سفارش طراحی سایت

سفارش طراحی سایت

برای سفارش طراحی سایت چه مواردی را باید در نظر بگیریم؟

سفارش طراحی سایت از جمله پروسه ها و روش هایی است که امروزه مد نظر افراد در تمامی مشاغل قرار گرفته است. سایت ها چه در زمینه معرفی بازار کار و چه به عنوان رزومه کاری افرادی همواره مورد توجه انواع و اقسام مشاغل و حرفه ها قرار گرفته است.

اما موضوعی که حائز اهمیت است مواردی است که برای سفارش طراحی سایت لازم است بدانید. دانستن موارد و نکات کلیدی در انتخاب چگونه بودن سایت مورد نظرتان کمک شایانی خواهد کرد. هم چنین این موارد که ذکر و شرح داده خواهد شد مسیری است برای مدیریت هزینه و زمان که مبادا سرمایه و وقت شما هدر برود.

با ما در این مقاله همراه باشید.

سفارش طراحی سایت

سفارش طراحی سایت در اولین قدم

اولین قدم برای سفارش طراحی سایت موضوعاتی از قبیل زیر را شامل می شود:

  • نیاز، امکانات و انتظارت شما از سایت مد نظرتان چیست؟
  • گستردگی فعالیت و امکان توسعه تا چه حد است؟
  • میزان بودجه شما چه مقدار است؟

در رابطه با سوال اول باید گفت مهم ترین مسئله برای این سفارش، بررسی و مشخص کردن نیاز های فرد متقاضی است. این نیاز همان انتظاری است که صاحب سایت از عملکرد آن دارد. به طور کلی طراحان سایت برای این موضوع یک یا دو جلسه مشخص می کنند و با گفتمان با متقاضی نیاز او را کشف خواهند کرد.

پس طراح سایت در ابتدا باید نیاز شما را کشف کند اما این به این منظور نیست که شما خود را منتظر او بگذارید. برای کشف نیاز، کاغذ و مداد همیشه بهترین راه حل است.

دومین سوال مورد بحث که بعد از مشخص کردن نیاز های شما اتفاق می افتد، بررسی میزان وسعت کار شماست.

جالب است بدانید با سوال اول یعنی بررسی نیاز و انتظارات، به طور تقریبی 50 درصد از کار طراحی مشخص شده است.

سوال دوم مختص برخی از شرکت ها، ادارات و دپارتمان های بزرگ است که پروژه ای بلند مدت در زمینه کسب و کار خود دارند. این سوال در واقع جوابی است به متقاضی تازه کار که انتظارات بزرگ از سایت نداشته باشد زیرا با گذر زمان است که موفقیت کسب می شود.

افراد کمال طلب همیشه بودجه خوب و منحصر به فرد برای کارشان در نظر می گیرند. اما اگر جز آن دسته افراد هستید که در کنار عیار طلبی، کاهش هزینه و سرمایه برایتان اهمیت دارد تا انتهای این مقاله برای رسیدن به جواب سوال سوم همراه ما باشید.

دومین قدم شناخت انواع روش طراحی سایت

برای سفارش طراحی سایت چندین روش وجود دارد که بخشی از  این روش ها بسته به میزان بودجه شما امکان پذیر است.

اولین روش، به بیان بهتر ساده ترین روش طراحی سایت به وسیله ورد پرس است که با قالب آماده صورت می گیرد. در این روش با خرید یک قالب حرفه ای از یک سیستم خلق سایت، مانند ورد پرس امکان طراحی سایت فراهم می شود.

از آن جایی که در این روش کار نیمه آماده است زمان کمتر و هزینه کمتری صرف خواهد شد. زمان لازم برای این روش به طور معمول کمتر از 10 روز نخواهد بود.

دومین روش نیز با ورد پرس انجام می شود با این تفاوت که با قالب اختصاصی خود شما صورت می پذیرد. اگر حساسیت هایی از نظر قالب برای شما وجود دارد، این روش برای اختصاصی شدن تغییرات دست طراح را بیشتر باز می گذارد.

سومین روش داشتن یک سیستم اختصاصی با قالب آماده است که با توجه به نیاز و امکانات  بیشتر، انجام می شود. در این روش تمامی عملکرد ها به صورت پایه کد نویسی خواهد شد. ظاهر سایت قالبی آماده دارد اما عملکرد ها به طور اختصاصی برای شما طراحی شده است که به نسبت روش های دیگر زمان بیشتری می طلبد.

روش آخر حرفه ای ترین روش طراحی سایت که در واقع به همان معنای واقعی کلمه صورت می پذیرد. در این روش سیستم سایت و هم چنین قالب به طور اختصاصی طراحی می شود.

این روش از آن جا که تمامی امکانات انحصاری برند شما را در بر دارد به طور حتم زمان و هزینه بیشتری را صرف خواهد کرد.

نیازمندی های سایت

در سفارش طراحی سایت همواره گزینه هایی وجود دارد که فارق از روش طراحی لازم است با آن ها آشنا باشید. بعضی از این گزینه های غیر قابل انکار به شرح زیر است:

  • امکان عضویت برای کاربران؛ گزینه ای معمولا همیشگی که با توجه به میزان امنیت سایت خود نسبت به کاربران قابلیت طراحی نیز دارد.
  • استفاده از چند زبان؛ امکانی بسیار رایج است که به طور معمول با انتخاب زبان دوم انگلیسی صورت می گیرد.
  • داشتن یک فروشگاه ساده؛ از نمونه امکانات بسیار جذاب طراحی سایت به حساب می آید و شما در این فروشگاه قادر هستید کالای انحصاری و مرتبط با سایت خود را به فروش بگذارید.
  • بخش محتوایی یا خبری؛ مختصص سایت های شرکتی به منظور داشتن یک دسته بندی خاص برای خواندن مطالب توسط کاربران است. بهینه ترین حالت استفاده از ورد پرس را همین گزینه باید به حساب آورد.

نکات کلیدی سفارش طراحی سایت

یکی از مهم ترین بخش های یک سایت معتبر مبحث سئو سایت است که برای موفقیت باید به آن توجه داشت. این موضوع موارد زیر را شامل می شود:

  • سئو فنی یا تکنیکال: به منظور تقویت کاربری سایت در موتور های جستجو توسط طراح سایت از طریق کد نویسی انجام می شود.
  • سئو متحوا: به شخصی که مطالب و محتوا را درون سایت قرار می دهد مربوط می شود که چگونه سایت را در زمینه دیتا مدیریت کند.
  • سئو تبلیغات: مجموعه استراژی هایی است که به طور معمول مدیر سایت انجام می دهد به منظور بازاریابی اینترنتی که با در اختیار قرار دادن لینک در سایر سایت ها امکان پذیر است.

موضوع قابل اهمیت دیگر پشتیبانی مسائل فنی سایت است که به طور معمول بر عهده طراح سایت قرار می گیرد. هزینه این پشتیبانی در بیشتر مواقع همراه با طراحی سایت مدنظر گرفته می شود.

 

سخن آخر…

شاید با خواندن این مقاله سوالی در ذهن شما پیش بیاید که کدام نوع از طراحی ها کیفیت بهتری برای بازخورد بهتر در اختیار قرار می دهد؟ جواب این سوال بسته به سوال اول این مقاله است که نیاز و امکانات شما چیست!!

برای اطلاعات بیشتر در زمینه سفارش طراحی سایت با  گروه طراحی وب سایت هوش پیروزی همراه باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *