنها چیزی است که هرگز به آن باز نخواهیم گشت. با اوقات خود به ویژه در تجارت خود رفتار کنید. این سه حقیقت را بیاموزید و در مورد نوع زندگی و شغلی که می خواهید داشته باشید اقدام کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *